Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    На снимката на С11МТ,на супортната кутия,от ляво и от дясно на маховика за надлъжен ход има две ръчки,за какво служат?
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      На снимката на С11МТ,на супортната кутия,от ляво и от дясно на маховика за надлъжен ход има две ръчки,за какво служат?
      За 5 позиционния стоп ограничител. Можеш да си нагласиш самохода да спира на до 5 места автоматично. Затова е и четвъртия вал отсолу, с нанизаните на него 4 жълти и едно черно нещица. Точно това беше свалено от моя, а аз мислех че има липси по съпортната кутия, понеже ходове нямаше. Оказа се че му е изключила механичната защита от претоварване, а единствената липса беше една месингова част, която позволява като изключи, от ръчката за самохода да го включиш наново. Мотора за бърз ход също беше беше включен наобратно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        На някой да му се намира паспорт за тая силистренска ножовка ? Произвеждат ги до ден днешен в Силома Силистра ама само за един паспорт искат 50 лева Става въпрос за първата от снимката . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6024.jpg
Прегледи:2
Размер:132.9 КБ
ID:5453905
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
          Имат си и едно друго основно предназначение късите стругове, на друго място не знам, но при нас им викахме фланцарки и почти само това се правеше на тях. Не че нямаше огромни помещения, но на тях се правеха големи серий фланци и наистина за такова производство не е нужен дълъг струг.
          На времето в автоработилниците на "Пътни строежи" имаше такива къси С 11 . Един комшия караше такава фургона на ЗиЛ 131 те си го бяха оборудвали с необходимото им за ремонта на тежка техника по обектите . Намерих цялата възможна документация за операционна система ЗИТ 500 това са 5 - 6 дебели книги . Сканирането им е доста трудна работа и не ми е по силите да я свърша цялата . Ако някой има желание може да си разделим работата .
          Последно редактирано от sek.1; 15-02-13, 07:44.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0021.jpg
Прегледи:2
Размер:175.6 КБ
ID:5454011Това са книгите на ЗИТ 500 . Ако някой има желание да помага със сканирането няма да го върна Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0087.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5454005Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0086.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5454004Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0088.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5454006Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0089.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5454007Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0090.jpg
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:5454008Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0091.jpg
Прегледи:1
Размер:54.5 КБ
ID:5454009Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0092.jpg
Прегледи:1
Размер:157.9 КБ
ID:5454010
            Последно редактирано от sek.1; 15-02-13, 19:58.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Well, the feed gearbox is moving again :-) http://nonamed.rajce.idnes.cz/Soudru...c#MOV_0485.jpg

              I have another question, how much oil should go into the main transmission and how do I adjust the clutches? They slip :-(

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Този струг е с централно мазане . Масло се налива в долния редуктор и от него под налягане се мажат подавателната и шпинделната кутия . Връща се по едни големи гумени маркучи така че може да наливаш през всяка от кутиите . Има нивомерна пробка но на око до нея събира към 15 литра масло . Пробката е под ремъчната шайба на долния редуктор .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0063.jpg
Прегледи:1
Размер:157.6 КБ
ID:5455921
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  This one is the drain, i suppose? The proper oil level can be checked behind the pulley above?
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SU321.jpg
Прегледи:1
Размер:232.6 КБ
ID:5455953

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    sek.1 wrote that the oil level 'eye' is behind? the pulley of main transfer case...so if it's hard to check it...15 liters is enough!


                    a и човека пита как да си настрои съединителите, щото превъртат

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                      sek.1 wrote that the oil level 'eye' is behind? the pulley of main transfer case...so if it's hard to check it...15 liters is enough!


                      a и човека пита как да си настрои съединителите, щото превъртат
                      За да стигнеш до съединителите трябва да свалиш ламарините около лоста за смяна на оборотите . Под тях има една капачка обаче за да и развиеш болтчетата и да я свалиш трябва да свалиш капака от задната страна на машината да охлабиш контриращите 4 болта и с основния повдигащ болт да повдигнеш целия редуктор така че капачката да се покаже . Съединителя е стария модел с кобилични фиксатори има по една гайка за регулиране на всеки по отделно . Гайките са кръгли фланцови и на тях има контра която трябва да я издърпаш с една отвертка и да я завъртиш на страни . Така вече гайката се върти . Поставяш съединителя в средно изключено положение и натягаш един оборот след което включваш и така докато уцелиш точния реглаж . Това което си оградил е тръбата за източване на маслото а точно под шайбата има прозрачна пластмасова контролна пробка "око" същата като на другите две кутии . Маслото точно не съм го мерил но за да ми дойде на средата на "окото" съм сипал една пълна лейка 12 литра и още около 3 литра . Като регулираш съединителите източи маслото защото много пръска .
                      Последно редактирано от sek.1; 19-02-13, 19:06.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        тука превода ше е тежък:

