Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да балансирам ротор на центрофуга за масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да балансирам ротор на центрофуга за масло?

    Здравейте колеги.
    Зима е и имам свободно време,реших да довърша един отдавнашен проект центрофуга за филтриране на старо моторно масло.
    Всичко стана прилично само не мога да балансирам добре ротора.
    При 3000 оборота е добре но като увелича оборотите и след 3600 започва вибрация.
    Ротора е от хидротрансформатор .Пробвах с едни малки кръгли магнити които поставих от вътре на ротора и с различни комбинации постигнах известен успех но не ме удовлетворява.
    Прикачени файлове
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    Личи ли си на къде бие? Можеш да завариш тежести от противоположната страна.

    Вариант е да го качите на струг и да го завъртите бавно, предполагам веднага ще видите къде бие, ако в монтирано положение не си личи.

    Коментар


    • #3
      То дисбаланса е около 10 тина грама и не се вижда на око.
      Опитвам с едни магнитни шайби като ги лепя от вътрешната страна на барабана и ги местя напред назад но резултата не ме задоволява.
      Увеличавам и намалявам бройката но нещо не налучквам.Втори ден експерименти и нищо.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        На баланс за гуми дали,ще стане ?

        Коментар


        • #5
          Вадиш ротора, нагласяш си ос с правилният диаметър и лагери. После рибарски тежести през грам и лепило капчица с активатор. Завърташ на ръка и виждаш коя е най-тежката част ще спира със заклащане около тази точка. На срещуположната точка лепиш. Като постигнеш баланс след завъртане трябва просто да спре без да се заклати около определена точка. След това леко наваряване на мястото и калайдисване за да не отлепи след време. : )

          Коментар


          • #6
            Нямам си идея каква му е конструкцията на това нещо,и за това пиша с ако.
            Ако тая центрофуга си има собствено лагерно тяло и то няма семеринги които да оказват съпротивление...
            Ако се откачи мотора и това чудо се постави в хоризонтално положение и се завърти(на ръка) би трябвало винаги с най-тежката част надолу да спира. Ама то май даже и лагерите трябва да са измити и абсолютно сухи,че да не оказват влияние. Малко шашава идея,ама това ми дойде.
            ПП Докато съм писал и адаша над мен е дал подобна идея.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              Добрите майстори, които пренавиват мотори, и ротори включително, би трябвало да имат баланс машина за тях.Аз бих потърсил такава услуга.Дали ще има желание да се занимава, и какви пари ще иска - не знам

              Коментар


              • #8
                Въпроса е решен.
                Благодаря на отзовалите се.
                Работата се получи пак с налучкване и магнитните шайби.
                Бил съм сложил малко повече.
                Сутринта махнах всички и започнах отначало и нещата се получиха.
                На 4200 оборота пее ,не посмях да повишавам повече от гледна точка на безопасност. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240123_173606.jpg
Прегледи:108
Размер:326.6 КБ
ID:6952729 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240123_173611.jpg
Прегледи:104
Размер:248.7 КБ
ID:6952730 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240123_173618.jpg
Прегледи:104
Размер:248.2 КБ
ID:6952731
                Утре първи проби че стана късно.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X