Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък портален кран

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък портален кран

    Попадна ми един малък портален кран за сносни пари, но се чудя самоделен ли е....някой ги е произвеждал преди време ли (конструкцията е горещо поцинкована и не ми се вярва да е ТНТМ)?
    Трябва ми нящо да ме насочи за товароносимостта ми и дали е пълен комплект, че ми остават две тръби след сглобяването му и нямам идея от къде са, а освен това на част от конструкцията има отвори с неясно предназначение. Качвам снимки и моля за помощ ако някой има идея.

    П.п. Пропуснах - всичко тежи 110кг.
    Последно редактирано от 1115; 31-05-23, 06:15.

  • #2
    Горната част ще издържи до към 1.5-2 тона статични, проблем ще са "краката" и то ако то товара се залюлее. Предполагам че е правен в машиностроително предприятие за покриване на тяхни си вътрешни нужди. Двете други тръби вероятно са част от опори за предотвратяване на клатене в ляво и дясно.....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      След бегъл поглед върху китайските творения, по-скоро бих сложил 500-750 кг за горна граница на товара.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        След бегъл поглед върху китайските творения, по-скоро бих сложил 500-750 кг за горна граница на товара.
        Кранът не е китайски - знам го от 30г.
        Нещо наше или съветско или ТНТМ, но не е китайче.

        Коментар


        • #5
          Тука имаме ли количка която да се движи горе на гредата? Ако не, значи е само стойка или закачалка за телфер, тирфор или макари някакви и не можем да го наречем кран. Евентуално 2 или 4 колела със спирачки могат да му се сложат отдолу ако ще се ползва на равно и гладко... Гредичката отгоре вероятно може да носи тон и нещо ама товарът трябва да е в една равнина с опорите от някакъв момент нагоре, че то всичко е променливо. Съответно и площадката трябва да се гледа.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X