Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Универсал се чисти винаги след работа и рядко се отваря,а ако тръгне да задържа веднага.Ще ти отнеме 2-3минути но ще ти е по-лесно при въртенето на ключа и прецизността не се нарушава.Нормално е при толкова дълъг период от време да е задръстен със стружки и да "бяга" 2-3 десети,издухай спиралата и я мини със малка четка в посока развиване.Универсалът ти е стоманен и имай в предвид,че от много дребни стужки могат да задерът и челюстите в каналите.Огледай ги хубаво след смъкването,също и каналите,ако има деруги трябва леко да се запилят изпъкналостите и лъснат със ситна шкурка.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Колеги,как на ц11 може да се нареже резба 19 навивки в цол.Kak се настроиват з.колела на лирата.
      Изчетох всичките 95 страници но не открих нищо.Моля ВИ помогнете.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        За разглабяне на целия патрон...няма нужда да го правиш всеки ден. Всъщност повечето дори в месеца по веднъж не стигат до разглабяне. Но в края на деня си създай навик да свалиш челюстите и да изчистиш спиралата. Никаква философия няма в това-просто навик, който ти гарантира безпроблемна работа на патрона с години. Разглабяш, почистваш и го оставяш така. На другия ден като започваш работа смазваш, качваш челюстите и си готов. Точно както го е описал pgv64.
        Една замазана стружка на спиралата, ако попадне под челюст при затягане, тази челюст дава отклонение, от там бяга целия детайл.
        Абсолютно същото важи за цялата машина и всички работни повърности. Свършваш работа, почистваш и смазваш. Ако си стъргал разни чугуни и подобни гадости, дето стават на прах и се врат навсякъде, се чисти като приключиш серията детайли. Често работещите чугун си правят едни покривала за струга, с изрязано отгоре прозорче колкото за резцедържача-за да не влиза прахоляка навсякъде по машината.
        За самите патрони-има и чугунени, има и стоманени. Стоманените са по-скъпи и по-висок клас на точност.
        Последно редактирано от santaclash; 10-01-18, 21:49.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Машината я чистя аз редовно,дори повече от нормалното,но не знаех за челюстите,че трябва да се свалят и универсала веднъж месечно да се разглобява.
          Сега го отворих и почистих основно и смазах .Още не съм намерил графитен прах за това с грес.Направих нова засечка на фланеца,тъй като стария хлопаше (не хлопаше ,но влизаше без почукване и се въртеше на ръка в универсала).Сега след тези 2 процедури е доста по-добре,но пак не е наред.Биенето вече не е 0.22мм както преди а е 0.07мм и вече не се забелязва с просто око,но пак ще се съгласите,че е далеч от нормално.Прилагам и снимки.Вече не знам какво да правя и започна да ми омръзва.От 3 дни се заминавам с проблем,който се появи от самосебе си и не знам как да се реши .

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1192.jpg
Прегледи:1
Размер:166.2 КБ
ID:5778085Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1189.jpg
Прегледи:1
Размер:197.6 КБ
ID:5778086

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
            ...Още не съм намерил графитен прах за това с грес...
            Груба грешка! По-добре да го беше оставил сух. Сега си го направил събирач на стружки.

            Единственото, с което си позволявам да пръскам там, е спрей с MoS2, мисля че на SONAX. Това е все едно нафта с молибден - много рядко и стои почти сух след като постои.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
              Машината я чистя аз редовно,дори повече от нормалното,но не знаех за челюстите,че трябва да се свалят и универсала веднъж месечно да се разглобява.
              Сега го отворих и почистих основно и смазах .Още не съм намерил графитен прах за това с грес.Направих нова засечка на фланеца,тъй като стария хлопаше (не хлопаше ,но влизаше без почукване и се въртеше на ръка в универсала).Сега след тези 2 процедури е доста по-добре,но пак не е наред.Биенето вече не е 0.22мм както преди а е 0.07мм и вече не се забелязва с просто око,но пак ще се съгласите,че е далеч от нормално.Прилагам и снимки.Вече не знам какво да правя и започна да ми омръзва.От 3 дни се заминавам с проблем,който се появи от самосебе си и не знам как да се реши .

              [ATTACH=CONFIG]944220[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]944221[/ATTACH]
              На спиралата се вижда много лощо задиране в малък участък отсреща. Ако има и в други участъци, оправяне няма! Но и само това да е, е достатъчно.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                А универсала, замерен до фланеца, бие ли?
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Премери самият шпиндел колко бие.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    А универсала, замерен до фланеца, бие ли?
                    На корпуса на универсала ли?

                    Шпиндела не знам дали може да се премери,защото повърхността му е много наранена и груба.Но има ли значение колко бие шпиндела ,ако фланеца спи?

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Добре де, не виждате ли че спиралата е дефектирала, какво да мери? Или само аз го виждам!
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                        На корпуса на универсала ли?
                        Точно там.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Едно въпросче -как го мериш това парче.Щото ми се вижда стъргано до някъде и после стъргано от другата страна... . Вземи един пистонен болт и мери него или шлайфано парче за което се сигурен че не е криво.А и не му се втилясвай толкова , ако го докараш до 3-4 стотни..На времето въртяхме само с български универсали , а та направо мааха с по 3-4 десети и си вършеха работа. Е има го и фактора задмашинно устройство (майстор),който компенсира неточността на машината.
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Това парче дето е на снимката го застържи до половината.
                            Обърни го и застъжи и другата част.
                            После пак го обърни и мери биенето.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                              А и не му се втилясвай толкова , ако го докараш до 3-4 стотни..На времето въртяхме само с български универсали , а та направо мааха с по 3-4 десети и си вършеха работа.
                              Ей това е на вярната приказка.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Това парче дето е на снимката го застържи до половината.
                                Обърни го и застъжи и другата част.
                                После пак го обърни и мери биенето.
                                така го меря

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X