Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устойчива боя на надраскване и майстор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Устойчива боя на надраскване и майстор

    Някой може ли да сподели опит от полагане на полиуретанова боя раптор, титан или кобра за София?
    Поздрави

  • #2
    Кобрата се драска и при удар се люпи.

    Коментар


    • #3
      Всичките се драскат, включително раптора. Спасява ги най-вече, че са много по-дебел слой и все пак малко по-здрави от обикновената автобоя, та рядко продираш прецз цялото покритие. На раптора по-матовите и светли цветове си личи най-малко, на черния си личи много - деругите сивеят.
      За човек не мога да кажа, но тия бои стоят повече като мазилка, отколкото като боя и сам можеш да ги нанесеш доста лесно, без да им личи особено.
      За дълга база отиват 7-10 бутилки по литър.
      Рапторът, ако основата не е много добре подготвена и е много дебело напръскан, също се пука и люпи.

      Коментар


      • sttekata
        sttekata коментира
        Редактиране на коментар
        Искаш да кажеш , че с техен валяк мога да го мина целия в светло сив мат цвят...
        Гледах клипчета как ги боядисват с валяк. Не знам да не стане на петна или линии

    • #4
      Не съм пробвал с валяк. Ползвал съм рапторския регулируем пистолет с неразреден раптор и HVLP бояджийски с 1.7мм дюза и 18% разреден раптор. С рапторския пистолет е като шегрен - едро и грапаво. Петна и линии няма как да си личат, защото всичко е на кратери.

      Това е с рапторския пистолет и е представително за по-голямата част от Раптор боядисаните коли, които съм виждал до момента на живо тук. Може би моето е една идея по-едро, заради по-ниско налягане при пръскане.



      Това е с бояджийски пистолет с максимално разреден по предписанията раптор - значително по-равномерно, но все така грапаво. Такова на живо у нас не съм виждал, но е представително за по-голямата част от раптор боядисванията, които съм виждал на картинка по форумите и които минават за "гладко". С малко повече налягане може да стане една идея по-равномерно.



      И двете снимки са от много близко - минималното разстояние, от което фокусира телефона - 15-20см.

      Не съм бояджия. Като намериш човек, може да знае тънкости и да стане по-сполучливо, но никога няма да е дори близко до нормална авто боя, освен ако не се разреди безобразно много, което ще му развали всякаква здравина.

      Коментар


      • #5
        Харесва ми грапавостта.
        Ти наемаш ли се да го направиш срещу заплащане

        Коментар


        • MoridinBG
          MoridinBG коментира
          Редактиране на коментар
          Не - имам си достатъчно занимание по моя проект и твърде доходоносна работа в съвсем друга сфера (:

        • sttekata
          sttekata коментира
          Редактиране на коментар
          Ясно....

        • m16oka
          m16oka коментира
          Редактиране на коментар
          Намери ли кой да ти направи колата?

      • #6
        Пръснах си Тойотата с полския аналог на Раптър, Кобра Ползвах пистолет с 2,5мм дюза, за да използвам по-малко боя в сравнение с пистолета за шагре. Получи се не много грапава повърхност. Сравнително скоро съм боядисвал и още не мога да кажа доколко е устойчива. Махнах всичката стара боя и кит по колата. Върху ламарината преобразувател Вюрт, леко шлайфане след него, две ръце епоксиден грунд Новол и след него Кобрата. Понеже не искам да слагам какъвто и да е кит всяка вдлъбнатина и заварка си личат, но това неми е важно. Под кита винаги ръждясва.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #7
          Тва на 60ката ти ли ? Постни снимки , моля
          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

          Коментар


          • #8
            Попитах в темата за Раптор, но да раздвижа малко и тази тема - дайте преки вчепетления от боя тип "мазилка", умувам в един момент да боядисъм рънера с такова, но все още съм на етап проучване

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X