Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поцинковане на термоекран?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поцинковане на термоекран?

    Здравейте! Въпросните термощитове (изпускателен колектор и турбо) ги е подхванала кафявата чума... Бластирах ги и се чудя какво да ги правя? Дали мога да ги поцинковам и дали цинка ще държи там? От фирмата за поцинковане не ми дадоха категоричен отговор дали ще държи цинка или не? Оригиналното покритие е нещо като алуминий. Дайте съвет. Благодаря Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TS TLC.jpg
Прегледи:286
Размер:233.6 КБ
ID:6908803 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TS TLC.2.jpg
Прегледи:289
Размер:233.8 КБ
ID:6908802

  • #2
    Това оригинално не е поцинковано, а алуминизирано, като кюнците.

    https://itt-shop.bg/aluminiev-sprei-...0-400-ml-42971

    Имаха и един друг, изглеждащ по-лъскав - просто повече радва финиша. В момента в интернет магазина им обаче го няма.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Не, не съм го плзвал. Говоря наизуст!

      Сори, ама какъвто въпросът, такъв и отговорът.

    • PavlovK
      PavlovK коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря Ви за отделеното време! Много хора пишат и дават съвети без да са информирани или пък да са използвали дадена услуга/артикул! Не се засягайте - не Ви познавам и нямам идея дали не сте от горе-споменатите или пък действително знаете за какво иде реч! Бъдете здрав и безаварийно
      P.S. Вече поръчах и ще кача крайния резултат

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      То друг вариант така или иначе нямаш. Или въпросното, или черна термоустойчива боя. Цинкът на 400 градуса си заминава, затова ауспусите са алуминизирани, а не поцинковани. Алуминият даяни до над 600.

  • #3
    При горещо поцинковане тези тенекийки ще се смачкат като фолио. Студеното поцинковане не обича високи температури.
    Последно редактирано от MoridinBG; 07-02-23, 16:10.

    Коментар


    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      То и топлото не обича. Затова въпросните ламарини оригинално са алуминизирани, като кюнците.

  • #4
    Ето финалния резултат. Доста се доближава до оригиналното покритие - доволен съм! Благодаря

    Коментар


    • #5
      Изглеждат добре . Какво ги прави ?
      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

      Коментар


      • PavlovK
        PavlovK коментира
        Редактиране на коментар
        Sparkybg ми препоръча вискокотемпературен алуминиев спрей. Има линк по-горе във дискусията

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X