Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и комбинация от лагери

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор и комбинация от лагери

    Здравейте имам нужда от компетентно мнение по въпроса за избор на лагери и комбинацията им в това нещо което правя в момента. Лагерно тяло за малък струг:
    Тази комбинация от лагери от пред добре ли е и от зад също?

    От пред : един лагер с контактеан ъгъл 7210 (50х90мм) + един радиално аксиален 6210
    От зад: чудя се дали само един радиално аксиален 62210 или пак двойка?
    Универсала ще е 160 мм.
    Грознички са чертежите ама няма нужда от красота )

    Знам че има и хубави лагери за тази нужда, но бюджета не го позволява
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от amdatlon; 07-02-24, 19:13.

  • #2
    В крайна сметка, след консултация с инженерите от магазина ( за което много им благодаря, надълго и широко ми обясниха предимствата и недостатъците на различните комбинации ) , ме посъветваха и взех:
    за отпред двойка контактен ъгъл 7210В в тандем - румънски URB,

    а за отзад един радиално аксиален 6210 .

    Жалко че не можах да запомня всичката информация която ми дадоха .

    Коментар


    • #3
      Под ръка имам два малки струга - 120 мм и 220мм макс диаметър. И двата заводски са с два ролкови конусни лагера на двете опори на шпиндела.

      Коментар


      • #4
        Ако си от Сф-то или около ела да видиш моята самоделка която гръмко наричам струг, може да ти дойдат разни идеи.......
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • amdatlon
          amdatlon коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря , бих дошъл с радост, ама съм на половин българия път ))
          Но не пречи да споделиш идеи

      • #5
        Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
        Под ръка имам два малки струга - 120 мм и 220мм макс диаметър. И двата заводски са с два ролкови конусни лагера на двете опори на шпиндела.
        То и аз имам един малък , 70 см дълъг, и той е с 2 конусни.
        Но искам този да мине по нагоре в класа на еволюцията

        Коментар


        • #6
          Едно време ( по време на социализЪма) румънските лагери бяха зле. Сега сигурно са още по-зле.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #7
            Ето го, универсали 100мм, височина над паралелите на предния (вътрешен) универсал 150мм (за външния е малко по-сложно) междуцентрово разстояние 400мм 2.2 КВт 3 фази от инвертор 220V " Полиметска" кръстата маса и най-прости лагерни комплекти от 2RS лагери съчмени самонагаждащи се вътрешен диаметър 40мм...........


            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07703.JPG Прегледи:0 Размер:124.5 КБ ID:6954694
            Последно редактирано от дядо владо; 09-02-24, 10:57.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #8
              В 2-та конусни няма лошо, но сериозен шпиндел иска поне един чисто аксиален лагер някъде. Защото колкото и да не ви се вярва, конусните при натиск поддават. Той и аксиалния поддава някакви хилядни, но конусните поддават повече - те са много повече радиални, отколкото аксиални.

              А най-добрата комбинация е отпред чисто радиален прецизен (струва МНОГО), и назад комбинация с 2 чисто аксиални, може и откъм "активния" край, може и от другия. Заводските стругове са така, повечето глави на фрези също.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Едно време ( по време на социализЪма) румънските лагери бяха зле. Сега сигурно са още по-зле.
                Ами кой знае .... но човека каза че били средно качество от всички видове. Не държеше да ми пробута скъпи

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Ето го, универсали 100мм, височина над паралелите на предния (вътрешен) универсал 150мм (за външния е малко по-сложно) междуцентрово разстояние 400мм 2.2 КВт 3 фази от инвертор 220V " Полиметска" кръстата маса и най-прости лагерни комплекти от 2RS лагери съчмени самонагаждащи се вътрешен диаметър 40мм...........



                Добре излежда . нестандартно

                С тия опори и тия лагери поема ли аксиалните товари ?



                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                В 2-та конусни няма лошо, но сериозен шпиндел иска поне един чисто аксиален лагер някъде. Защото колкото и да не ви се вярва, конусните при натиск поддават. Той и аксиалния поддава някакви хилядни, но конусните поддават повече - те са много повече радиални, отколкото аксиални.

                А най-добрата комбинация е отпред чисто радиален прецизен (струва МНОГО), и назад комбинация с 2 чисто аксиални, може и откъм "активния" край, може и от другия. Заводските стругове са така, повечето глави на фрези също.

                Винаги мога да мо забуча един аксиален от зад в комбинация с рад. аксиалния който взех, но времето ще покаже как се представя.

                Коментар


                • kameno karp
                  kameno karp коментира
                  Редактиране на коментар
                  Може би ти е "пробутал" това което никой не иска да купи.😁

                • amdatlon
                  amdatlon коментира
                  Редактиране на коментар
                  Може, може ,
                  Поживьом увидем

              • #10
                Първоначално публикуван от amdatlon Преглед на мнение
                С тия опори и тия лагери поема ли аксиалните товари ?.
                Знам ли, не се е оплакал До сега не ме е подвел, реже на конус ( защото "Полиметската" маса шава като жива ) но си е изплатил многократно всяка стотинка вложена + че ме е спасявал много пъти ако нещо мъничко трябва "само малко да се престърже"
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от amdatlon Преглед на мнение
                  ...Винаги мога да мо забуча един аксиален от зад в комбинация с рад. аксиалния който взех, но времето ще покаже как се представя.
                  Комбиниране на няколко лагера клас "ширпотреба" може и да не е толкова добра идея колкото изглежда на пръв поглед.
                  Лагерите за сдвояване са специално подбрани бройки и струват доста корави суми...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #12
                    Да отворим дума за китайските универсали : sun ou , Fervi и тези от Полимета?
                    Как са като качество Стават ли за домашно , или да търся някой на старо по хубава марка ?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X