Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
    така го меря
    Е точно така ти дава по-голямо отклонение, защото натрупваш грешката от биенето-веднъж от едната и после обърнато и грешката може да достигне по-2 в зависимост от това как си го хванал при завъртането. Затова ти казах за шлайфано парче ,тогава имаш реалното биене на универсала.И е желателно детайла който мериш по възможност да е хванат по цялата дължина на челюста или поне максимално от нея.Извинявам се на колегата
    kameno karp ,но мисля че греши.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Апропо, и колегата DIMILEV правилно ти посочи надраната спирала , което предполага че на определени диаметри детайли може да имаш биене заради това.
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
        Добре де, не виждате ли че спиралата е дефектирала, какво да мери? Или само аз го виждам!
        Язък за новият универсал,при всички положения има и още деруги,но и само тая да е стига.Зъбчетата на челюстите със сигурност са заносени и ще трябва да се паснат наново.Лошото е,че ще има разминаване при различни диаметри.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Koгато сменям прави с обратни челюсти и обратно при развиването на едните ключа затяга на момент .Връщам малко и пак продължавам.От това затягане ли се е надрала тази спирала? Трябва като усетя ,че затяга да сваля и разглобя универсала ли?

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Затягане-никога. Усетиш ли го, патрона е за чистене. Раглобяване-ако не се оправи с чистене на спиралата и гребените на челюстите, но обикновено се оправя, защото стружките рядко влизат чак до зъбния механизъм. Повече страда спиралния, а той определя равното затягане на челюстите, от там точността.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
              Koгато сменям прави с обратни челюсти и обратно при развиването на едните ключа затяга на момент .Връщам малко и пак продължавам.От това затягане ли се е надрала тази спирала? Трябва като усетя ,че затяга да сваля и разглобя универсала ли?
              Както писах по-горе някъде универсал рядко се разглобява,особенно този сдвоеният.При него просто няма как да попаднат стружки във зъбният механизъм,при останаилте рядко се случва но е възможно при работа с чугун на вътрешни отвори примерно.Всичко което се случва е в спиралата и челюстите,тръгне ли да задържа ключа,развиваш и почистваш.Нормално е обратните флашки да се движат по-трудно,все пак се използват рядко.Този универсал се раздвоява само ако си блокирал челюстите до невъзможност за превътане на ключа,като предварително се маркира за да се сглоби на същата позиция.

              P.S.Моментното задържане е стружка(стружки) в спиралата,а те правят проблеми.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                По въпроса дали патронника трябва да е сух вътре или смазан с грес знам,че сте против греста и от вас знам,че трябва да е сух вътре,за да не събира стружки,но вижте това видео какво показват другите майстори:
                https://youtu.be/e2SadYx2IPM?t=689
                Последно редактирано от stypkata; 16-01-18, 21:31.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                  По въпроса дали патронника трябва да е сух вътре или смазан с грес знам,че сте против греста и от вас знам,че трябва да е сух вътре,за да не събира стружки,но вижте това видео какво показват другите майстори:
                  https://youtu.be/e2SadYx2IPM?t=684
                  При мен на фрезата когато сложа делителна маса с универсал всичката гняс отива точно вътре на спиралата заедно със смазочно-охлаждащата течност. Универсалите ги сглобявам, разглобявам и почиствам за норматив. Винаги гресирам. Това е нещо което трябва да се прави редовно за да е точен универсалът.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                    Универсалите ги сглобявам, разглобявам и почиствам за норматив. Винаги гресирам. Това е нещо което трябва да се прави редовно за да е точен универсалът.
                    Много отдавна не съм разглобявал универсал,всички дето са в работилницата са отваряни и смазани с литол по зъбната предавка.Спиралите са сухи и почиствам редовно,все се каня да си взема спрей.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Много добър клип. Универсалът има две предавки-зъбна и спирална. Зъбната си се клепа с грес. Там стружка не може да влезе. Може, ама трябва си работил много разни чугуни и пр. материали, дето правят голяма свинщина. На спиралната виж какво слага-тънко масълце с MoS2. При това след промивка на челюстите и спиралата.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Колеги,интересуваме какъв най правилният начин за направа на ексцентричен вал като този ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26937835_1993128694268178_2067331860_o.jpg
Прегледи:1
Размер:351.0 КБ
ID:5778452
                        Последно редактирано от emilenev; 16-01-18, 22:17.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Много добър клип. Универсалът има две предавки-зъбна и спирална. Зъбната си се клепа с грес. Там стружка не може да влезе. Може, ама трябва си работил много разни чугуни и пр. материали, дето правят голяма свинщина. На спиралната виж какво слага-тънко масълце с MoS2. При това след промивка на челюстите и спиралата.
                          Разбрах вече малко по трудния начин,но за следващия универсал ще знам.Сега смазвам като луд с WD 40 всичко наред че друг универсал май скоро няма да видя.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Много отдавна не съм разглобявал универсал,всички дето са в работилницата са отваряни и смазани с литол по зъбната предавка.Спиралите са сухи и почиствам редовно,все се каня да си взема спрей.
                            спиралата е суха докато не включа охлаждането. После всичко става мазало. Най-фините метални стружчици се утаяват между спиралата и тялото на универсала. Разглобявам, почиствам смазвам и мятам на стелажа. Следващият път отново. Не ми пречи. Руснаците имат една приказка- маслом кашу не увредиш

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Тоз ексцентричния вал....колко дълъг ще е? Ако е нещо късичко може с 4-челюстен патрон или с подлагане на подходяща по дебелина пластинка на една от челюстите на 3-челюстния, колкото да изместиш центъра.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от dancho08 Преглед на мнение
                                Колеги,как на ц11 може да се нареже резба 19 навивки в цол.Kak се настроиват з.колела на лирата.
                                Изчетох всичките 95 страници но не открих нищо.Моля ВИ помогнете.
                                Ползва се най-близката милиметрова. Това обикновено са газови къси резби (често конусни, с намаляващ диаметър) и малката разлика между най-близката милиметрова и 19-те навивки на инч не е проблем. Това си го пише в книжката на струга - не е моя измишльотина.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X