Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
    Говорим за подавателната (Нортанова) кутия.Скоростната е лесна
    Нортъновата...
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      [QUOTE=stypkata;3278546]Аз го източих .Масло няма.Въпроса е от къде да налея новото.[Не си спомням на моя струг,но си мисля,че го наливах през отвора на някоя от тръбичките където са завити с помоща на шприц или с някакво маркуче и много малка фунийка през отвора.А и може и по малко и в тавичката в която се събира от лирата мисля ,че го отвеждаше в подавателната кутия .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27946557_2004291163151931_1537201849_o.jpg
Прегледи:1
Размер:315.0 КБ
ID:5780691

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Благодаря колеги.Оправих се.Налях маслото през най-малко вероятния начин за това - през отвора където се завива болта държащ големия капак на ремъците.Иначе пробвах през медните тръбички,но през долната не може защото има съчма -клапан а през горния прелива през прозорчето от другата страна на Нортъновата кутия а там прозорчето липсва и олива.Абе важното е,че се оправих ! Сега ми се иска да пусна водното охлаждане,но нещо не намирам къде е бутона за включване .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          До бутона за пускане на шпиндела.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Отпред на кутията са бутоните. Има модели и с галтени ключове, но май не ти е толкова стар струга, та да е с галетници.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Един малко по-различен въпрос. Относно кобалтовите ножове.
              Подават ли се на горещо коване, или по-скоро променя ли се структурата и свойствата на соманата им при горещо коване?
              Виждал съм ковани в разни форми, пести се от шмиргелене, но не занам запазват ли качествата си.
              В случая ме интерсува да си изкова плоски пластини за шаброване. Карбидните са много скъпи, а другите стомани се затъпяват бързо. Евнтуално приемам и други идеи.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Не може ли да ползваш кобалтови ленти ,от тези за ножовете за рязане ,на които кобалтовата пласина се изнася напред за да увеличиш дълбочината на среза. На битака има такива , примерно с сечение 3Х20 и дължина около 150-180 мм. Или кобалтови ножове за абрихт.
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Имам такава лентичка но ми е тясна, около 12 мм,
                  Не знаех че ножовете за абрихт са кобалтови, мислех У10А. Не знам как ще се държат като шабри, а и нямам излишен.
                  Шабря с пили, за сега. Пробвах и механична ножовка, дали е по-твърда от пила?

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Виждам че си от София. Разходи се утре до битака там има ленти за отрезни ножове с по голяма ширина и са на много прилична цена .По спомени бяха към 5-7лв за брой.
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      По-крехка е,като твърдост може би 65-68HRC,почти като пилата.
                      Което и да заточваш,ползвай охлаждане или много внимателно на шмиргела без да посиняваш.
                      Имам няколко ковани кобалтови ножове завещани от тук-там.Никога не съм ги ползвал,но ми се струва,че ще са по-меки от лентата за авт.ножовка.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        На пилите им хванах цаката и въобще не ги посинявам. С върха на триъгълните е малко по-проблематично.
                        Формата я правя на обикновен по-едър камък, а после презаточвам на зеления, защото е по фин. Триъгълните на билгия.

                        Кобалта трябва ли да се пази от посиняване?

                        Руснаците ползват някаква "супер" карбидна пластина, но едно че рядко се предлага, а и е бая скъпа за любители...

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          И за кобалта важи,не трябва да посинява.Никога не съм се занимавал със шаброване,не ми се е налагало.Инак си мисля за нови твърдосплавни пластини заточени и закрепени някакси.Или опашка от счупен фрезер от волфрамов карбид с подходящ диаметър заточен на диамантина.
                          Я драсни едно л.с. на Спарки,той преди време се занимава със шабрене да ти обясни кое що.
                          Какво шаброваш?
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            По-крехка е,като твърдост може би 65-68HRC,почти като пилата.
                            Което и да заточваш,ползвай охлаждане или много внимателно на шмиргела без да посиняваш.
                            Имам няколко ковани кобалтови ножове завещани от тук-там.Никога не съм ги ползвал,но ми се струва,че ще са по-меки от лентата за авт.ножовка.
                            Най вероятно са от рапидна стомана . Това са ножове от преди ерата на кобалта и синтерованите пластини .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Какво шаброваш?

                              С риск да бъда критикуван,... лястовичи опашки на кръстата маса.
                              Ако не друго, упражнявам се, но шабъра ми е познат още от първите ми години трудов стаж, но тогава шабрехме лагери с триъгълни шабри, и беше различно.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Дай адрес ще ти подаря някоя пластина щом си мераклия да шаброваш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X