Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционен компресор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Експедиционен компресор.

    Необходим ми е експедиционен компресор.
    Това означава да работи на 12 или 24 Волта, да може да пълни малка бутилка 20 Литра, до подходящо налягане с цел монтаж на разбортирана гума 33х12,5.
    Компресора заедно с бутилката, ще бъде закрепен стационарно вътре в джипа.
    Компресорът трябва да е надежден и безотказен, може да се случи така, че животът ми да зависи от него.
    Трябва да е конструиран за продължителна работа.
    Трябва да завършен като конструктив, тоест да не доналждам или нагаждам моторчета, клапани и др...
    Разгледах всички подобни теми, китайските изпълнения не ме задоволяват.
    Стигам до извода, че трябва да купя компресор за камион, от тия дето въздишат от време на време.
    Може ли някой да ме насочи към подходяща марка ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    До: Експедиционен компресор.

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Стигам до извода, че трябва да купя компресор за камион, от тия дето въздишат от време на време.
    Да де, ама те не са на ток. Въртят си се директно от двигателя.

    Иначе, има на TJM и на разни други тунинг фирми. А хората, дето ги продават ги познаваш.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Експедиционен компресор.

      Провери тука. GLADIATOR Offroad-technik - offroad24.b

      Коментар


      • #4
        До: Експедиционен компресор.

        Немалко джипове имат щатно компресор, задвижван от двигателя. Обикновено той не въздиша, а се откача от задвижването с ел. муфа. Да му се добавят допълнително бутилки не е трудно.

        Ел. компресорче може да има резервна роля в този случай. Но ако останеш с него, ще Чакаш.

        Коментар


        • #5
          До: Експедиционен компресор.

          Колега от форума продаваше точно такъв компресор от камион на 24в. Но не намирам обявата.

          Коментар


          • #6
            До: Експедиционен компресор.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Немалко джипове имат щатно компресор, задвижван от двигателя. Обикновено той не въздиша, а се откача от задвижването с ел. муфа. Да му се добавят допълнително бутилки не е трудно.

            Ел. компресорче може да има резервна роля в този случай. Но ако останеш с него, ще Чакаш.
            Ааа, не съм съгласен. В началото на 2007 г. си купих ментак двубутален. Ползва се постоянно, всяка седмица се включва поне по 1 път, ползват го и познати и приятели. Гума на джипа ми 255/65/16 от 0 до 2.5 я помпи за 4 мин. На АТВ я припомпа за 10-20 сек. За 3 г. ползване само циповете и закопчалките на чантичката сдадоха багажа.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              До: Експедиционен компресор.

              Човекът иска да ремонтира безкамерни гуми. Значи иска големи бутилки. Е, за тях ще чака - според случая.

              Коментар


              • #8
                До: Експедиционен компресор.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Човекът иска да ремонтира безкамерни гуми. Значи иска големи бутилки. Е, за тях ще чака - според случая.
                Е той си е написал. 20л.

                А в сайта на Gladiator има и такива с бутилки.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Експедиционен компресор.

                  Ликон( магазина на форума) и Гладиатор са за марковите решения. Първите имат TJM, какъвто скоро и аз ще си купя, а при вторите набора е още по голям - ARB и Viair. Бутилки има и на двете места.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    До: Експедиционен компресор.

                    При Явор в Бургас има.
                    Пред мен стои същия проблем, но ще си сложа Viair 450C-24v., не ме питай защо.
                    Ще ме сърби известно време от цената, ама има мехлеми за това.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Експедиционен компресор.

                      от 5-6 години се продават ел компресорчета за гуми на 12 в с високо качество .изцяло метални, с термозщита .струват около 50 лв .напомпват гума 195 r 14 от 0 за 3-4 мин .
                      от качеството и издъжливостта им съм доволен . вдигат 6 атм и може да напомпиш камионска гума за около 20 мин. трябва да се капва малко масло там на едно дунапренче по 5-6 капки на половин час.
                      като е много отговорно отиваш на илиенци пазариш се за за цена на едро и купуваш 3 .2 монтираш 1 остава за резерва

                      Коментар


                      • #12
                        До: Експедиционен компресор.

                        Аз ползвам TJM-ският с бутилка и съм много доволен, не веднъж съм Бортирал гуми (32" и 33") е не винаги е достатъчен - един път се наложи Голди да пали бензин, но от там компресора си свърши работата, случвало ми се е и две гуми да спукам, пак ме оправи - над 40 минути Помпане (поради "Брилянтните" ми способности с лепенето), само Бушона се беше загрял (не изгорял) и го смених.
                        Мога спокоино да го Препоръчам, виж колко литра е Бутилката не знам

                        Коментар


                        • #13
                          До: Експедиционен компресор.

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Аз ползвам TJM-ският с бутилка и съм много доволен, не веднъж съм Бортирал гуми (32" и 33") е не винаги е достатъчен - един път се наложи Голди да пали бензин, но от там компресора си свърши работата, случвало ми се е и две гуми да спукам, пак ме оправи - над 40 минути Помпане (поради "Брилянтните" ми способности с лепенето), само Бушона се беше загрял (не изгорял) и го смених.
                          Мога спокоино да го Препоръчам, виж колко литра е Бутилката не знам
                          И на моя бушона винаги е горещ, но не съм го сменял до сега. На плажа на Албена се наложи да сваля гумата на джипа, за да може да уплътни, и въпреки, че джантата беше изкривена и имаше много пясък с няколко опита и бира за охлаждане успяхме. Золтан тогава много ми помогна.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Експедиционен компресор.

                            На времето на ГАЗ 63 (молотовка) имаше едно приспособление за помпане на гуми един еднопосочен клапан и маркуч се навива на мястото на някоя от запалителните сфещи двигателя се пали и така се помпа гума. Не знам това дали работи и колко е ефективно но съм го виждал че го има в ЗИПа на молотовката доста се чудих къкво е докато накрая един старшина ми обясни. Някой пробвал ли е нещо такова дали работи ? На теория трябва да дава доста голям дебит и налягане.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              До: Експедиционен компресор.

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              ....Първите имат TJM, какъвто скоро и аз ще си купя, а при вторите набора е още по голям - ARB и Viair. Бутилки има и на двете места.
                              Ако се търси сериозен дебит (с каквото впечетление оставам) WARN са доста напред (разбирай на порядък). Двуцилиндровия дава едни почти 600 л/мин пре 0 бара и бад 200! при 6 бара. Малко е големичък обаче, освен че е скъп.
                              Но дори малкия му брат, който е доста компактен е с над 200 л/мин 0 бара и над 100 при 6. И двата са комплект с малка бутилка (ресивър), а може допълнително да си сложиш и голяма. Но 20 л стават излишни при такава мощност... Като надеждност не знам нищо, но едва ли са се изложили. Има естествено и бутилки, връзки и каквото искаш за да си направиш инсталация...
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X