Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ножове за ножица за ламарина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ножове за ножица за ламарина

    Наскоро се здобих с ножицата но ножовете й са "свършили", предишният собственик ми каза че от горният нож се било отчупило пърче и, че е решил да го точи докато счупеното "излезе" да ама сега ножа е станал прекалено тесен и се качва върху другия. Та въпроса ми е от каде мога да намеря нови ножове, защото тук по магазините за инструменти немогат да ми помогнат но аз и немога да им кажа каква е ножицата марка модел нищо незмам, ще очаквам от вас и тази информация.

    Ето за какво става дума.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Ножове за ножица за ламарина

    Ако намериш още една,казвам доброволно-
    Иначе -първо-не е ножица,ами е гилотина.И второ ножовете са ти от високовъглеродна стомана,демек Ст 65г,или по български-ресьор.

    Коментар


    • #3
      До: Ножове за ножица за ламарина

      Става въпрос за марка, модел на самата гилотина, къде са я произвеждали и тн.
      А иначе ми попадна най-случайно и за съжаление нямам представа откъде може да се намери още една.

      Коментар


      • #4
        До: Ножове за ножица за ламарина

        Вероятно е българска.Ама това не е от значение,гилотините са с ножове от една и съща стомана.

        Коментар


        • #5
          До: Ножове за ножица за ламарина

          Мисля, че ги правеха в Оряхово, но завода отдавна е в небитието.
          Ако се търси сиромашко решение за ножовете - няма да стане.
          Материал има, но трябва да се профилира, а това струва пари.
          Стоманата е У8 или У10
          Дай някакви размери и междуцентрово на отворите.
          Последно редактирано от rumbata; 17-02-10, 09:31.

          Коментар


          • #6
            До: Ножове за ножица за ламарина

            Междуцентровото разтояние на отворите и на двата ножа е 110 мм..
            Доколкото разбирам май няма надежда да намеря оригинални ножове, а иначе вариянта с поръчката и евентоално изработката им в някои завод също съм го обмислял но ме притеснява, че там няма да знаят оригиналната форма и размери на ножовете а това е важно за правилната работа на гилотината.

            Коментар


            • #7
              До: Ножове за ножица за ламарина

              Първо , не е "гилотина" , а си е точно "ножица" !
              Второ , възхитен съм че има хора които могат да определят марката на стоманата по снимка .
              Трето , поне този нож ,който е отчупен - може да се направи на 20 места из Пазарджишко . Проблема е в това , че при социализЪма тези ножици бяха за без пари - и вероятно така я е намерил и колегата . А изработката на ножа по днешни цени ще струва малко повече от цената на цялата ножица. Но това ми напомня на хората с Жигули , които не искат да си сложат нормални гуми , щото били към 400 лв. , а "аз цялата кола съм я купил за 300" .
              ....нищо лично към колегата де .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                До: Ножове за ножица за ламарина

                Първо, гилотина или ножица това не е най-важното в случая всички видяха за какво става въпрос от снимките.
                Второ, според мен колегите са достатъчно компетентни за да знаят от каква стомана се правят ножовете на ножиците за ламарина попринцип.
                Трето ножа ми не е отчупен а е с изхабен ресурс тоест толкова е заточван, че вече няма накъде.
                Прав си, че вероятно на 20 места в Пз. могат да ги направят тези ножове, това го знам но моето желание беше и все още е ако е възможно да намеря оригинални ножове, според мен това е най добрият вариянт.А относно парите, те не са проблема просто искам да въстяановя ножицата по най-добрия възможен начин, защото макар и стари според мен тези ножици са много-добри и вършат перфектна работа.

                Коментар


                • #9
                  До: Ножове за ножица за ламарина

                  Първоначално публикуван от dt 125 Преглед на мнение
                  Първо, гилотина или ножица това не е най-важното в случая всички видяха за какво става въпрос от снимките.
                  Второ, според мен колегите са достатъчно компетентни за да знаят от каква стомана се правят ножовете на ножиците за ламарина попринцип.
                  Трето ножа ми не е отчупен а е с изхабен ресурс тоест толкова е заточван, че вече няма накъде.
                  Прав си, че вероятно на 20 места в Пз. могат да ги направят тези ножове, това го знам но моето желание беше и все още е ако е възможно да намеря оригинални ножове, според мен това е най добрият вариянт.А относно парите, те не са проблема просто искам да въстяановя ножицата по най-добрия възможен начин, защото макар и стари според мен тези ножици са много-добри и вършат перфектна работа.
                  В първия пост пишеш следното :

                  Първоначално публикуван от dt 125 Преглед на мнение
                  Наскоро се здобих с ножицата но ножовете й са "свършили", предишният собственик ми каза че от горният нож се било отчупило пърче и, че е решил да го точи докато счупеното "излезе" да ама сега ножа е станал прекалено тесен и се качва върху другия. .
                  ....освен ако не си иронизирал първя собственик ( краснописа ти не е моя грижа , има си модератори).
                  Впрочем , дали е ножица или гилотина , както и дали от ножа е отчупено парче - не е важно . По-важно е обаче от каква марка стомана са изработени ножовете и какво са рязали , за да имат по-дълъг живот .
                  Аз не твърдя че съм много компетентен , но имам както такава ножица , така и 5 различни истински гилотини - с дължина на рязане от 1 до 4 м. и дебелина от 0,25 до 12 мм. Имам си и фрези , пещи за термообработка , както и плоски шлайфове и режа както черна стомана , така и "неръждавейка" ...Ножовете си ги правя , а заточването е едва ли не ежедневие .... та поназнайвам нещо де
                  Затова ти казах , че понеже нови ножове няма да намериш , по-добре дай да ти ги врътнат някъде - мога да те насоча . Не си предлагам услугите , за да не излезе реклама .

                  ПС . Дебелината не е от особено значение , важното е да се центроват , т.е. да се регулират както трябва.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ножове за ножица за ламарина

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Затова ти казах , че понеже нови ножове няма да намериш , по-добре дай да ти ги врътнат някъде - мога да те насоча . Не си предлагам услугите , за да не излезе реклама .

                    ПС . Дебелината не е от особено значение , важното е да се центроват , т.е. да се регулират както трябва.
                    Мен най-вече ме притеснява дали тези който ще ми ги правят ще успеят да им придадът точната форма и размер, защото както казах мойте ножове в момента нямат много общо с първоначалните форма и размер.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ножове за ножица за ламарина

                      А гилотина ножица харесва ли ви като определение

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ножове за ножица за ламарина

                        Първоначално публикуван от dt 125 Преглед на мнение
                        Мен най-вече ме притеснява дали тези който ще ми ги правят ще успеят да им придадът точната форма и размер, защото както казах мойте ножове в момента нямат много общо с първоначалните форма и размер.
                        Проблема е никакъв , ако занесеш цялата ножица. Ножовете ше се припаснат по нея . А то може и тя да иска потягане - шарнир , уточняване на паралелите и т.н. Нямам представа в какво състояние е.


                        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                        А гилотина ножица харесва ли ви като определение
                        Не знам , но на мен по-добре ми звучи "ножична гилотина".
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Ножове за ножица за ламарина

                          Здравейте нов съм тук. Но имам подобна " ножична гелотина " и със същия проблем счупен е долния нож. И ми трябва помуш да стане.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ножове за ножица за ламарина

                            И аз имам същия проблем със една ножица. Ако някой може да помогне тел. 0899810586 Георги

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X