Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя наподобяваща гума за лайстните под прозорците?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боя наподобяваща гума за лайстните под прозорците?

    След последното посещение на автомивка, успяха да ми отмият част от боята, което се намира на лайстните под 4-те прозореца. Интересното е, че самите лайстни са от алуминий или пък са никелирани, щото много гадно светнаха на точки. Самата боя по тях стои като гума. Някой има ли представа как може да се възстанови боята? Продават ли някъде спрей за такива цели? Тоест, след като се нанесе да изглежда като матова бледо черна гума. И да хваща върху алуминиева повърхност. И да не пада при миене в автомивка ...
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

  • #2
    От: Боя наподобяваща гума за лайстните под прозорците?

    Аз бих ги занесъл на прахово боядисване. Има черен мат.

    Коментар


    • #3
      От: Боя наподобяваща гума за лайстните под прозорците?

      Точно този проблем ме тормози и мене, само че на паджеро.

      Коментар


      • #4
        От: Боя наподобяваща гума за лайстните под прозорците?

        Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
        ....как може да се възстанови боята......
        Нарушена боя се оправя чрез боядисване има и матови бои.....и хлор-каучукови......та чак до праховото боядисване..... ако пуснеш някоя снимка Нещо нищо не разбрах
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Боя наподобяваща гума за лайстните под прозорците?

          Става с почти всякаква автобоя включително черен мат. Ама алуминия първо се остъргва /шкурене или сваляне със смивка/ качествено и се обработва с праймер за цветни метали /най-добре кокнкретно за алуминий/. Процеса е трудоемък и неблагодарен. Май най-добре да се даде на песъкоструйка и прахово.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            От: Боя наподобяваща гума за лайстните под прозорците?

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 032.jpg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:5259297

            Понеже се затопли и мисля да пооправя лайстната под прозореца, подновявам темата с нагледна снимка какъв е проблема. Използваната в завода "боя" е всъщност май някакво гумирано покритие. Давайте идеи какво да се ползва, за да не падне след това в автомивката.
            Vitara 2.0 V6
            Honda CRV (Gen 1)
            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
            ВАЗ 2131

            Коментар


            • #7
              От: Боя наподобяваща гума за лайстните под прозорците?

              На мен ми плича на оксидиран алумин , но може и да греша.
              Трагичното не е смъртта, а животът, който
              хората живеят или не изживяват до смъртта си.
              Чарлз Буковски

              Коментар


              • #8
                От: Боя наподобяваща гума за лайстните под прозорците?

                А бе чак прахово боядисване....Вземе някоя четка за рисуване от децата и го удари с някой черен мат.Чунким като уулезеш пак у драките ше стане по-харна.Или пък въобще не я мий като мене-новата кал събаря старата или пък пада като карам през хендеците.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Боя наподобяваща гума за лайстните под прозорците?

                  Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]309603[/ATTACH]

                  Понеже се затопли и мисля да пооправя лайстната под прозореца, подновявам темата с нагледна снимка какъв е проблема. Използваната в завода "боя" е всъщност май някакво гумирано покритие. Давайте идеи какво да се ползва, за да не падне след това в автомивката.
                  Здравейте! Мисля че гумирана боя ще свърши много добра работа. Аз си правих таблото за декорация де. Един спрей има да го пръскаш за такова малко пространство. 22,80лв струва един 400мл, аз ползвах зелен неон. По принцип дават 2- 3 спрея за 4 джанти на 6 ръце. Купих го от тук: www.spray.bg Финландска е боята. Надявам се да помогне.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X