Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    https://www.youtube.com/watch?v=HKkb5d19LoE
    https://www.youtube.com/user/Eksmast...able_polymer=1

    човека е направил цял курс по стругарство, заточване на инструменти и т.н.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Гледал съм почти всички клипове на Виктор Леонтиев ,но това с престъргването на челюстите не ми се получава.

      Появи ми се друг проблем ( от видеото долу). Имате ли представа от какво се получава това тръпнене? Пробвах с кобалтов нож,със запоена пластина,на различни обороти.Винаги се получава.Накрая го издълбах с много тесен кобалтов нож разкарвайки го наляво на дясно.С него горе долу се получи.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Имаш луфт в кръстатият супорт.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          По повод престъргването на челюстите .
          1- пробиваш с кобалтово или твърдосплавно свредло челно челюстите по средата.
          2- слагаш плътни щифтове в отворите .
          3- бележиш с фулмастер работната част на всяка челюст.
          4 стягаш гривна -може и лагерна така че да не пречи на застъргваната част -да е с по голям вътрешен диаметър.
          Престъргваш през десета на грубо докато зачисти фулмастера от всички челюсти.
          5- точиш наново ножа и бележиш отново с фулмастер и с подаване от няколко стотни зачистваш финно до пълно почистване на белега от фулмастер на всички челюсти.
          6- поглеждаш доволно и казваш -"ебах ли ти мамата!?!?" и те така те.
          Успех!
          Прикачени файлове
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
            Имаш луфт в кръстатият супорт.
            Или ти "шава" лагера на шпиндела.Кръстатият супорт трябва да е затгенат докрай при такива операции и винаги когато не се ползва,избягват се разни незначителни на пръв поглед луфтове.Оборотите ти са високи за този диаметър,което спомага за тръпненето.Спрете да гледате клиповете из тубата,руснаците масово ползват машини от сорта на С-8 и рендосват на 7-800об принципно алуминий или чешат стомана през две десети.За този детайл който е около 250мм ти трябват обороти под 90, или примерно 63.Вижда се,че си настоявал на първият канал и шайбата е превъртяла в челюстите,което е недопустимо.Ако усетиш че тръпне,смъкваш обооти докато влезе в "режим".
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              pgv64 - днес пробих челюстите и им сложих чопчета .Утре ще пробвам и твоя вариант но на какви обороти се стържат челюстите? Предполагам,че трябва да е на високи и на най-бавното подаване.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1598.jpg
Прегледи:1
Размер:217.5 КБ
ID:5785700



              Пламен Петров - какво имаш предвид под "шава лагера".Мерих луфта му с индикатор опрян в универсала и повдигайки го с гредичка .Луфта му (на лагера на универсала) е 0.04- 0.05мм.
              А такова тръпнене се получава също когато режа нещо дълго подпряно с въртящ център и изчезва след като натегна винта на задното седло повече .Това може ли да е показател за проблем с лагера/лагерите на шпиндела? Когато седлото ги натисне повече луфта да се преодолява ?
              Последно редактирано от stypkata; 12-04-18, 19:42.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Пак си гледал тубата.Челюсти се престъргват на малки обороти,примерно около 90.Кой остърга първите зъбчета на челюстите и Защо!?Това е най-важната част на която закрепваш абсолютно всички по-дребни и прецизни детайли.Това ако някой го направи на мой универсал,моментално ще му направя вратовръзка със голямата щанга.Не е трябвало да дупчиш челюстите,става и по друг начин описал съм го.
                Може би имаш аксиален луфт на шпиндела,щом като натегнеш задното селдло и спира тръпненето.Инак луфта ти е почти във граници.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Аз забравих да кажа че операцията се извършва на малки обороти .
                  "Челюсти се престъргват на малки обороти,примерно около 90.Кой остърга първите зъбчета на челюстите и Защо!?Това е най-важната част на която закрепваш абсолютно всички по-дребни и прецизни детайли."-Петров ти го е дообяснил.
                  . Връхчета на челюсти не се пипат!!!! Това се прави в случай ,само ,ако имаш втори комплект челюсти (стари),които отгряваш (правиш меки) .Използват се за серии, при които има изисквания за съосие и перпендикулярност при обръщане на детайла. Имам такъв втори комплект ,меки и застъргани още от 87-ма и ги ползвам от дъжд на вятър.Те се правят за определен диаметър за конкретен детайл.
                  Целта на захващането в щифчетата на гривна е да се избегне луфта при който челюстите стягат в здната си част и не дозатягат отпред. По този начин се избягва(обира) луфта и след престъргване челюстите стягат детайла по цялата си работна част.

                  Последно редактирано от pgv64; 13-04-18, 08:27.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Разбирам защо се стяга гривната.За това и престъргах първото зъбче ,защото не ми звучеше добре да пробивам челюстите,но там гривната беше много тънка и се огъна и не можаха да се стегнат добре челюстите и ефекта беше 0.Сега като остане време ще опитам да ги престържа с тези чопове и по-сериозна гривна и ще пиша резултата.Ако го докарам на 2-3 стотни направо не знам къде ще ви водя А като стана дума за втори комплект челюсти - намират ли се за тези руски универсали и какви пари вървят,че до колкото разбрах за предишния ми български универсал само челюсти катор резервна част не се предлагат.А за руския?

                    А това зъбче понякога върши доста добра работа за тесни / шайбообразни детайли.Не се налага да ги центрирам а направо ги опирам във второто зъбче и горе долу си идват.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Резервни части има само за чешките универсали .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Ако не се лъжа и за Полските.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Каква марка и размер ти е патрона? За някои руски има резервни челюсти.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            250мм от последният модел руски,разглобяването е през врътките за ключа.Челюстите от старите руски стават,но зъбите към спиралата идват плитки и зацепва на 3-4мм.Ако има нови прави челюсти се кандидатирам и аз за един комплект.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Челюсти бол, но е пълна мъгла с продукцията на кой завод са съвместими. В СССР са правени на поне 5 места по различно време.
                              https://prom.ua/Kulachki-tokarnyj-patron.html
                              Белоруските БелТАПАЗ си правят резервни челюсти за абсолютно всички модели универсали, плюс още няколко вида съвместими изгъзици.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Има ги със стъпка 10 са.Как може да се поръчат?
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X