Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Благодаря ти Sek.1 Skayp : Jouzzin, E mail - Jouzef_bg@yahoo.com Ами струга е в нас сравнително от скоро и като го взехме всичко беше сменено-масла,ремъци.До последно си въртеше маслото през стъклото!
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      То хубаво, ама тая гума не е маслоустойчива. На мен това ми е единственото притеснение да си го направя сам. Това, което извадих, също беше правено. Ама някой го е правил като всичко останало по тая машина - с гъза си. И беше на парчета, съответно. Отделно дето между подавателната кутия и корпуса бяха сложили дебела гума за уплътнение. Имам в предвид 7-8мм. По-дебела от фиксаторите между двете.

      Нещото, дето ми идва на акъла е хокейна шайба. Ама и тя не е маслоустойчива.... Питал съм един човек, да видим какво ще свърши. Умерен песимист съм обаче за намирането на оригинално каре.

      Това което ползвам е маслоустойчиво,не набъбва и не се разлага.Но реално там не стига масло,доста е високо и няма как да се качи масло до там,инак ще извира и от фланеца на електромотора.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Това успях да снимам . Освен таблицата при С8 има и много игра с подреждането на колелата на лирата. Ако ги има .
        сърдечни благодарности, точно това ми трябваше!

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Ако някой желае техническа документация разполагаме със следните
          стругове-С11МТ, С11МВ, С11А-шпиндел на резба,С11М, СУ401,СУ502, СУ400,СУ500, С8С ,СУ320, руски- за почти всички модели
          фрези-ФУ251, ФУ321,FN25,FN32, FUS25/32,FNC25, 676P,675P,DECKEL-FP1,2,3 ,FU400-HEKERT,FSS400,ASIERA и всички руски модели
          бормашини-пн161,БК 031//032, РАДИАЛ БОРМАШИНИ
          изпращам на емайл или по пощата - след предварителна уговорка- тел-0887581153-Мариан Бъчваров
          email- freza@abv.bg

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Станьо, дали можеш да видиш в албума номера на гуменото каре, да се опитам да го издиря? Ако не успея, чудя се дали полиуретан няма да е подходящ материал за направата му?
            И в двата каталога карето го няма като номерирана номенклатура . Става и полиоретан стига да е маслоустойчив .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Вчера взех гумени, 2 размера. Имаха и полиуретанови, но едно че много меки, и второ че не точно такива (имаха дупка по средата). Взех и 2мм маслоустойчива гума за гарнитурите. Общо взето всичко е налично и се надявам в събота машината да е сглобена без други изненади.

              После ще махам горната шейна и ще оправям тръбички, че са сплескани, и от двете страни.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Ето инструцията за съветски струг 16Б05П https://htftp.offroad-bulgaria.com/i...976_Odessa.pdf
                Не знам дали друг има такъв, но я пускам.
                Стругчето изглежда така:

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  И веднага един въпрос.
                  Смазването е с циркулационна лопатъчна помпа(като водна помпа на кола). Дават да се налива индустриално масло SAE 27. Имам непотребно двигателно масло 15W50, но то е с вискозитет над 100 при 40гр. Помпата дали ще се справи с него или да търся индустриално. Май не се продават в дребни разфасовки, а ми трябват към 5л. Паралелите мога да мажа с двигателно, нали?

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Разреди го с хидравлично,за паралелите ползвам 1/1 двигателно и хидравлично,че зимата задното седло няма местене.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Не вярвам,подкрепи със снимков мат-рял!
                      Voila!

                      Кутията:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170320121436.jpg
Прегледи:1
Размер:309.0 КБ
ID:5357410

                      "Жилището" и:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170320121437.jpg
Прегледи:1
Размер:272.7 КБ
ID:5357411
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170320121438.jpg
Прегледи:1
Размер:285.9 КБ
ID:5357412
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170320121439.jpg
Прегледи:1
Размер:266.4 КБ
ID:5357414

                      Новото каре:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170320121440.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5357415

                      Новата гарнитура за капака с ръчките:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170320121441.jpg
Прегледи:1
Размер:229.0 КБ
ID:5357416

                      Мяжду другото капака с ръчките се маха лесно. За съжаление го установих едва след като се изчекнах да изчистя остатъците от старата гарнитура.
                      - Махат се горните 4 дълги болта (тия нестандартните с дългите глави)
                      - Махат се всички болтове, дето държат само предния капак.
                      - Маха се ръчката "черно-червено".
                      - Избират се такива предавки, при които капака може да се изкара най-напред (около 7-8 сантиметра).
                      - Издърпва се капака със все страничните ръчки, и се повдига нагоре, за да излязат палчетата на механизма за смяна на скоростите от жлебчетата на управляващите валове.

                      Толкоз. Капака е достатъчно лек, за да можете да го вдигнете и свалите сами. Дългите болтове могат да се заместят със съвсем обикновени имбусни 8x40. Просто трябва да имате подходящи удължители за малката тресчотка на гедорето. При мен липсваха два, и сега на мястото им са обикновени.

                      Отказах се да ползвам силикон засега. Ако протече пак от предния капак, чак тогава ще се разправям, още повече че вече му знам цаката, а и не изисква източване на маслото. Направих му гарнитура от 2мм маслоустойчива гума. Мисля че няма да има нужда от нещо повече. Смених и семеринга на валчето на ръчката "черно-червено". Взех и една челна стружка на ръчката, защото заради по-дебелата гарнитура от оригинала (2мм срещу 1мм), се въртеше трудно, защото опираше в капака.

                      За съжаление не можах да монтирам и помпата и да сипя масло, за да видя резултата от цялата история. Не остана време. Направата на гарнитурата ми глътна прекалено много време. Съединителите не са пипани откак е излязла от завода. Още си седи боята по болтчетата за застопоряване на реглажните гривни.

                      Още ме притеснява че кутията е шумна, макар да не видях нищо нередно. Вероятно и защото е с махната помпа и отворен преден капак се чува повече. При вас как е? Шуми ли?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Не би трябвало да има проблем,като я потопиш в масло и затвориш капака-ще млъкне.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Здравейте колеги ,нуждая се от ръководство за обслужване и ремонт на ФУ-320. В първия пост има този линк http://dox.bg/files/dw?a=6601c41fdc, но там няма нищо. Та ако някой може да помогне. По специално не се включва електромагнита за бързия ход. Благодаря

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Привет колеги 2 пъти прочитам темата и нищо не намирам за струг С-10М ще съм благодарен ако някой прати нещо или ме насочи къде да изтегля всичко свързано със струга ,трябва ми също и литература за ПК-20 линка който е даден още на 1 страница на темата за съжаление не работи ,поздрави.

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              На ФУ-320 ел. схемата се намира на единия страничен капак на метална плака.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Първоначално публикуван от Kachakov Преглед на мнение
                                Привет колеги 2 пъти прочитам темата и нищо не намирам за струг С-10М ще съм благодарен ако някой прати нещо или ме насочи къде да изтегля всичко свързано със струга ,трябва ми също и литература за ПК-20 линка който е даден още на 1 страница на темата за съжаление не работи ,поздрави.
                                Имам ги паспортите и на двете машини . Дай нещо мейл или скайп да ти ги пусна . За мен лично бормашината ПК 20 е най добрата българска колонна бормашина моята в работата е такава .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X