Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя подходяща за силова броня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боя подходяща за силова броня

    Наскоро се сдобих със силова броня за Патрул Y60. Желанието ми е да бъде изплясъкоструена и боядисана с (по-възможност) по-издръжлива на надраскване, черна боя. Питането ми е, някой има ли практически впечатления от нещо подобно? Това което намерих аз по темата в чуждестранен форум, беше споменато за боя на John Deere която няколко човека я даваха за тази цел. Ще съм благодарен за мненията ви по темата.

    Дела трябват, а не думи.

  • #2
    От: Боя подходяща за силова броня

    Черен акрил + мат агент , пропорция 50/50 .
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      От: Боя подходяща за силова броня

      Ето така изглежда след боядисване


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8687.jpg
Прегледи:2
Размер:121.6 КБ
ID:5670342


      Със същата боя съм боядисал и мостовете на Самурая


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3551.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5670343


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3552.jpg
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5670344
      Последно редактирано от New hope; 05-07-15, 21:27.
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #4
        От: Боя подходяща за силова броня

        Полиуретановата също е доста здрава.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          От: Боя подходяща за силова броня

          @New Hope - Така със снимките на джиджаната Тойота вече се разкраси темата Доста е боляло с тези резки на мостовете

          @PACH Иван Тодоров - Също благодаря за информацията. Тази боя със по-специално приложение ли е или е просто друга, подсилена формула?

          // За да не създавам грешно впечатление - материята ми е напълно непозната и се извинявам ако въпросите ми са странни. За това създадох темата за да ползвам опита ви наготово
          Дела трябват, а не думи.

          Коментар


          • #6
            От: Боя подходяща за силова броня

            Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
            @New Hope - Така със снимките на джиджаната Тойота вече се разкраси темата Доста е боляло с тези резки на мостовете

            @PACH Иван Тодоров - Също благодаря за информацията. Тази боя със по-специално приложение ли е или е просто друга, подсилена формула?

            // За да не създавам грешно впечатление - материята ми е напълно непозната и се извинявам ако въпросите ми са странни. За това създадох темата за да ползвам опита ви наготово
            Тези резки се получиха от скала скрита с храст (от удара Самурая спря на место ). Така смесена боята е доста устойчива на драскотини и удари и е евтина .
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #7
              От: Боя подходяща за силова броня

              Прахово боядисване.
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • #8
                От: Боя подходяща за силова броня

                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                Прахово боядисване.
                Да бе да

                Праховото може и да е здраво, но иска перфектна подготовка. Отделно, че не подлежи на ремонт. Т.е. след първото одраскване, което неизбяжно ще се случи, ако се ходи в гората, не можеш да направиш нищо.... Ремонт е равносилно на ново пребоядисване, което е възможно едва след пълното отстраняване на старото прахово т.е. пак песъкоструй.

                Писал съм го и друг път - аз лично не препоръчвам праховото за екстериорна употреба по джипове. Виж за някой детайл от интериоа става
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #9
                  От: Боя подходяща за силова броня

                  Най здравото покритие е хромирането. Има цветни, но черно няма.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Боя подходяща за силова броня

                    Блажна боя за два и пеесе от кварталната железария и може да се маже след всяка разходка
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Боя подходяща за силова броня

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Блажна боя за два и пеесе от кварталната железария и може да се маже след всяка разходка
                      То на тоя принцип може и да не се боядисва - тамън отатък океана е модерно ръжда да има
                      След 20 години найш ква фешън броня ще има.
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Боя подходяща за силова броня

                        Аз съм го решил отдавна по най-елементарен начин този проблем, предния ми булбар и броните са ми боядисани с заводски черен мат боя, при следи от клоните, с една дунапренена гъбичка мажа съвсем малко с черна вакса за брони, като изсъхне става черен мат и не личи че е одрано от клоните и че е мазано

                        Коментар


                        • #13
                          От: Боя подходяща за силова броня

                          Ехе, тука работата стана сериозна.
                          Радвам се на творческите идеи но ми се иска да се обработи, подготви и направи от професионална ръка с подходящата ("подсилена") боя. Аз няма да се занимавам да я минавам с четчица след щета от мързел, така че тези идеи не ми харесват "Проблема" в момента е, че бронята фабрично е прахово боядисана и в действителност както каза колегата по-горе, се драска наистина много лесно. Иска ми се точно този ефект да се избегне.

                          @Пепи знаеш коконата и че няма да да й пасне да играе четката
                          Дела трябват, а не думи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Боя подходяща за силова броня

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Аз съм го решил отдавна по най-елементарен начин този проблем, предния ми булбар и броните са ми боядисани с заводски черен мат боя, при следи от клоните, с една дунапренена гъбичка мажа съвсем малко с черна вакса за брони, като изсъхне става черен мат и не личи че е одрано от клоните и че е мазано
                            Аз ползвам българска акрилна боя която е достатъчно евтина (мат агента също не е скъп) , но така смесена не се драска и няма нужда от боядисване при среща с клони , понеже не остават черти.
                            Готовата мат боя е доста податлива на надраскване .
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #15
                              От: Боя подходяща за силова броня

                              Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                              но така смесена не се драска и няма нужда от боядисване при среща с клони
                              Не си личи, или не се драска?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X