Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Матрица, или преса за обработка на тръби.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Матрица, или преса за обработка на тръби.

    Девойки и млЯдежи със жили свежи :-)

    Гледах в някакъв форум, там форумен майстор си беше направил приспособление за пресоване края на тръбата във формата на ухо. Правеше го на менгеме, за някоя самоделна конструкция в домашни условия съвсем добре. Интересува ме къде могат да се направят, или купят готови такива матрици, или дорници, или както там се нарича такъв тип инструмент за направата на уши в края на тръбата. За онагледяване показвам на снимки. Имам хидравлична преса до 30 тона, та приспособления за нея ще са ми полезни.


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:08_virez.jpg Прегледи:0 Размер:121.1 КБ ID:6937813

    Това е единия тип, да го наречем плоско ухо, в единия край на тръбата.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:5905711.jpg Прегледи:0 Размер:17.6 КБ ID:6937817

    Ето го на черната тръба, под колелото, как стои в тръбна конструкция.


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:6345898.jpg Прегледи:0 Размер:28.9 КБ ID:6937815

    Това е някакъв чертеж на 3Д. Тук ухото е по средата на тръбата.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Тр1.jpg Прегледи:0 Размер:6.1 КБ ID:6937816

    Ето още веднъж същото ухо на чертеж. Чертежите, които съм показал са само примерни.

    Та дайте идеи, ако има вариант и за хидравличната преса още по-добре, да мога да я ползвам за разни и разнообразни дейности.
    Прикачени файлове
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

  • #2
    Едно време имаше професия "стругар-матричар". МЛМ - имаш шанс само ако става въпрос за нещо със стени не по-дебели от 2мм. По принцип ти трябват само две стоманени "трупчета" - едното за чук а другото за наковалня, вързани на пресата и ще мачкаш тънкостенни тръби за ухо по средата без проблем.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Точно такова ми трябва, въпроса е откъде могат да се купят или изработят такива матрици, пресата би трябвало да може да се справи.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X