Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    Не съм запознат със твоя струг, но мотора би трябвало да е на шейна и да се обтяга чрез преместване. Според мене самото тегло на мотора е достатъчно за да се обтегне ремъка достатъчно. Струва ми се че трябват повечко ремъци. На моят Ц5 има 4 канала на шайбата, като от както съм взел струга е с 3 ремъка.
    Ел.мотора е на един вид "панти" на които може да се опъват ремъците и да се изнася двигатела назад при свалянето му ако са наложи.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      По спомен размерът е 2250,ако свалиш задният капак ще видиш шейната с която се опъват ремъците.А относно броят на ремъците защо тогава са с определен брой,може би всеки да може да сложи колкото си иска.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
        Ел.мотора е на един вид "панти" на които може да се опъват ремъците и да се изнася двигатела назад при свалянето му ако са наложи.
        Мотора е закачен на шейна която е закачена от своя страна на вид панта с натягащи гайки. С тях се освобождават и съответно натягат ремъците - 4 броя. шейната е стопирана с един болт към корпуса.С развиването на този болт и повдигането на шейната да се освободят ремъците ,после се завърта в оста на "пантата" и се изнася извън струга , като преди това е свален предпазния капак отздната страна на машината.На втората снимка в ляво горе се вижда винта с натягащите гайки ,който служи за ос на пантата.
        Прикачени файлове
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
          Е как можеш за завреш струга до стената, ако не беше така щеше всичко да ти е ясно. И как се вади самия двигател и как се опъват ремъците и още много неща. А колкото до броя на ремъците, ще те кара и с един, но добре регулиран, моя струг е СУ502 и е с два ремъка от 5-6 години вече.
          Ами няма как - работилницата ми е 6 кв.м и в нея съм разположил струг дълъг 3м и широк 1м (3кв.м) ,настолна бормашина,работна маса,голям стелаж и мн други инструменти.Хубаво щеше да е поне 10-тина квадрата да оставя отзад 1м до стената,но няма.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
            Ами няма как - работилницата ми е 6 кв.м и в нея съм разположил струг дълъг 3м и широк 1м (3кв.м) ,настолна бормашина,работна маса,голям стелаж и мн други инструменти.Хубаво щеше да е поне 10-тина квадрата да оставя отзад 1м до стената,но няма.
            Като ти се наложи, може всичко. Ще го местиш някой ден напред но сега ще ти се размине. Като ги напънеш и така могат да се свалят и сложат ремъци от канал в канал ако са повече от един, прескачат и понеже са дълги не е много трудно но не е и много добре за самите ремъци. Пък се и чудя как си чистиш стружките зад струга.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Фиксираният монтаж има смисъл ако ще качваш на струга детайли, близки по маса до максимума, който въпросният струг може да работи. Неща, които се свалят и качват само с подемник. Не го знам на Ц-то колко е но са поне 150 килограма.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                На С 13 съм работил 3 тона детайл .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  3 тона
                  Моя трептеше и един 80г майстор ми каза,че трябвало да се хване за пода и за това го хванах.Каза че и при дребни детайли при определени условия можело да се трепти и това се оказвало на точността и т.н. и за това го хванах.В интерес на истината сега е една идея по-спокойна машината.Може да си внушавам след парите и труда ,които хвърлих докато я анкерирам

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Здравейте,имам проблем с бързия ход на струга ц11мб понякога зацепва а в повечето случаи като натисна копчето и мотора тръгва да върти но не иска да зацепи,какъв би могъл да е проблема,има ли нещо за регулиране и от къде да започна с разглобяването за да стигна до въпросната муфа която зацепва шестограмния вал?

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Отдясно на струга , като погледнеш ще видиш един капак на нивото на водещия вал.Свали го и ще видиш верига и две зъбни колела и обтегач .Виж какво се случва когато пуснеш бързия ход.
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Това е в задната част където е мотора мисля,там всичко е наред,като натисна копчето за бърз ход шестограмния вал си се върти но не иска да зацепи към супортната кутия ако така се казваше това тяло с ножодържача

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          На СУ при обръщане на лява резба и губеше бързия ход, понеже има еднопосочен съедините. Предполагам че проблема може да е от това.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                            Това е в задната част където е мотора мисля,там всичко е наред,като натисна копчето за бърз ход шестограмния вал си се върти но не иска да зацепи към супортната кутия ако така се казваше това тяло с ножодържача
                            Или охлабена пружина на предпазния съединител, може и заминали съчмички.
                            Гледай схемата на супортната кутия- от къде върви свижението, че съм го позабравил малко.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Един проблем се появи след свалянето/слагането на шайбата и смазването на лагера.Проблема е виещ/бучащ непостоянен звук .Първо мислех,че ремъка буксува,но сега сложих 2 ремъка и виенето остана.Преди свалянето на шайбата над вигателя нямаше такова виене.От какво може да се е появил? Шайбата я набих с чук обратно на оста.Възможно ли е да съм изместил ротора или да съм повредил някой лагер на двигателя? Направих клип,на който в началото при усилен звук се чува горе долу добре въпросното виене.


                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Лагер при набиване на шайбата едва ли си счупил, но виж отсрещния капак на електромотора да не си го избушил. Да не се е пукнало някое от трите ушета.
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X