Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RUST STOP

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RUST STOP

    Някой виждал ли е в България това нещо:
    http://www.ruststop.ca/
    Хора които са го ползвали разказват чудеса - казват че минава направо през боята на местата където се е подула и спира ръждата отдолу. Хората не са рекламни агенти а обикновенни клиенти както всички. Давайте да намерим да го тестваме.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

  • #2
    До: RUST STOP

    Хубав ецващ грунд. Без чудеса. Да искаш повече е като да търсиш умна блондинка.
    Виждах го вчера в Бриколаж. Ама не видях цената, щото събразих кво съм видял чак след половин час.
    Има вече цяла категория нови луди. Рустомани. Ако искаш да те свържа с един от главните, Манго. Знаят всичко за въпросното чудо. С едната ръка го мажат, а с другата преди това въртят песъкоструя. Ако трябва честно, дълбоко не вярвам в някоя тукашна бояджийница да подготвят желязото както трябва за чак такова боядисване. Това е скъпо развлечение.

    Коментар


    • #3
      До: RUST STOP

      Абе казвам ти че хората твърдят че работи даже през боята и спира отдолу всичко. Човека е намазал подкалниците на някакъв Конкорд (Крайслер, не самолет) вече са се били надули доста и до ден днешен са си екстра, докато други нетретирани детайли са ги изяли мишоците... Нали се сещаш в Москва с какво поливат улиците
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: RUST STOP

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Има вече цяла категория нови луди. Рустомани.
        Не знам за това чудо, но не съм чул някой да се оплаче от продуктите на "РЕСУРС", но само ако се използват по предназначение.
        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
        Времето е ценно, само ако не бързаш.
        0889623098

        Коментар


        • #5
          До: RUST STOP

          Бе, вярата е хубаво нещо, ама химията си е химия. Става там каквото става, и процесът спира в първите няколко микрона (за най-добрите препарати) дълбочина на ръждата. С дебелата кафява ръжда няма какво да направиш. Просто няма как да доставиш нужното количество химикал вътре. Това е и причината да изглежда здраво след обработката. Третираният слой е от много твърди соли на желязото. Но под тях мизерията си стои и работи. Кафявата ръжда на желязото (Fe2O3) е един от най-често използваните катализатори, и между другото - автокатализатор. Другите 3 вида са безобидни.

          Коментар


          • #6
            До: RUST STOP

            Това го знам, ама явно наистина прониква в дълбочина, щом успява да мине през боята която е опечена, лакове и всичко останало. 7 години Московски зими са си добро постижение.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: RUST STOP

              Оранжевата/кафява ръжда е хидрат на железния оксид, т.е. Fe2O3.nH2O и е страшна гадост. Това, животно първо трябва да се дехидратира, а това става по различни начини, като за предпочитане са механичният или термичният. Най-вероятно този препарат прави някакъв фосфатен слой и след това го запечатва отгоре, защото иначе е порест и нетраен. Ако нещо може само по химичен начин да пребори такава ръжда, трябва да го видя и ще стана върл привърженик на марката. Обаче съм силно скептичен, защото включването на кислородния атом в кристалната решетка на желязото е невъзможно (за разлика от алуминия, хрома, титана и т.н.), поради малките междуатомни разстояния и съединението изпада навън, като по този начин надува всякакви покрития отгоре и открива "прясното" желязо отдолу. С други думи - докато има хидрати, всеки защитен слой отгоре ще се пропуква и отдолу процесът ще си тече.

              А, това, че минава през боята е абсолютно нормално. Щом се знае, че отдолу има ръжда, значи боята вече се е надула и следователно напукала яко и стой само за фасада.

              Коментар


              • #8
                До: RUST STOP

                Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                Най-вероятно този препарат прави някакъв фосфатен слой и след това го запечатва отгоре, защото иначе е порест и нетраен. Ако нещо може само по химичен начин да пребори такава ръжда, трябва да го видя и ще стана върл привърженик на марката.
                Доколкото съм чел из руските източници, въпросният препарат НЕ преобразува ръждата по никакъв начин, а прониква в нея и пречи на достъпа на вода. Т.е. идеята е да задържи развитието на корозията.

                Ето инфо от руския сайт на производителя
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: RUST STOP

                  Най-добре си е механична обработка, може цинкова паста, грунд, кит, грунд, боя! Това, за боята и отдолу! Бодито не прави добра връзка и под него корозията продължава...
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    До: RUST STOP

                    "Прониква" и "пречи" е терминологията на разните телешопи и прочее шарлатанства. Обаче, и от сайта не ми стана ясен принципът. Това нещо как ще измести водните молекули от съединението със железния оксид само с едното намазване? То, яко активно, бе...

                    Коментар


                    • #11
                      До: RUST STOP

                      Съвсем лесно - с песъкоструя.
                      На кафявата ръжда изобщо не и трябва да е мокро, за да изяде желязото. Тя е АВТОКАТАЛИЗАТОР. Сама си улавя колкото и трябват молекули вода от къде да е. Пък тях ги има много и навсякъде, освен ако не са взети наистина специални мерки да ги няма. Каквито мерки никакви такива покрития не са, естествено.

                      Коментар


                      • #12
                        До: RUST STOP

                        Е да де, всички сте големи разбирачи, отричате го и сте горди колко сте велики, а хората си го ползват и карат и не се замислят за нищо щот са доволни
                        Обера поне се замисля как ли би могло да работи, което беше всъщност и интересното в цялото чудо, докато Стефан вика че не може да стане без да е видял работи ли или не наистина...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          До: RUST STOP

                          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                          "Прониква" и "пречи" е терминологията на разните телешопи и прочее шарлатанства. Обаче, и от сайта не ми стана ясен принципът. Това нещо как ще измести водните молекули от съединението със железния оксид само с едното намазване? То, яко активно, бе...
                          Я кажи откъде е тази терминология

                          It cleans, protects, penetrates, lubricates and displaces moisture like no other product on earth.


                          Щото на мен от обясненията принципът на действие ми звучи като да е същият ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: RUST STOP

                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Е да де, всички сте големи разбирачи, отричате го и сте горди колко сте велики, а хората си го ползват и карат и не се замислят за нищо щот са доволни ...
                            Въпросът се решава само по един начин - с взимане на Rust stop и проба. Миналата година ми бяха обещали да ми донесат 2-3 спрея от Русия, ама хората излязоха несериозни.

                            Общо взето, смисълът в използването на това нещо е като заместител на разните му там восъчни препарати за предотвратяване (забавяне) на корозия. В този дух са и коментарите по руските сайтове - задържа развитието на корозията (предотвратява, ако обработката се прави на ново возило).
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: RUST STOP

                              Силно ме удивяват хората, които вярват че аз съм измислил всичката физика и химия. В случая някой спори не с мене, а с гимназиалната химия. Но ако това ви успокоява, секцията в която работя твърди че се занимава с нанотехнологии. Та все нещо съм чувал. Рекламата е за който иска да вярва.
                              Аз просто знам какво е това и как работи. Пък ти не щеш и да поговориш с тия на които тая пикня им е хоби. Не мога да направя нищо повече.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X