Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво трябва да знаем за компресорите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Спираловидни има и евтини, но в повечето случаи са много твърди и след време се чупят. Професионалните серии тръгват от 40 лв за 10 метра и са от по-мек и хубав материал. За 40 лв обаче може да си вземеш 20 метра обикновен маслоустойчив маркуч, който дори и да го нагазиш с колата няма да му стане нищо. Омаслител 1/2 е 69 лв, има и на други цолажи. Има омаслител с кондензоотделител 159 лв, италиански. Разни китайски варианти се намират за половината пари, но често са с незнайно качество.

    Коментар


    • #32
      Колега, на мен повече от 10м. маркуч няма да ми трябва, а търся спирален, защото искам да ми е по-удобна работата с него, а не непрекъснато да разпъвам и навивам маркуч обратно.
      Относно омасляването, ще ми трябва ли и кондензоотделител, при положение, че ще се работи само с пневматични инструменти и няма да се ползва компресорът за боядисване?
      И още един въпрос - видях, че има и т.нар. "мини" омаслители, които се монтират директно на пневматичния инструмент.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:product_7844.jpg Прегледи:0 Размер:124.3 КБ ID:6550647
      Въпросът ми е дали ще върши работа за моите цели едно такова изделие? Едно предимство, за което се сещам е, че маркучът няма да е омаслен и когато му потрябва на човек "чист" въздух (примерно за миене с короселин, помпане на гума или просто почистване с въздух) маркучът няма да хвърля омаслен въздух.

      Коментар


      • #33
        Драгозов ти е казал най работещия вариант, аз също го потвърждавам. Спираловидния не само се разпъва, но също така много успешно се оплита в себе си. Омаслители и кондензоуловители има за монтаж директно на инструмента(какъвто си показал ти). Вършат работа, но трябва да се пазят от счупване. Също така увеличават габаритите на инструмента с 8-10 см и при работа на места с липса на пространство си е неудобно. Редуцирвентил монтирал ли си?
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • #34
          Имам подобни омаслители на 1/4, 11 лв.

          Коментар


          • #35
            Тия на 1/4 с какъв диаметър са на проходния отвор?

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
              Драгозов ти е казал най работещия вариант, аз също го потвърждавам. Спираловидния не само се разпъва, но също така много успешно се оплита в себе си. Омаслители и кондензоуловители има за монтаж директно на инструмента(какъвто си показал ти). Вършат работа, но трябва да се пазят от счупване. Също така увеличават габаритите на инструмента с 8-10 см и при работа на места с липса на пространство си е неудобно. Редуцирвентил монтирал ли си?
              Ясно ми е за спираловидния маркуч, че трябва да се внимава повече. Но пък е много по-удобен, особено за дължина до 10м. За по-голямо разстояние е ясна работата.
              Редуцирвентил си има към компресора, това не е грижа.
              За мен е по-важно е да не се налага да ползвам два маркуча, единия омаслен, а друг - за "чист" въздух. От тая гледна точка попитах за другия тип "мини" омаслители, които могат даже да са с две бързи връзки в краищата им. Това би било най-практичното решение за моя случай. Стига да вършат работа. Доколкото разбирам, омасляват по принципа на Вентури?

              Коментар


              • #37
                От както смених спиралния маркуч с обикновен разбрах колко неудобен и гаден е бил. Това нещо може да има някакъв смисъл в напълно празно помещение. При мен също няколко пъти се дупчи от пръски от заварки .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X