Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Наръчник на стругаря
    http://www.wupload.com/file/71781141...угаря.pdf

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Спешно ми трябва документация за фреза ФУ 251 . Моля ако има начин да я качите.Благодаря предварително

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        [QUOTE=sparow;980809]Идеята е на колегата Sek.1 ,книгите -също.С него ще допълваме темата.Дано да е полезно за някой!
        Стругове:
        СУ 400-500
        http://dox.bg/files/dw?a=b8bd9fd93c

        СУ 320 ,С 8
        http://dox.bg/files/dw?a=5352c07975

        С 5
        http://dox.bg/files/dw?a=aa83607faf

        Фрези:
        ФУ 321/малка книжка/
        http://dox.bg/files/dw?a=4672cb8476

        ФУ 320
        http://dox.bg/files/dw?a=6601c41fdc

        Делителни апарати,начини на делене,описания.
        http://dox.bg/files/dw?a=b9a8a9a578

        Моля ако имате нещо за фреза фу 251 да го качите , че взех една коят се нуждае от ремонт и всяка инф. ще ми е отполза

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Имам и нейния паспорт мисля че е само голямия каталог с чертежите на детайлите . Тия дни ако остане време ще го снимам с фотоапарата защото не влиза в домашния скенер.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Имам и нейния паспорт мисля че е само голямия каталог с чертежите на детайлите . Тия дни ако остане време ще го снимам с фотоапарата защото не влиза в домашния скенер.
            Добре ,благодаря ти много

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Първоначално публикуван от mani_is Преглед на мнение
              Добре ,благодаря ти много
              Предполагам знаеш че що се отнася до устройство, можеш съвсем спокойно да гледаш каквото има за 321, на която 251 е умалено копие.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Предполагам знаеш че що се отнася до устройство, можеш съвсем спокойно да гледаш каквото има за 321, на която 251 е умалено копие.
                Да знам това, но съм новобранец в занаята,а и отдавна си търся документация за нея.
                А целия проблем е че като отворих капака отпред на подавателната кутия имаше някакви натрошени частици , а немога да разбера от кой механизъм са защото и е изгорял трафа и сега го навиват.Абе с една дума доста работа ме чака по нея и всяка информация може да ми е нужна.

                А да те питам още нещо. Части за нея лесно ли се намират, може ли да ме насочиш към някои?

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Първоначално публикуван от mani_is Преглед на мнение
                  ...но съм новобранец в занаята...
                  Е то и аз така.

                  Първоначално публикуван от mani_is Преглед на мнение
                  ...Части за нея лесно ли се намират, може ли да ме насочиш към някои?
                  Не знам. За мойта не съм търсил още нищо. Изглежда всичко и работи, но и все още не съм гледал състоянието на предавки и прочие по подавателния механизъм. Все не остава време. Предполагам не е велика трудност да се намерят. Още повече че в Арсенал Казанлък все още ги правят, макар и с леки промени тук-там.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Има едни колеги от монтана, миналата година ме снабдиха с някои неща за струга, ще им звънна ако имат части и за фрезата ще е най-одобният вариянт защтото те всяка седмица идват към софия и направо ще ги докарат

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Имам и нейния паспорт мисля че е само голямия каталог с чертежите на детайлите . Тия дни ако остане време ще го снимам с фотоапарата защото не влиза в домашния скенер.
                      Не обичам да досаждам ,но тия дани доста се порових за документацията на тая фреза и мога да кажа че нищо ненамерих (даже и в библиотеката на ТУ проверих), та искам да знаеш , че разчитам на теб по този въпрос .

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Първоначално публикуван от mani_is Преглед на мнение
                        Не обичам да досаждам ,но тия дани доста се порових за документацията на тая фреза и мога да кажа че нищо ненамерих (даже и в библиотеката на ТУ проверих), та искам да знаеш , че разчитам на теб по този въпрос .
                        Моята библиотека в ТУ е по пълна аз все пак едни 25 години събирам . Дано остане време тия дни че се катеря по покрива на къщата да сменям разни греди дето ги е опоскал дървояда
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Моята библиотека в ТУ е по пълна аз все пак едни 25 години събирам . Дано остане време тия дни че се катеря по покрива на къщата да сменям разни греди дето ги е опоскал дървояда
                          Еее естествено че неможе да си оставиш работата назаден план, особено щом се ошнася до покрива ми е ясно какво ти е .
                          Пък и ме удари кризата и ще започна ремонта след 1-2 седмици (целия зор е че никога несъм разглобявал такова чудо, нито пук съм виждал отворена някъде и искам максимално да се запозная с това което ме чака )

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Подавателната кутия на масата е на касета и се вади от ляво . Процедурата е следната : Ако можеш вдигаш над средата залягаш отдолу источваш маслото (ако има) и сваляш маслената помпа тя е на 4 болта с вътрешен шестогран . Набита е плътно така че се избива с отвертка . След това почваш да отвиваш един по един болтовете на кутията от горната страна са през един дълги извадиш ли къс го връщаш обратно . От долу е същата работа вадиш само дългите и те са през един . Като развиеш всичките дърпаш леко кутията на страни докато се покажат двата електромагнитни съединителя и им откачаш кабелите ако ще вадиш цялата кутия. Те са правотокови за това в таблото имаш исправител . Подпираш я на нещо кутията и почваш да търсиш проблема . Реглажа на съединителите е много шибана работа ако им е много луфта боксуват ако им е малко не включват имал съм случай да ги уцеля от раз а някой път вадя касетата по 5 - 6 пъти . По малкия съединител е за бързия ход голямия за самохода . Отваряй и ако има нещо неясно питай . Тия машини са много корави и трудно се чупят . Слабо място е гайката на винта на вертикалното движение тя от фосфорен бронз и в ботуша трябва да има масло но понеже трудно се налива много рядко някой го прави и идва момент когато изяжда резбата и масата или пада или блокира . Също кърти резбата при зверско забиване на бърз ход . Масло там се налива като вдигнеш масата почти догоре от задната страна на ботуша има една капачка полумесец с три фрезенкови ботчета махаш капачката и наливаш до горе ненужното тя си го изхвърля . Това е кутията на ФУ 321 но е абсорютно същата като на ФУ 251 само че с около 30 % по голяма Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2832.jpg
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5300672
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Едно допълнение,преди да вкараш кутията на место виж гуменото каре на двигатела дали е живо и дали въобще е там.В повечето случаи е скъсано или въобще го няма,трудно се намества или пада при монтажа.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                много ви благодаря,че ми обърнахте внимание,аз вчера успях да я пусна ,тръгнаха и всички ходове(проблема с токовете беше че всеки който я е ремонтирал е оставял нещо отсебеси)
                                и след като това отпадна, видях че на бавния ход ,двигателя се включва но по y i z няма движение,но това ще се оправи като видя съединителите как са

                                друго което видях е че при по големи обороти вретеното мърда напред назад (като свалих главата де).
                                Свалих един от капаците(тоя без ръкохватките),и сега ще се опитам да кача едни снимки да видите там как стоят нещата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X