Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подцинковане на джанти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подцинковане на джанти

    Налага ми се да освежа един комплект джанти 16ки стманени ,не алуминиеви .Какви биха могли да са плюсовете и минусите ?
    В Рдомир обработват и подцинковат цели шасита ,та его къде е да ги закарам ,не вярвам да стъпи повече от 100тина лева а може и по малко,след това по един спрей основа и боя .За есента съм им приготвил едни нови гумета😁!
    Не съм чувал някой да гоправи !
    С пясъкоструи и прахово съм на ясно ,за подготовка и боя с пистолет горе долу също ,но горещото подцинковане ми се струва добър от към издържливост на покритието и бюджетен варянт
    Не търся да са лъскави и напудрени ,идеята ми е за здраво и покритие за по кал и прах.
    Последно редактирано от hunter vl; 29-05-20, 14:50.
    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
    Кольо.

  • #2
    В радомир НАДцинковат (демек цинка е отгоре).

    Сори ма не се сдържах!

    Горещо поцинковане на джанти не ти трябва, вЕрвай ми. Иначе и в Перник (Колхида) поцинковат горещо - по-близо ти е.

    Пясъкоструй, епоксиден грунд, и после каквото ти душа иска. Или никелиране.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • hunter vl
      hunter vl коментира
      Редактиране на коментар
      Ferpox на Fertan но на спрей ползвал ли си ?Дали ще даде добра основа?

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Двукомпонентен епоксиден грунд ти трябва. Ако има как да ги пръснат веднага след пясъкоструя - най-добре.

    • hunter vl
      hunter vl коментира
      Редактиране на коментар
      Да така е знам ,не ми се занимава с бояджии ,че все много работа имали ,инак тъста ми има и копресор и пистолет ма си е на село по ловешко.

  • #3
    Върху поцинкована повърхност, грунда трябва да е за цинк. Като техническо покритие обикновено не се боядисва.

    "метални ,не алуминиеви" - алуминия също е метал. Другите джанти най-често са от желязна ламарина.

    Коментар


    • hunter vl
      hunter vl коментира
      Редактиране на коментар
      Да евентуално ако се подцинковат ,грунда ще е за цинк ,като основа да се хване боята!
      Сори поправям се стоманени джанти!

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Пак - горещо поцинковане на джанти не ти трябва. После ще имаш по едни 100 грама на джанта само заради поцинковането, отделно тая джанта трябва да се потопи хоризонтално в цинка, а няма как да я захванеш. Където я захванеш после ще има ръбчета. На места ще се задържи цинк (заради което 100-те грама тежести после) и други подобни приключения.

      Или пясъкоструй и боядисване, или галванични покрития (които не знам дали има кой да направи читаво).

  • #4
    Като толкова искаш да даваш пари за джанти, закарай ги на прахово. Не мога да ти снимам джантите, които съм давал на прахово, защото заминаха с колата в моргата миналото лято, но изкараха над 100 хил км без да се появи ръжда по тях.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • hunter vl
      hunter vl коментира
      Редактиране на коментар
      Напротив ,понеже не ми се дават пари затова питах за подцинковане ,щот е тънко ...Но Спарки е доста убедителен!

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Стига с това ПОДцинковане, моля ти се!

      За тънко - от пясъкоструя на старите не можеш да спестиш - трябва да свалиш старата боя така или иначе, иначе поцинковането не може да се случи - първо се топят в киселина и тогава отиват във ваната с цинка. Като има остатъци от боя, киселината не може да действа където е боята, и после цинка няма да се залепи добре там, ако изобщо се навият да ги потопят по ваните в тоя им вид.

      Именно пясъкоструй с прахово ти е възможно най-тънкоя вариант. Следващия е пясъкоструй с 2К епоксиден грунд. Финишното покритие и сам можеш да си го пръсняш с 2 спрея от произволен магазин и няма да падне никога, ако са грундирани качествено.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X