Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте акъл за обработка на дърво (чам) за ограда.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пет стинки.
    чама колкото и бързо да изгние има всички шансове да надживее оранжерията
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • pan_rt
      pan_rt коментира
      Редактиране на коментар
      поизсъхнал,намазан с нафта и положен легнал върху фракция удря 10 години.......бях го написал по напред в темата

  • Ако все още въпросът е за оранжерия , моите профили ( поцинковани ) са набучени направо в земята . Вече ако трябва някакви повдигнати лехи вътре зад поликарбона е друго . При тези оранжерии силен вятър размества поликарбона и направо го отвява, трябва да се закрепи по-солидно към профилите , примерно самонарезни винтове с широки шайби към профилите.

    Коментар


    • Приготвил съм чембер /метална лента/ за опасване на всяка една връзка на поликарбона по арките. Според доставчика поликарбона е с около 15-тина санта по дълъг от арките та затова ще сложа и гредичките както предложи и той де.
      в комплекта има няколко Т-образни профила за закотвяне а цялата конструкция. Ама нещо ми се вижда ала бала с тях.
      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
      freelander 1,8 2001g.

      Коментар


      • При силен вятър на пориви , цялата оранжерия се клати и тогава листовете на поликарбона имат склонност да се измъкват/ приплъзват изпод чемберите и в един момент виждаш 10-15 см процеп между листовете . Ако не се наместят пак , на другия ден може да си търсивш листа в комшията . Ако не с винтове ,може да се блокират с 2-ни "S" образни планки лист за лист - в едната посока за единия лист и в другата за другия.
        Стоманения чембер може да среже листа .

        Коментар


        • Ще го имам в предвид.
          благодаря.
          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
          freelander 1,8 2001g.

          Коментар


          • За външно -задължително боя на водна основа , щото по издържа на топлинното свиване и разширяване , присъщо на дървото , и не се напуква и лющи . Преди боята е почти задължително да топнеш ,или най-малко намажеш , с Бохемит приготвените летви . След това грунд на водна основа (и байц , ако искаш некъв цвят) и накрая 2 ръце лак НА ВОДНА ОСНОВА (поинтересувай се кои продукти са устойчиви на UV , то трепе повече от водата )!!! Бих препоръчал дъските да не са чам , а масарандуба (от мой опит) , но дори и то иска импрегниране с ленено масло ежегодно.
            Успех ти желая !
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • Чавдар (V93)
              Чавдар (V93) коментира
              Редактиране на коментар
              Бохемит против плесени и буби ще свърши работа, но за по-кратко време, щото не е за външна употреба. Аз лак или боя не бих сложил. Виж, Бохемит Естетик става. Маслено, не прави покритие, а попива в дървото.

            • сто
              сто коментира
              Редактиране на коментар
              Така де, на маслена основа. И после, според колегата, ще го запечаташ с латекс и то ще трае. Друг път, според мен

            • didooo
              didooo коментира
              Редактиране на коментар
              Съвета ми за лаковете на водна основа е базиран на собствен опит . Колегата СТО , сигурно ще бъде впечатлен и от опита ми с хидроизолация ,включително на бани и покриви на метри от море, също на водна основа , която също бих препоръчал на приятели .

              Поздрави

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X