Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електролизно премахване на ръжда.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Електролизно премахване на ръжда.

    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
    Ако,опита да съживиш пистолета е научно-познавателен-бива,ако обаче искаш да го ползваш,не си струва-зо 40-50 лв можеш да си купиш съвсем приличен китаец.
    Предполагам,че иглата е залепнала в дюзата-и двете са стомана/желязо и сигурно ръждата ги е "заварила",дори да ги разделиш,после иглата няма да затваря добре.Накисни ги в нафта,гас,или нещо подобно.
    Вече си купих два пистолета и целта на въпроса ми беше точно такава - научно-познавателна - за да не разглобявам другите, но все пак да знам какво има в един пистолет за боядисване и на какъв принцип работи.
    Всъщност то всичко, което "раздвижих" си се движеше и преди моята намеса. Аз само го почистих. Вътре в него няма налепи и засъхнала боя. Тази игра, която отива напред към дюзата също се движи. Само тази, която съм маркирал с червено не иска.
    Ще го пробвам и ще пиша за резултата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00126.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5321344

    Коментар


    • #17
      От: Електролизно премахване на ръжда.

      Малко му е странна конструкцията на този пистолет...Сега са с неделими корпуси.Като се загледах,и да е имало игла,няма как да е оцеляла.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #18
        От: Електролизно премахване на ръжда.

        колега колко сода каустик слагаш и колко време трябва да се държи

        Коментар


        • #19
          От: Електролизно премахване на ръжда.

          Опитно се подбират и концентрацията, и тока, и времето. Почни от 3-4% разтвор.

          Тая тема съм я пропуснал.
          Всъщност тази електролиза даже леко връща процеса - най-близките до метала частици ръжда направо си се превръщат обратно в метал. Другото пак се превръща частично в метал, ама не се закача за основния. Това е което трябва да се смъкне с четката после.

          За цветни метали разтворът е друг и се подбира за всеки отделно.

          Коментар


          • #20
            От: Електролизно премахване на ръжда.

            Здравейте колеги аз пробвах със сода каустик и наистина става и даже в момента още продалжавам да деиствам.Сместа е 1/10 сода/вода самоче трябва да е топло защото се удължава процеса на чакане.Пребвах със няколко вида зарядни и единствено работи със старо руско на 4,5А другите изгоряха или искаха да изгарят.Тези дни ще кача снимки да видите разликата.

            Коментар


            • #21
              От: Електролизно премахване на ръжда.

              Здравейте колеги! Интересна тема...
              Искам да попитам за алуминий какъв е разтвора, както и при обработка на малки детайли може ли и катода да е някакво желязо или така се губи ефекта...или ще трябва да ги навържа с някакъв проводник за да станат като монолитна част?

              Коментар


              • #22
                От: Електролизно премахване на ръжда.

                За алуминий забрави.

                Т.е. сигурно е възможно с някакъв много сложен и прецизно поддържан състав на разтвора, но ей така на първо четене - не се сещам. Пък и какво точно ще смъкнеш от алуминия? Той корозира много специфично и продуктът от корозията не може да се превърне обратно в алуминий при разумни условия.

                Малките детайли трябва да са съединени електрически с материал, който да не участва в процеса или да е същия като детайлите.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X