Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размер на лагерни сачми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Размер на лагерни сачми

    Здравейте, къде мога да намеря данни за лагерните сачми които са в лагерите ?
    Трябва ми няколко броя сачми и искам да разбера кой лагер да взема.
    размера е 3.969 мм стандартен. С микрометъра го меря 3.95-3.96 мм.
    Благодаря !

  • #2
    Да разбирам, че ти трябват сачми? Продават се, няма нужда да трошиш здрав лагер.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Така като гледам избора е между 3.969 и 4.00
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        Да разбирам, че ти трябват сачми? Продават се, няма нужда да трошиш здрав лагер.
        Да, сачмите.
        Знам че продават сачми, но за д а ги купя ще платя разходи за куриер, които превишава цената на сачмите
        А лагери има навсякъде по 2-3 лв

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Така като гледам избора е между 3.969 и 4.00
          90 % ще са 3.969 мм.

          Коментар


          • #6
            В магазините за лагери продават и сачми, поне в по-сериозните.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              E може, в по големите градове, но при нас няма такава опция

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                В магазините за лагери продават и сачми, поне в по-сериозните.
                Ами не бих казал. Търсил съм, и за малки количества е обречена кауза. Иначе по света продават сачми на размер през стотна. Понякога се намират и през няколко микрона, но обикновено цената е нехуманна.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Ами не бих казал. Търсил съм, и за малки количества е обречена кауза. Иначе по света продават сачми на размер през стотна. Понякога се намират и през няколко микрона, но обикновено цената е нехуманна.
                  Точно цената май ще ме откаже от насипни сачми
                  Питах един в базара, 0.18 ст./бр ( но съм убеден че има в пред вид 0.18 лв/бр)

                  иначе май намерих в кои лагери ги има, 607 или 608 .
                  Ще намеря да се убедя

                  Коментар


                  • #10
                    Това с лагерите... не е невъзможно и да е работещо решение, но има вероятност да се пуснеш по спиралата с безкрайно разглобяване на лагери.
                    Първо - едва ли сачмите в един и същ тип лагер на различни производители са с еднакъв размер.
                    Второ - производителя на сачми какво да прави с тия които не са например 3.969? Да ги изхвърли ли?
                    Надали. Затова вероятно има толеранси в черупките на лагерите, на сачмите и се окомплектоват според кое с какво може да се асемблира със съответните хлабини. Например днес се асемблират лагери със сачми 3.969 и съответните черупки. Утре с 3.959 или пък такива с по-голяма хлабина или натяг.
                    Затова ако си намерил сачми по 18 ст'инки и отговарят на изискванията ти, моят съвет е да не се колебаеш, а да ги вземеш.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      Не искаш да поръчаш защото ще платиш 5 лв доставка? Но ще строшиш за 5 лв лагери ,и не се знае дали ще свършиш работа? Не разбирам...
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Това с лагерите...
                        ....Второ - производителя на сачми какво да прави с тия които не са например 3.969? Да ги изхвърли ли?
                        Надали. Затова вероятно има толеранси в черупките на лагерите, на сачмите и се окомплектоват според кое с какво може да се асемблира със съответните хлабини. Например днес се асемблират лагери със сачми 3.969 и съответните черупки. Утре с 3.959 или пък такива с по-голяма хлабина или натяг.....
                        И на мен ми станА интересен този въпрос .И понеже не съм навътре в технологията на производството - звъннах одеве на една моя бивша ...ъъъ...колежка , на която целия и професионален живот преминава именно като технолог в производство на лагери , а и вече е на висока позиция в една от реномираните фирми в бранша .Даже и прочетох същия пасаж от горния цитат .
                        .... а тя ми отговори : Ха , ха ! Идея си нямаш..."
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • ikristiqn
                          ikristiqn коментира
                          Редактиране на коментар
                          т.е. напасват ги?

                      • #13
                        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                        Не искаш да поръчаш защото ще платиш 5 лв доставка? Но ще строшиш за 5 лв лагери ,и не се знае дали ще свършиш работа? Не разбирам...
                        Типично българска черта
                        Работата е че за 5 -10 сачми едва ли ще ми пратят.
                        А и като имам в наличност лагер , какво ми пречи да го срежа

                        Коментар


                        • #14
                          Сачми купувам постоянно. От 2-3-5 до 20 бр. Последно Ф15. В сайт за лагери 3.969 е 11 ст./бр., опита показва, че там не са най-евтините неща. Та лев за сачми и 5 за доставка и си сигурен, че ще си свършиш работата. ittso чак през стотна не са, има си стандарт. Най-близо до търсената вчера гледах е 3.5..., после 3.969, после 4.00 и отиваш на 4.5... някъде. Както ми каза един пич във фирма доставчик, ако искаш може да ти поръчам всякакъв размер, само да е няколко милиона заявката. Китаеца ще я направи.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #15
                            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                            ...ittso чак през стотна не са, има си стандарт. Най-близо до търсената вчера гледах е 3.5..., после 3.969, после 4.00 и отиваш на 4.5... някъде...
                            Логично е да е така - да има стандарт за размерите. Въпреки това има вариации в точния размер, вероятно около стандарта.
                            А съм сигурен в това защото миналата година купувах сачми около 3.2 мм. за корекция на едно СВД. Оригиналните бяха 3.16. След това купувах 3.18. 3.19, 3.20. Не съм сигурен дали вземах 3.21. И наистина са през толкова. Отнякъде пък се бяха появили 3.175, вероятно някаква инчова щуротия.
                            Както споменах имаше и още по-нагъсто като размери, през няколко микрона, но цените им бяха още по-солени.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X