Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фибро стъкло или стъкломат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: фибро стъкло или стъкломат

    Ето поредното демонстрационно видео


    Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

    Коментар


    • #92
      От: фибро стъкло или стъкломат

      Да споделиш точното наименование на това което мажеш за да не залепва калъпа за детайла ще може ли ?
      Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

      Коментар


      • #93
        От: фибро стъкло или стъкломат

        Първоначално публикуван от Vendettius Преглед на мнение
        Да споделиш точното наименование на това което мажеш за да не залепва калъпа за детайла ще може ли ?
        Това с което се маже се казва отделител показал съм ги ето тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...699#post950699 единият е течен за еднократно отделяне, а другият в жълтата кутия е паста и е за многократно отделяне, използва се предимно при серийна работа, но аз го използвам и при единични бройки ...
        Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

        Коментар


        • #94
          От: фибро стъкло или стъкломат

          Докато ние цопаме по най-първобитния начин и се залъгваме че правим нещо, на други места правят чудеса


          Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

          Коментар


          • #95
            От: фибро стъкло или стъкломат

            Първоначално публикуван от Vendettius Преглед на мнение
            Да споделиш точното наименование на това което мажеш за да не залепва калъпа за детайла ще може ли ?
            Аз ползвам веро при добре полирани калъпи. Освен многото други отделители - този ми се струва подходящ за споделяне тук

            Коментар


            • #96
              От: фибро стъкло или стъкломат

              Ето едно видео за обща култура

              Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

              Коментар


              • #97
                От: фибро стъкло или стъкломат

                Ето нещо което би заинтригувало освен интересуващите от технологии в сферата на композитите, но и музикантите

                Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                Коментар


                • #98
                  От: фибро стъкло или стъкломат

                  Не знам да ли е някаква мода или мания за улекотяване на детайли по автомобилите, като предни и задни капаци, калници и който за каквото се сети. Обикновено обеснявам през каква процедура трябва да премине изработката на даден детайл докато стане готов за експлоатация, и това коства доста време и средства и за да стане един детайл е нужна изработката на калъп за всяко нещо по отделно, дори има детайли за които е необходима изработката на няколко калъпа или много-делен такъв. Освен това за една бройка, калъп да се прави оскъпява доста изделието.
                  Попаднах на един клип който дява ясна представа как се процедира за изработката на подобен детайл.



                  Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                  Коментар


                  • #99
                    От: фибро стъкло или стъкломат

                    Преди време гледах подобно видео за работа с въглеродни нишки, обаче детайлът беше преден капак за Фиат 500.

                    Формотворец на коли

                    Коментар


                    • От: фибро стъкло или стъкломат

                      Здравейте! Много и полезни мнения във форума. Аз тепърва прохождам в работата с полиестерната смола и стъклената вата, но, ентусиазмът ми е голям Charile19 благодаря за изчерпателните клипове. Имам запитване относно пищова с който нанасяш гелкоута и смолата в последствие. Защо са ти необходими две бутилки, и какво всъщност се смесва. Аз си бъркам ускорената смола с малко втвърдител и мацам. Таа-какво точно месиш ми е въпроса? Благодаря предварително! Със здраве!

                      Коментар


                      • От: фибро стъкло или стъкломат

                        Първоначално публикуван от 6emet Преглед на мнение
                        Здравейте! Много и полезни мнения във форума. Аз тепърва прохождам в работата с полиестерната смола и стъклената вата, но, ентусиазмът ми е голям Charile19 благодаря за изчерпателните клипове. Имам запитване относно пищова с който нанасяш гелкоута и смолата в последствие. Защо са ти необходими две бутилки, и какво всъщност се смесва. Аз си бъркам ускорената смола с малко втвърдител и мацам. Таа-какво точно месиш ми е въпроса? Благодаря предварително! Със здраве!
                        Здравей колега ... ще се опитам да отговоря на въпросите ти!
                        Гелкоата може да се нанася и с обикновен бояджийски пистолет, но дюзата трябва да е от 1,5 мм нагоре и допълнително трябва да се пусне налягане в казанчето за да може да се претиква гелкоата. Гелкоата може да се разрежда до 20% ацетон или кореселин, но той все пак си е в консистенция която малко трудно постъпва към дюзата и затова иска малко помощ. Тук е показан пистолет за гелкоат който използват в по-белите държави
                        Пистолета за смола който аз съм си сътворил работи със полиестерна смола която НЕ е ускорена. Когато започна да изработвам определен детайл, първо пресмятам площта му и съответно преценявам с каква дебелина трябва да се получи слоят които трябва да направя.
                        Пример: за детайл с площ 1 м2 и дебелина на слоя 3 мм, необходимо количеството смола е около 2,250-2,400 кг смола, или по около 750-800 гр. на 1 мм на 1м2 . Ако се използва стъкломат 600гр/м2 , 1 слой стъкломат прави точно 1 мм дебелина и смолата която е необходима за да се получи добро пропиване слоя са тези 750- 800 гр./м2 смола.
                        След като изчисля количеството смола което ми е нужно, в половината от количеството смола поставям ускорител,а в другата половина втвърдител. Затова са двете бутилки и във всяка има смола с единият от двата реактива. Докато са по отделно не реагират но стисне ли се спусъка докато летят във въздуха започват от само себе си да се месят и естествено стартира реакцията. Важно е да се знае че смолата от двете бутилки излиза в равни количества , а реактивите втвърдител и ускорител се дозират за цялото количество смола или ако има общо 1 кг смола, в едната бутилка има 10 гр ускорител ,а в другата 20 гр. втвърдител при норми 1% ускорител и 2% втвърдител.
                        Надявам се да съм бил полезен с тази информация и дано с многото мерки и числа да се получи обща представа ...Успех в начинанието
                        Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                        Коментар