                        1.Drain the oil ...otherwise is mess
                        2. Remove the panel (sheet metal) around gear changing lever.
                        3. Under this panel is cap, but to reach it, you must remove back panel/cover than lose 4 bolts and with main 'rising' bolt to lift entire transfer case and finally reach the cap.


                        и по натам некой друг...мързи ме

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          За човека с превода мисля че мога да помогна And now step-4 is to regulate the Clutches - The clutch must be in a middle position OFF they are two one for forward and one for the reverse,but the regulation is the same.The clutch got one big nut with a pin lock - it can be unlocked with hand or if its difficult with a screwdriver - pull it outside and turn it at left or right to stay outside. Now the nut is unlocked and you can turn it on "Eye" to regulate the clutch and then if you want - try the clutch when the case is open because will not be perfect from the first time - The clutch must not heat in middle OFF position, it`s not difficult you can do it . Обяснил го така както съм го правил на C5 мисля че съединителя е същият

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                            тука превода ше е тежък:

                            1.Drain the oil ...otherwise is mess
                            2. Remove the panel (sheet metal) around gear changing lever.
                            3. Under this panel is cap, but to reach it, you must remove back panel/cover than lose 4 bolts and with main 'rising' bolt to lift entire transfer case and finally reach the cap.


                            и по натам некой друг...мързи ме
                            Да това е последователността . Като свалиш отпред ламарините ще видиш капачката тя е на 8 броя болтове 6мм но половината са под нивото на технологичния отвор на фундамента и за това се налага да повдигнеш целия редуктор . От задната страна е шейната която го държи и така по тоя ход нагоре - надолу се опъват ремъците . Като застанеш срещу отвора десния пакет съединител е за нормалния ход а левия който е и с по малко дискове за обратния ход . Това представляват пакет съединителите . Този е от новия модел но разликата е само че не е с кобилични фиксатори а със съчмен сепаратор . Това е метален многодисков машинен съединител тип "сигма" Изработва се от Ст 65г и се термообработва до над 60 единици . Най важното за съединителя е маслото защото то го охлажда като кутията остане без масло само въпрос на време е той да прегрее и дисковете и пружинните шайби да се отвърнат и изкривят . Най важни са пружинните шайби защото те при изключване разделят работните дискове . Когато те се отвърнат дисковете остават залепнали и шпиндела не спира а при реверсиране машината се опитва да тръгне в двете посоки и дисковете боксуват и се понася един пушек на изгоряло масло . Когато дисковете се износят става това изпадат съчмите от сепаратора и съединителя вече е за боклука . Ако хванем този момент преди да са изпаднали съчмите можем да добавим още дискове и така да спасим положението . Правил съм го много пъти . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0075.jpg
Прегледи:2
Размер:126.4 КБ
ID:5456077Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0069.jpg
Прегледи:2
Размер:146.5 КБ
ID:5456082Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0073.jpg
Прегледи:2
Размер:95.8 КБ
ID:5456079Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0074.jpg
Прегледи:2
Размер:74.2 КБ
ID:5456078Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0067.jpg
Прегледи:2
Размер:179.9 КБ
ID:5456083Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0072.jpg
Прегледи:2
Размер:128.0 КБ
ID:5456080Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0076.jpg
Прегледи:2
Размер:142.7 КБ
ID:5456076Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0071.jpg
Прегледи:2
Размер:101.6 КБ
ID:5456081Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0077.jpg
Прегледи:3
Размер:138.7 КБ
ID:5456075
                            Последно редактирано от sek.1; 20-02-13, 04:39.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              ако може документация за струг Ц-11

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Първоначално публикуван от rock_beer Преглед на мнение
                                ако може документация за струг Ц-11
                                Един колега ги е качил на този сървър
                                http://hosting-bulgaria.net/files/docs/
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X