Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Добре де. Ако вече двигателя е монтиран, нека ги върти докато "пропеят".
    А през това време ще си потърси други. Има и онлайн магазини.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      А ако намеря старо производство ВМЗ по-добри ли ще са от украинските? До колкото разбрах лагери ВМЗ вече не се произвеждат ,защото завода ВМЗ е купен от SKF и сега лагерите SKF на българския пазар се произвеждат там.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Старо производство ВМЗ,USSR,ROMANIA са истински лагери но вече трудно се намират.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
          Много жалко! Тези бяха най-скъпите в магазина - 14лв/бр.Другите варианти бяха -украински за 10лв и китайски за 5лв. Kакво ме съветвате сега - да ги свалям тези и да слагам други ли? Сваляне и качване на мотор ми коства доста труд и време.Въобще за нищо ли не стават тези? Поне 1-2 години няма ли да изкарат?


          [ATTACH=CONFIG]950807[/ATTACH]
          Остави ги докато не почнат да научат и не им се притеснявай.На моята машина ги смених преди 2 г. и след един ден започнаха да ручат и така ги зарязах. Те пък взеха че постепенно намалиха шума и сега е що годе добре.
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            В горния пост вместо " научат" да се чете " ручат".
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              А тази работна хлабина С3 (0.03мм) нормална ли е за тези двигатели?

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Колега,гледам че много те мъчи намирането на лагери и ремъци в Бургас.Понеже и аз съм си патил от същото ти препоръчвам това малко магазинче https://www.google.bg/maps/@42.49212...2!8i6656?hl=bg
                Дано не го приемат като реклама,цените са народни и се работи предимно с SKF NTN SNR Koyo,останали бройки ВМЗ и т.н. качествени продукти.За ремъците предимно Optibelt.Мразя да разглобявам нещо два-три-пет пъти заради семеринга за 2 лева или лагер за 5.Ако търсиш стари лагери търси ВМЗ или ГПЗ като второто задължително да е изписано на кирилица на самия лагер,че много ги ментосват.На ВМЗ до сега менте не съм срещал.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                  А тази работна хлабина С3 (0.03мм) нормална ли е за тези двигатели?
                  Това е хлабина на студен и несмазан лагер,при работна темпратура от да речем 50-50гр хлабината остава около 0,015 която я обира смазката.За тоя мотор мисля,че е нормална.Идеята е да няма сухо триене,и при изработването на леглата за лагерите трябва много да се внимава за да не приключи курса лагера внезапно.Хлабината на лагерите е според скоростният индекс за който са предназначени,колкото е по-висок хлабината е по-голяма.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Много хубава тема.Върна ме 20 години назад във времето,когато започнах работа като универсален стругар.Но тогава имах късмета да попадна на стари майстори от които учих тънкостите на занаята и един от тях беше баща ми. От него наследих шкаф пълен с различни видове ножове , центри, плашки, метчици, свредла и всичко необходимо за един стругар.Но работих само три години, защото завода тръгна на довършия като всичко тогава ,а професията ми допадаше.
                    CR-V 2.0i RVSi 147PS

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                      Това е шублера който няма отклонения. Механичен митотойо, пази се само да не попадат ситни стружки в зъбната му рейка. Извинявам се за лошата снимка.
                      Наистина един от най-качествените, но след продължителна употреба се износва рейката и дава отклонение.Баща ми ползваше такъв когато работеше като "ОТТК" , но преди да мери определен детайл го сверяваше с калибри за микрометър.
                      CR-V 2.0i RVSi 147PS

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
                        Наистина един от най-качествените, но след продължителна употреба се износва рейката и дава отклонение.Баща ми ползваше такъв когато работеше като "ОТТК" , но преди да мери определен детайл го сверяваше с калибри за микрометър.
                        Няма нужда от калибри, затваря се шублера и се нулира тя за това скалата е подвижна!
                        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                          Няма нужда от калибри, затваря се шублера и се нулира тя за това скалата е подвижна!
                          Явно грешно съм се изразил.Нулираше шублера на размера които ще мери и после следи допуските.Като го нулираш на нулата и го отвориш до края, вследствие износването се натрупва грешка която е различна при различен размер.Може да е само стотна, но то и стотни се мерят с такъв шублер.
                          CR-V 2.0i RVSi 147PS

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Привет! Колеги откъде мога да си намеря електро съединител за немска фреза Хекерт-Рухла FUW 200? Като превключа на бързата скорост 800-2200, работи около 20-30 секунди и започва да превърта така че, вретеното мога да го спра с ръка. На бавната скорост 40-800 работи безпроблемно.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Поредния проблем от мен - вчера правих резбра с голяма стъпка (5мм) и забравих да изключа ножицата и врътката за резби/стъргане .Включих на 500об и се заприказвах с един човек и докато се усетя ножодържача влезе в универсала Беше доста страшно.Изключих машината моментално,но при такива обороти и такова подаване щетите са неизбежни.Челюстите пострадаха най-много.Една сменяема пластина стана на прах.Държача за пластините също се поодра .Други видими щети няма.Но сега при работа машината започна отново да тръпне и обработената повърхност вече не е гладка както преди а е по-груба.Така беше когато лагера на шпиндела нямаше смазване,а сега има .Какво може да съм съсипал и какво да проверя? Машината си работи,но не е като преди

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Тези машини не са за разсеяни оператори,при приключване на резба веднага се изключва "гайката"!Това са нормални неща да речем в техникума,като се загледаш на някоя ученичка в бюста или във фустата.
                                Такива удари са смърт за машината,най-малкото е изместването на цялата скоростна кутия на струга вследствие на което започва да произвежда конусен детайл.Може да строши лагер,да усуче винта,да се скапе гайката,да изкърти супорта и ба ли мааму още какво,лошо Седларов,лошо.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X