                        • От: фибро стъкло или стъкломат

                          Първоначално публикуван от charlie19 Преглед на мнение
                          Ето поредното демонстрационно видео


                          Много полезно инфо колега.А какви са тези ленти които слагаш на изделието от клипчето,които са за армировка преполагам?И друго да те питам ,с какво слепяш двете половини на детайл ,който се прави от две части например.Благодаря преварително.
                          БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                          TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                          Съби Радев А(-) 0895745706

                          Коментар


                          • От: фибро стъкло или стъкломат

                            Здравей колега и за пореден път ще благодаря добрите думи...
                            На въпроса за лентите: За да се подсили дадено място, трябва да се оформи някакво ребро. Могат да се използват различни материали, като някой от тях се предлагат в складове и магазини за композитни материали като: коремат, полиуретанови плоскости, корк, айрекс и др. Могат обаче да се използват и други материали които да оформят ребро, но не бих ги препоръчал на начинаещи, защото вместо да си помогнат могат да влязат в такава игра че не ми се мисли.....Но за обща култура ще посоча каквото се сетя на примависта.... картон (велпапе - за по-високо ребро, микро-велпапе за по-ниско ребро), пенополиетилен - подложка за ламинат, шлаух, ПВЦ- маркуч и още най различни материали но в никакъв случай метал.... дървото също не е подходящо в повечето случаи но не ми се обяснява сега защо ................
                            По вторият въпрос за слепването не може да се еднозначен отговор... варианти има много... ако попиташ за конкретно нещо може и да те насоча ....
                            Надявам се да не прозвучи като реклама, но от известно време съм се установил във Варна и съм спретнал едно цехче в което творя неземни блага.... скоро пак ще има демонстрационни клипове с различни техники и методи .. материала е заснет, но трябва да се обработва ....
                            Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                            Коментар


                            • От: фибро стъкло или стъкломат

                              Благодаря за отговора.За първия въпрос горе доло ми е ясно.За втория ме интересува по конкретно например ,ако правиш кану ,как се слепват двете или повече части на корпуса след като няма "берт" по ктрайщата на отделните детайли и нямаш достп до вътрешността (или се прави такъв берт)?Или пък задно крило за тунинг на автомобил например?И другото по конкретно е двулицев детайл ,като автомобилна врата,с какво е най добре да се слепят двете части.И още нещо,гела за готовите изделия сам ли си го правиш или използваш готов?
                              Дано да се рзбира какво точно питам.Много благодаря още веднъж за отзивчивостта!
                              Последно редактирано от S.RADEV; 24-12-13, 15:14.
                              БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                              TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                              Съби Радев А(-) 0895745706

                              Коментар


                              • От: фибро стъкло или стъкломат

                                Първоначално публикуван от S.RADEV Преглед на мнение
                                Благодаря за отговора.За първия въпрос горе доло ми е ясно.За втория ме интересува по конкретно например ,ако правиш кану ,как се слепват двете или повече части на корпуса след като няма "берт" по ктрайщата на отделните детайли и нямаш достп до вътрешността (или се прави такъв берт)?Или пък задно крило за тунинг на автомобил например?И другото по конкретно е двулицев детайл ,като автомобилна врата,с какво е най добре да се слепят двете части.И още нещо,гела за готовите изделия сам ли си го правиш или използваш готов?
                                Дано да се рзбира какво точно питам.Много благодаря още веднъж за отзивчивостта!
                                Когато се изработи калъпа за кануто професионално, в една от частите се прави технологичен участък (ръб) които после служи за слепване на двете части.... Ако обаче не може да се заложи такъв участък в калъпа, е желателно да не казвам задължително после да се направи за да се залепи качествено..... Такова слепване обикновено се прави с топкоат ..... Аз добавям и малко кълцано стъкло-влакно, но се иска известна майсторлък когато се поставя на мястото ..... естествено аз съм си направил един малко по специален инструмент за да си улеснявам работата ,но нали с това си изкарвам хляба все пак ... Колкото до спойлерите положението е същото ..... е айде да открехна един трик с който си помагам когато имам затруднения от време на време За да фиксирам и стабилизирам две плоскости до които не мога да достигна, използвам дунапрен..... забърквам дозата топкоат която ми е нужна за да напоя дунапрена и го поставям преди да притисна плоскостите ... от изпаренията дунапрена набъбва и омеква, а в последствия като втвърди топкоата става твърд и фиксира плоскостите .... това е най-основното около слепването на детайли със скрити или трудно достъпни места....... гелкоат, топкоат, кълцано влакно, смола, ровинг и др. материали се намират в магазини и складове за такива материали и са фабрично забъркани, това че аз си правя разни бъркочи и ги използвам това е ежедневието ми
                                Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X