Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    На моя C11MT се вади клина, отвива се болта/болтовете, повдига се дъската, натиска се задния край на винта и се избутва шейната.
    Ако Гайката ти е в канал не става да го врътнеш набъзо, поне така те разбирам. Моята е само с два болта и като се развият си се плъзга спокойно по цялата дължина без да разклинвам.
    Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
      Горната шейна по конуса. И подаваш на ръка напречно. Само, че резбата е обратна в тоя случай, ако искаш да е дясна трябва да сложиш нажа от другата страна на детайла, работния ход на уневерсала е обратния и подаването на ножа става ката дърпаш шийната към теб. А, и надлъжния ход е от ляво на дясно та винаги да подаваш, а не да вадеш ножа от детайла.
      Ако правилно съм разбрал, подаваш с някакво фиксирано минимално усилие, за да не се вкопае ножа. На всеки ход отнема каквото може, и така докато стане нещо подобно на резба. Конусът е направен предварително.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Ако е така.Прави конуса с супорта предварително.И после без да откача нищо.На бавни обороти и максимално подаване.прави някъкво подобие на резба,без да реверсира и т.н. Трябва да си много точен,и на малки пасове,защото ако врътнеш повече и не реагираш ще искубе ножа.Най-добре поне за мене да го правиш на опаки.От универсала назад.Така ще избегнеш къртеното на ножа и става и на по високи обороти.Поне това е моето виждане

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Наопаки де. Така е обяснено и по-горе - използва се обратния ход, от дебелата към тънката част.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Наопаки де. Така е обяснено и по-горе - използва се обратния ход, от дебелата към тънката част.
            И това става само да закачиш кече на мотора. конусна резба не!
            Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:конус.jpg
Прегледи:1
Размер:29.5 КБ
ID:5230906Ето това би трябвало да е подобие на реалната повърхнина на конуса 100% има изкривяване и това изкривяване идва след направата на резбата. Отклоненията на моя конус не са фрапантни, по повърхността на конуса има триъгален в сечение канал със стъпка 4мм демек резба. Конуса е за машина за цепене на дърва и това отклонение дори да е 1мм не е фатално... поздрави
              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                Ако Гайката ти е в канал не става да го врътнеш набъзо, поне така те разбирам. Моята е само с два болта и като се развият си се плъзга спокойно по цялата дължина без да разклинвам.
                Именно. Трябва да се извади клина, да се вдигне дъската и да се натисне задната част на винта за да може да се извади гайката от канала.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
                  И това става само да закачиш кече на мотора. конусна резба не!
                  Да. За целите за които ще се използва, тая технология е перфектна. Че ще се използва за цепене на дърва е ясно откакто колегата пусна снимката с въпроса.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    да ви се похваля днеска оправих бързия ход на струга ми
                    сложих му 0,55kw мотор на 1440 оборота. За 1 мин. супорта изминава 3600мм, което е с 320мм по-малко от българските. Шайбите са 1 нъм 1, а мотора е обикновен на лапи. Малко мотане беше докато направя плочата със стойката за мотора ама са кефа от постигнатата цел е голям
                    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Здравейте колеги,
                      имам струг С11 от старите троянски.Имам много странен проблем и се надявам някой от знаещите да помогне.
                      При нарязване на резба се получава минимална пулсация в стъпката, както предполагам.При навиване на гайка на определени растояния резбата затяга, а на други се движи свободно.За да се справим даваме по голяма хлабина на резбовото съединение , което не е нормално.Интересното е , че пулсацията в съпката не е свързана с определено място на винта, който пък от своя страна не е износен.Пулсацията я има при всички резби и бе зависи от диаметъра или стъпката.пулсацията е от типа 2-3 витки хлабава резба- 2-3 витки стегната до невъзможност за завиване и после пак хлабава.Ще бъда благодарен за всяко мнение.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Провери си лирата за крив вал или променливо износване на зъбите.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Я да по свестим малко темата . Ето го "тежкото" машиностроене обработка на 300 кила детайлче.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6269.jpg
Прегледи:1
Размер:137.5 КБ
ID:5234765
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Звяр
                            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Eто го валчето пообработено между два центъра .
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6276.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5236629 Това в теорията се води за най прецизното закрепване на неподвижен център практически няма как да се получи някъкво биене и укрепване против превъртане със "сърце" .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6277.jpg
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:5236630
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Колега,за какво е тоя дингил?
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X