Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Спарки работил съм и работя на всички български стругове и като оператор и като поддръжка . Горе при мене има по няколко бройки от всичките . За мене лично разлика в класа на точност който дават машините няма . При серията СУ на ЗММ Сливен и София е избегната детската болест на С 11 с рейките на супортната кутия . То и при С 11 не можем да говорим за дефект на машината този проблем при тях се появява при системно забиване на супорта в законтреното задно седло и то доста пъти трябва да го направиш . С 11 го предпочитат защото управлението на супортната кутия е много по леко от на серията СУ което не е фатално но е от значение когато по цял ден работиш на машината . Особено първите серии на СУ са с доста тежък лост . С 13 имахме в стария завод на 6 метра междуцентрово разстояние на него работехме 4 тона детайл. Сега струга е в завода на един приятел в Ресен търновско можех и аз да го взема на времето ама нямам къде да го сложа . Старите стругари се бъзикаха че само докато го обиколиш два пъти и дошло време за обедна почивка Аз лично логично обяснение защо се произвеждаха толкова различни машини от един клас нямам . Всичко се проектираше и конструираше в института в София и от там се разпращаше по заводите в страната но тогава други хора взимаха решенията .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Според някои хора, работили в производството, на които имам доверие, може да се поспори по въпроса.
      Чак спор,нямам намерение да заформям,така виждам нещата от моята си камбанария.Работил съм и с двата типа машини и ако трябва да избирам,ще взема 5-та серия СУ(502-582).Има си дребни гъдели които ти улесняват живота и е по-масивен от С-тките(С-10-С-11),с което се избягват неприятните вибрации при по-едри детайли,особенно ако се работят чугунени отливки с ф-над 200мм.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ...
        Спарки, дай някакъв мейл да ти пратя снимките на планшайбата.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Да ви попитам.
          Може ли струг Ц11 с 2000 паралели, което е тежко 2450кг да се натовари в бус??? И дайте идея как да стане това? А и после трябва да го разтоваря без мотокар мислех, че да намеря струг е най-големия проблем, но май транспорта е бая голям проблем също.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Ако буса може да носи толкова и ако струга чисто геометрично може да се побере в него, не виждам причина да не може. Сега, как точно ще го натовариш и разтовариш си е въпрос на еквилибристики с наличните на място средства. С доста играчка и мислене, може да се натовари и с 2 маслени крика, стига да има кой да те чака половин ден.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Не си прави експерименти,дай някой лев за мотокар,ще си спестиш много главоболия и евентуални сакатлъци.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Струговете са с много кофти център на тежестта . За части от секундата можеш да го захлупиш . Потърси мотокар или най добре камион с кран .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  То много лесно с мотокар, кран и т.н., но невинаги има възможност за тях. В моя случай нямаше никакъв шанс за механизация и ползвах крикове, тръби и колани с тресчотки. Позиционирах си струга съвсем сам. Това за центъра на тежестта е абсолютно вярно и трябва много да се внимава. Обръща се много лесно.
                  Просто го осигури с колани и действай. В краката на някои стругове има отвори за тръби, чрез които се вдига. Ако вкараш там тръби, които да стърчат по метър настрани ще го предпазиш от обръщане.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    То не е проблем,че не искам да го натоваря и разтоваря с мотокар просто надали в радиус 10-15км има такъв. Ще го мисля нещо.
                    Май камион със кран би спестил много време и нерви. Иначе и аз си мислех за крикове,греди,тръби,колани и т.н.т, но ще бъде както дойде.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Клипчето няма да е от особена полза на колегата, но тия пичове ме изкефиха как са организирали транспортирането и разтоварването на машината...
                      http://www.youtube.com/watch?v=vxZnCpBy1nE
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Най- добрият вариант е камион с кранче което има товароносимост над 3т. Щото струга(С 11-примерно )е около 2500кг горе долу! Фрезата и тя в зависимост от модела е от 1500 нагоре. Аз моите ги прекарах и товарих с такова камионче - лесно и удобно , плащаш наведнъж не губиш време!Успех!
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Понеже искаш да купуваш моя струг, ще ти кажа, че това с криковете няма да ти се случат нещата. Правих един опит, за щастие бяхме се подсигурили с сериозна тръбна конструкция която успя да го задържи. След това си платих на камион с кран който направи цялото упражнение за 3 мин и 40лв. без каквито и да е страхове, скоростно акане и чудене на къде да побегна ако тръгне да се обръща. Относно транспорта - с бус няма да стане, вече е пробвано и срама е много голям, вярвай изпитал съм го на гърба си. Имам познат с камион с кран, вярно е че не взима евтино - около 1,10 - 1,40 на км. може да се опиташ и да се пазариш. Той
                          ще ти ги вдигне, натовари и разтовари без каквито и да е проблеми. Така, че няма нужда да откриваш топлата вода, аз вече я открих за себе си, кило брашно да имаш дай го на хлебар.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Дори и с мотокар товаренето на струг е доста тънка работа трябва да знаеш къде и с какъв разтяг на вилиците да заходиш . При различните дължини стругове е различно . Ако не си сигурен или при повдигането машината се клати връзваш я на въжета и вдигащ като с кран . На камаза са два струга един обща дължина 4 метра с междуцентрово растояние 2 метра един с 1.5 метра междуцентрово разстояние една ножовка и още дреболии. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6018.jpg
Прегледи:9
Размер:132.6 КБ
ID:5612519
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Само да ви попитам това на снимката, което съм отбелязал със червена стрелка ли е 5 позиционния стоп ограничител и може ли някой малко повече да ми каже за него как действа. Знам че спира на определени точки, които съм задал предварително, но колко точно точки могат да се задават може би 5?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:47885343_6_585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5612818

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Това е копчето за бързия ход.

                                Ограничителя се слага на мястото на кръглия капак с 4 болта под/до "врътката" за ръчно надлъжно подаване на картинката.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X