Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боядисване на джанти за Галопер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боядисване на джанти за Галопер

    Здравейте,можете ли да ми кажете достатъчно износоустойчиво ли е праховото боядисване.Подготвям си втори комплект джанти за Галопера стоманени.Бяха доста корозирали и ми ги почистиха на пясъкоструйка.Сега се двоумя как да ги боядисам прахово или с шприц кит за основа и автоемайлак.Праховото боядисване е доста по евтино но няма ли да падне боята като няма нищо за основа отдолу.Ще със ви благодарен за съветите.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    Re: Боядисване на джанти за Галопер

    Праховото боядисване е много добра идея за джанти. Пробвано е и държи добре... Но трябва да се прави веднага след пясъко-струя...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Re: Боядисване на джанти за Галопер

      също така е хубаво да се махнат тежестите от джантата - аз дадох 200лв за боядисване на 4бр джанти /и те за галопер?!/ и се оказа, че дебилите не бяха махнали всички тежести от джантите /съответно оловото се беше разтопило при изпичането/
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Re: Боядисване на джанти за Галопер

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        също така е хубаво да се махнат тежестите от джантата - аз дадох 200лв за боядисване на 4бр джанти /и те за галопер?!/ и се оказа, че дебилите не бяха махнали всички тежести от джантите /съответно оловото се беше разтопило при изпичането/
        Къде са тея образи бре? Моите ги боядисаха за по 7 лв на джанта
        Хем без оловото на тях
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Re: Боядисване на джанти за Галопер

          Здравейте,боядисаха ми джантите прахово веднага след пясакоструенето.Изглеждат добре и не се надраскаха при монтажа на гумите,надявам се покритието да е наистина достатъчно износоустойчиво.За пясъкоструенето и за праховото боядисване ми взеха по 15 лева на джанта и ги направиха за два дена.Благодаря за всички отговори.До скоро.

          Между другото монтирах си лебедка на Галопера китайска 9500 , след монтажа я пробвах на лек наклон нагоре с натиснати спирачки. Повлаче Галопера по асфалта така ,че и четирите гуми оставиха 1 метър черни следи.В момента на опъване на въжето и натоварване на лебедката звукът на електродвигателя не се променя работи така сякаш няма натоварване а всички гуми се влачат по земята.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #6
            До: Re: Боядисване на джанти за Галопер

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            също така е хубаво да се махнат тежестите от джантата - аз дадох 200лв за боядисване на 4бр джанти /и те за галопер?!/ и се оказа, че дебилите не бяха махнали всички тежести от джантите /съответно оловото се беше разтопило при изпичането/
            Колега, извинявам се ама оловото се топи при 327 оС, а изпичането на ПВЦ боята става м/у 180 - 200 оС! Няма как да се разтопи! Само за информация калаят се топи при 232 оС! Колкото и да не им е точен термометърът на колегите ако вдигнат над 250 оЦ просто "боята" им ще се разтече и няма да се получи нищо!
            Поздрави!
            П.С. Между другото нормалната цена за ПВЦ покритие на джанта е м/у 15-20 лв. с уговорка, че са подготвени предварително!
            Последно редактирано от box1; 07-12-07, 19:55. Причина: Допълнение!
            Говоря ти дъще, сещай се снахо!

            Коментар


            • #7
              До: Боядисване на джанти за Галопер

              мойта "цена" беше с песъкоструене и освен това за ляти джанти...
              оловото беше полуразстопено... не съм снимал за съжаление...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                До: Боядисване на джанти за Галопер

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                мойта "цена" беше с песъкоструене и освен това за ляти джанти...
                оловото беше полуразстопено... не съм снимал за съжаление...
                Получило се е от пясъка, понеже е по меко от алуминия и се е загладило доста и след покритието "изглежда" като разтопено.
                Нали се сещаш,че лятите джанти се обработват по лесно по понятни причини!
                Поздрави!
                Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X