Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли художници - графици?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли художници - графици?

    Интересува ме една критична технология. Как се пишат дребни букви с гъста паста. Но трябва и да са рязко отсечени. Не знам как да го кажа. Все едно да се напишат цифрите на часовников циферблат.

  • #2
    До: Има ли художници - графици?

    Има много варианти. Най-масово се прилага ситопечат. Надписите върху химикалки, запалки,сувенири обикновено се правят с тази технология. В някой случай може да се направи гравиране.
    LZ1GYY
    0898 436 956

    Коментар


    • #3
      До: Има ли художници - графици?

      А, ... Не, трябва ми флуоресциращ състав. Айде да кажем ще направя някакъв. После?
      Мастилените пера не стават, с игла не става ... Какво и как правят?

      Коментар


      • #4
        До: Има ли художници - графици?

        Дълбоко гравиране! После капваш от сместа върху буквата и като се втвърди премахваш излишека механично (пилене, шкурене)! Релефа ще остане пълен с флуресциращата смес!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          До: Има ли художници - графици?

          )) Циферблати бе хора. Алуминиева тенекийка 0,1 - 0,2. В завода сигурно са го правили с тампонен печат. Сега такива заводи няма. И как става печатането също не знам. Японците рисуват и по оризовите зърна с четчици. Само че го правят от 50 поколения и знаят как. Аз не знам, но много ми се иска да свърша тая работа още в тоя живот.

          Коментар


          • #6
            До: Има ли художници - графици?

            А боята трябва ли да точно да фосфоресцира или е достатъчно да свети след осветяване с UV например?
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: Има ли художници - графици?

              По-горе ти казаха - ситопечат. Правят ти сито с необходимото изображение и ти го дават опънато на рамка. А ти, с мече, валяк или шпакла нанасяш боята.

              Само не ме питай къде правят сита...

              Коментар


              • #8
                До: Има ли художници - графици?

                с абокат и шаблон..може па да стане..))

                Коментар


                • #9
                  До: Има ли художници - графици?

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  )) Циферблати бе хора. Алуминиева тенекийка 0,1 - 0,2. В завода сигурно са го правили с тампонен печат. Сега такива заводи няма. И как става печатането също не знам. Японците рисуват и по оризовите зърна с четчици. Само че го правят от 50 поколения и знаят как. Аз не знам, но много ми се иска да свърша тая работа още в тоя живот.
                  Най-обикновен сито печат, стига основата да позволява, иначе бои всякакви, има графитни, светещти, релефни и т.н, но много е важно върху какво ще се печата има основи които не позволяват!
                  TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                  "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                  Коментар


                  • #10
                    До: Има ли художници - графици?

                    За Куадра: То това е едно и също. Фосфоресценцията и флуоресценцията са едно и също явление. В края на ХІХ - началото на ХХ век е имало такъв жаргон, използвали са и двете думи. В разните среди я предизвикват различни неща. От най-твърдата гама, през УВ, до радиото. Интимната същност на явлението е една и съща.
                    Ако искаш да свети постоянно - правиш подсветка. Например ултравиолетова лампа. Или направо забъркваш нещо радиоактивно в състава, ако искаш да се отървеш от тоци и външни устройства. Обикновенно радий или торий. Не съм сигурен че искам да се свързвам с тия гадости. Така ми остава само УВ.

                    Мойте циферблати са алуминиеви, боядисани. Не знам с каква боя. Сега трябва върху съществуващите картинки да се нарисува с нещо. Имам ZnS, той е прах. Сравнително фин. Мога да го сипя в кво да е, стига да е достатъчно прозрачно. Разтвореният полистирол не лепне, яхтеният лак нещо куца по спектъра. И с двете не ще да се пише хубаво.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Има ли художници - графици?

                      Мислил ли си за изрязани надписи от самозалепващо светлоотразително фолио?
                      Освен това можеш от фолиото да изрежеш шаблон Много ли са ситни?
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Има ли художници - графици?

                        Говорх с една художничка. Най-добре ще стане ако се направи шаболн от дебел картон или няколко пласта по-тънък. Щом пастата е гъста е добре да се нанесе на няколко тънки слоя за да не се напука. Ако е за финни неща най-лесно става с малка четка от декоративен лак за нокти. Върхът и е тънък и пише финно.
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X