Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спасяване на боята

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спасяване на боята

    Вчера не го забелязах, но днес се прибрах малко по-рано, преди да се е стъмнило, и като минах покрай колата, останах стъписан.
    Неделя съседа ми се пръскаше овошките си бордолезов разтвор -син камък и вар - 160:120 грама на 10 литра и изглежда е пръскал на посоки, понеже колата ми е била залята с хиляди капчици, които си личаха.
    Отблизо като погледнах боята, по нея си личаха множество миниатюрни капчици от разтвора, а щом я осветих с фенерче, ми се стори, че направо боята е разядена и се вижда жълтият грунд отдолу (колата е бяла), а още по-лошото там където е имало по-големи капки, направо ми се струва че е избира вече ръжда!!!!!
    Знам, че медният сулфат е корозивен и веднага го свързах.
    Направо за 48 часа е заминал таванът и предният капак.
    Някакви съвети?
    Това нещо продължава ли да разяжда? Пробвах да го измия с четка и шампоан но не пада.....
    Мисля си, че до 2-3 дни целият капак и таван ще са ръждясали?
    Има ли някаква надежда да не се случи?

  • #2
    От: Спасяване на боята

    Пробвай едно пастиране , полиране или как му казват , машинно. Няма какво по зле да стане.

    Коментар


    • #3
      От: Спасяване на боята

      Като начало кажи каква е боята, но шанса да излезе с полиране е почти никакъв.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Спасяване на боята

        Добре, че руската ми кола се оказа паркирана там, а не модерната, защото последствията щяха да са по-трудни за преживяване.
        Става въпрос за ВАЗ 2109 Млечно бял цвят.

        Коментар


        • #5
          От: Спасяване на боята

          Може би с някаква слаба киселина да го неутрализираш тоя разтвор, например оцет с вода?

          Коментар


          • #6
            От: Спасяване на боята

            Първоначално публикуван от wsxqaz Преглед на мнение
            Добре, че руската ми кола се оказа паркирана там, а не модерната, защото последствията щяха да са по-трудни за преживяване.
            Става въпрос за ВАЗ 2109 Млечно бял цвят.
            Ако си по софийско може да я огледаме по-подробно, но щом е от ВАЗЗЗЗ забрави за пастиране и полиране.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Спасяване на боята

              Това за неутрализацията с оцет се сетих, но си казах, че вече нарушенията по емайла са направени и само допълнително ще влоша положението, надявах се, че половин часовото ми търкане с автошампоан и вода да е имало поне малък ефект, нищо че го извърших повече от 48 часа след напръскването....
              Днес като я погледнах ми се струваше, че хилядите капчици не са станали по-дълбоки, но на око с фенерче няма как да установя с точност.
              За сега стоят като жълти петънца, като някой са започнали леко да корозират.


              Да нямата такъв тиквеник за съсед.

              Коментар


              • #8
                От: Спасяване на боята

                Ако се появи ръжда-с една клечка за ухи и малко ръждопреобразувател туширай самите точки, да спреш процеса.А тиквениците за съжаление не ни питат, дали искаме да са ни съседи...

                Коментар


                • #9
                  От: Спасяване на боята

                  Май с измиването съм туширал разяждането. Няма нови петна по-боята, а старите не са се увеличили или станали по-дълбоки.
                  А това с преобразователя непременно ще го направя.
                  Благодаря за съдействието.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X