Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    някои има ли техническа литература за струг вагрянка

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Здравейте колеги!

      Да не отварям нова тема, че вече в една обсъждахме избор на струг, но общо взето съм се спрял на стугове от калибъра на ТОС 80.
      Имам възможност за оглед на немски Emcomat 8.6 но в темата не намерих никаква информация за него.

      Също гледах малките стругове на полимета (С2/300 и SM4-410) та въпроса ми е, може ли да споделите мнения за избора ми? Подчертавам, няма да се ползва ежедневно и с производствена цел.
      Ако може да споделите аналог на споменатите ще съм благодарен!

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Здравейте,
        не се отварят документите за машините в началото на темата има ли ги някъде събрани ?
        мога ли да ги получа от някъде ?

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Здравейте,
          Трябват ми "Паспорт и ръководство за обслужване на настолна пробивна машина ПН-161", но в Dox файловете не съществуват. От къде мога да се снабдя с тях?

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Здравейте,
            моля за малко помощ. Става дума за фреза ФУ320, боря се с електрическата част, решил съм да подменя почти всичко но при сглабянето се натъквам на някои нередности. Схемите, с които разполагам са с малко лошо качество и не мога да прочета точно номерата на клемите и някои други подробности. Ако някой ги има с по-добро качество, където се виждат номерата на клемите, ще съм много благодарен. Иначе ако някой има работеща машина може да подскаже малко, дали на клемореда при контакторите има клема 42 и къде отива, защото при мен на този клеморед няма но има на малкия, който е от същата страна под масата. Всичко по машината работи и е тествано но при свързване, както беше, самохода работи само в едната посока и няма бързи ходове. Контакторите са сваляни и тествани. Предварително благодаря.

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Не знам дали 320-ката има автоматичен режим като 321-цата, ама ако има, по-лесно ще ти е да измислиш наново всичко, отколкото да бориш оригинала. Ще стане в пъти по-просто, когато махнеш всичките излишъци покрай тоя режим.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Не знам дали 320-ката има автоматичен режим като 321-цата, ама ако има, по-лесно ще ти е да измислиш наново всичко, отколкото да бориш оригинала. Ще стане в пъти по-просто, когато махнеш всичките излишъци покрай тоя режим.
                Ами това е един от проблемите, имала е автоматичен режим. Било е с физически крайни изключватели, които се монтират на масата и при достигането им, завъртат една роза под ръчката за ляво и дясно, за да върнат масата в бърз ход обратно до другия изключвател. Аборигенска работа, но за времето си явно е била хай енд . Ще помисля върху варианта с нова логика, просто се надявах да тръгне, както си е.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Не знам дали 320-ката има автоматичен режим като 321-цата, ама ако има, по-лесно ще ти е да измислиш наново всичко, отколкото да бориш оригинала. Ще стане в пъти по-просто, когато махнеш всичките излишъци покрай тоя режим.
                  Има го полуавтоматичния режим . Кой и защо е сложил тая дивотия на универсална фреза не знам ама поне аз не съм видял някъде някой да я е използвал .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Първоначално публикуван от parad0x Преглед на мнение
                    Ами това е един от проблемите, имала е автоматичен режим. Било е с физически крайни изключватели, които се монтират на масата и при достигането им, завъртат една роза под ръчката за ляво и дясно, за да върнат масата в бърз ход обратно до другия изключвател. Аборигенска работа, но за времето си явно е била хай енд . Ще помисля върху варианта с нова логика, просто се надявах да тръгне, както си е.
                    Не мисли никакъв вариант за тая система. Просто я махни, ако можеш. Не само че никога няма да я ползваш, ами е възможно да ти направи проблеми. Питай Станьо, ще ти разкаже интересен случай.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      какво да почерпя?

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Здравейте, колеги сканирах един паспорт на гелотина 6.3 производство на Полски трамбеж не се получи добре има ли програма с която мога да подобря
                        ако на някой му е необходима мога да кача или пратя
                        Поздрави

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Привет момчета!
                          Имам доста металорежещи машини в работилницата събирани през годините, но нямам паспортите за тях. Опитвам се да ги издиря из нета, но попадам на такива, които са писани на руски език, за това ще ви помоля ако някои има паспортите на български написани за следните машини да ми ги изпрати на пощата.
                          Струг С11С
                          струг С5
                          струг С6
                          ножовка хидравлична ОН -253
                          шепинг НС-631
                          Колонна бормашина, хич не и знам модела, но е от голямите машини, по-старите с заоблените форми.
                          Фреза фу 321 казанлъшка от по-стария модел, май беше 69год.

                          email: kubol@mail.bg
                          А ето и малко за това с което се занимавам. В момента си изграждам сайта и канала към него
                          Продукция
                          Канал в youtubehttps://www.youtube.com/channel/UC6v...KN5fTc8dcz6agg
                          http://kubol.net





                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Здравейте колеги! Не мога да отворя документацията в началото на темата.Отваря се несъществуваща страница.Интересува ме струг С8.Ако някой може да помогне със съвет ще съм му благодарен!
                            ivan_pa6in@abv.bg
                            Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                            Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Какво точно те интересува,и кой модел точно е с8 та.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Имам сканирани повечето паспорти масовите български металообработващи машини но нито знам къде нито мога да ги кача . Знам че форума има такова място ама къде е ?
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X