Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Руски или Полски е най вероятно.

    Поздрави!!!
    Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
    лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Сдвоените по принцип са Руски.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Руски е,като този:

        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Като за начало вида присъединяване не е стандартния - без фланец е. С фланец е модел "C210", а тоя е модел "J6". Свали сегашния ти универсал барабар с фланеца, премери диаметъра на конуса на шпиндела и разстоянието между дупките му, както и диаметъра им. Сравни в нещата за "J6" от таблицата и прецени дали може да се сложи директно на шпиндела без фланец.

          Това от тук: http://bzsp.by/ru/catalog/~show/28378/28379

          Дали са читави въпросните универсали не зная. На пръв поглед замисъла е добър, ама като се има предвид че е сделано, какво точно са сътворили като изпълнение не е много ясно.

          ПП: На страницата го дават 80-100 микрона биене. Румбата да каже това как се отнася към "първи клас на точност" от обявата, ама на китайския ми 4 челюстен от полимета съм докарал 3 стотни (ако помня добре), а на чешкия 3-челюстен (който пак май се води първи клас на точност) 1.5 стотни. Това са 30 и 15 микрометра, съответно.

          ППП: И да не забравяме че това е точност като е нов и като е чист вътре. Една стружчица някъде по спиралата и се случва нещата да мръднат.
          По принцип този тип унивесали се водят по точни . Имат една установъчна повърхност по малко . На моя кореец е такъв тип руски усилен 220 мм .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Ясно.И аз се съмнявах да е немски,защото германците не пропускат да се подпишат "DDR" или "Made in Germany" на всичко,което са произвели, a на този нищо не пише . И струва ли 200лв или не и този не е точен? И дали ще пасне на моя фланец на който е в момента българския универсал? Утре смятам да опитам да сваля моя и да кача този.Ако успея да го сменя трябва ли да се прави някаква настройка на универсала или всичко е фиксирано и няма възможност за настройка? Гледах няколко клипа за смяна на универсали на чужди стругове,но техните универсали на на резба,а на българския струг е без резба.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Описал съм по нагоре в темата процедурата по смяна на универсал . Фланеца задължително се застъргва .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Ако е чисто нов цената е много добра.
                Петроф беше дал линк по назад в темата с цялата процедура по смяната.
                Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Ако нещо му се мислиш,пращай го при мен.Ей тука съм обяснил подробно как аджеба става интервенцията:
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=171607
                  Прочети и ще разбереш какво точно трябва да направиш.Твоят фланец ако не е отнеман много,можеш да го ползваш за новият универсал,отворите за закрепване със сигурност няма да съвпаднат и ще трябва да пробиеш нови.Това при положение,че фланеца влиза много точно в конуса и ляга при затягане на четирите гайки,ако хлопа или конусната повърхност е наранена от стружки-вземи си нов.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Ето как се коригират флашки на качествен универсал
                    https://youtu.be/24oM3AVDSZg Виктор Леонтиев го е показал . Флашките се стопират с пристигане в предната част за да се избегне конусното им отваряне произхождащо от износване на направляващите им.Така коригирани те държат по цялата си работна повърхност.
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                      Сдвоените по принцип са Руски.
                      +1
                      Руски, кл.2
                      Хубав и надежден универсал, цената е много добра.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Вече го платих.Днес валих моя (не беше трудно ) .Обаче моя фланец е с ръб 210мм а на руския у-л е 200мм и е с 3 дупки М10 а у-ла е с 6 дупки М12.Сега трябва да си престържа фланеца на 200,05мм (както е обяснено в темата за смяна на универсал).Не знам как ще ги докарам стотните като нямам микромер с такъв обхват.. И да го занеса на фрезист да го разпробие с още 3 дупки и да уголеми съществуващите на м12.На прав път ли съм ?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0714.jpg
Прегледи:1
Размер:166.8 КБ
ID:5765535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0711.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5765536
                        Последно редактирано от stypkata; 01-09-17, 11:11.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Честито за новия универсал! При престъргването диаметъра на стъпката на фланеца трябва да е точно диаметъра на стъпалото на задната част на универсална или с 0,01мм луфт.Така ще осигуриш максимална точност и минимално биене.
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Мерси,обаче тези стотни няма с какво да ги измеря на този размер .Може ли да занеса фланеца на стругар ,който да го престърже на точен размер (+0,01мм) или трябва да е на моя струг (на който ще се ползва)?

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                              Вече го платих.Днес валих моя (не беше трудно ) .Обаче моя фланец е с ръб 210мм а на руския у-л е 200мм и е с 3 дупки М10 а у-ла е с 6 дупки М12.Сега трябва да си престържа фланеца на 200,05мм (както е обяснено в темата за смяна на универсал).Не знам как ще ги докарам стотните като нямам микромер с такъв обхват.. И да го занеса на фрезист да го разпробие с още 3 дупки и да уголеми съществуващите на м12.На прав път ли съм ?

                              [ATTACH=CONFIG]928765[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]928766[/ATTACH]
                              Трябват ти само 3 отвора,нищо че универсала има 6.
                              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Фланеца трябва да влиза и излиза от ръбчето на универсала с 2-3 леки почуквания през трупче примерно. Не е философия, ама е хамалогия, та си приготви големите мускули, ако нямаш други помощни средства. Моите и двата ги докарах след 2-3 проби, като единия го правих 2 пъти - веднъж на стария и веднъж на нов фланец.

                                Общо взето нещо като час работа. Това за ръбчето. Дупките ги направих на фрезата. Дали 3 или 6 - сам си преценявай. Моите и двата са с по 3, единия M10, другия M12, ако се не лъжа.

                                Най-неприятното в цялата работа е праха от чугуна - отвратителна история. После чистиш машината още половин час.
                                Последно редактирано от sparkybg; 01-09-17, 11:47.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X