Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Настолна Бормашина Б12

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Настолна Бормашина Б12

    Здравейте,
    Предлагат ми тази настолна Бормашина Б12 ,
    Състоянието не е в първа младост, има забележки, няма патронник, няма ремък,
    Но основното което ме притеснява че като разклатя Пиньола ( нали така се казва ) се усеща луфт м/у него и леглото в което се движи.
    Няма го отпред блокировката на шпонковия канал.
    Мотора е 3 фазен, мисля е 750 вата.
    Цената е 250 лв.
    Питането ми е дали да се набутвам с нея или цената е добра?
    По късно ще кача и снимки.
    Този модел е :
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0a740ebce1.jpg
Прегледи:526
Размер:27.1 КБ
ID:6917091
    Последно редактирано от amdatlon; 24-03-23, 15:11.

  • #2
    При мен има подобна..Моята е с по голяма плоча със три полета....визуално е подобна ,но пък досега не съм срещал. същата ....там има два лагера,аз ги сменях...в момента няма биене в патронника ....пушка е....за тея пари ми се струва добра оферта.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2023-03-24-20-15-18-022_com.miui.gallery.jpg Прегледи:0 Размер:224.8 КБ ID:6917120


    Ако някой я познава,да каже модела .....Мотора е трифазен троян.


    П.п Това с полетата го забелязах ,когато слагах координатното менгеме....на две полета товаменгеме не се хваща ...иска два канала
    П.п2 Тея двата лагера може да им се сменят позициите ...горния се износва ...даже вчера си говорихме с Травелинг....че той ги беше развъртял и почти нямаше биене...
    Последно редактирано от Roninn; 24-03-23, 19:25.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Един колега има такава като на снимката и е много доволен . Аз имам една седи разглобена бая години все време не остава да я събера . Иначе трябва да е ГДРейска в Бусманци в склада имам една такава от новия модел ако ходя днес ще я снимам . Води се високоточна и е от последните машинки останали от ИСТто .

  • #3
    Ето реални снимки.
    Лифта не е в лагерите и оста а в подвижната част която слиза на долу като се завърти ръчката. Не е много но не е и малко. Нямах време да огледам добре. Дали е проблем?
    Или като опъна ремъка и сложа стопер на шпонковия канал ще се стабилизирастабилизира.

    Как се хваща патроника? Има резба в оста но не мога дда разбера как. С преходник ли или ...?
    Прикачени файлове

    Коментар


    • emilenev
      emilenev коментира
      Редактиране на коментар
      Вземай машината и не се чуди ,няма какво да и стане ,това са железни машини !

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Точно там са лагерите

  • #4
    До колкото знам патронника би трябвало да е с опъшка морз1

    Коментар


    • #5
      Благодаря за насоките. Май ще я ввзема.
      Само дано пасне на мъничкото място от мазето което ми остана, че иначе няма къде да я сложа. Голяма теснотия.

      Коментар


      • #6
        В Ташев на приличен избор на патронници и опашки за тях.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #7
          Имам опашка м1 и патроник за нея. Но ме озадачи че оста има някаква резба вътрешна. Не можах да видя добре. Та затова се зачудих дали не е с друг тип захват патронника

          Коментар


          • #8
            Взех я, едвам я замъкнах до мазето
            Наистина е с морз1 от долу, не знам защо съм се заблудил че има резба, нещо не съм догледал
            Ама се оказа сериозен проблем с мястото ....
            Наистина не се събира там където мислех да е..... много кофти работа,
            За сега е в коридора на мазето докато измисля какво да я правя. Но сега нямам време да се занимавам с нея.
            Другия проблем който го знаех е с трифазния ток, нямам. Или ще сменям мотора или с кондензатори да подкарам трифазния.
            Кой е по удачния вариант според вас. ?

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от amdatlon Преглед на мнение
              Взех я, едвам я замъкнах до мазето
              Наистина е с морз1 от долу, не знам защо съм се заблудил че има резба, нещо не съм догледал
              Ама се оказа сериозен проблем с мястото ....
              Наистина не се събира там където мислех да е..... много кофти работа,
              За сега е в коридора на мазето докато измисля какво да я правя. Но сега нямам време да се занимавам с нея.
              Другия проблем който го знаех е с трифазния ток, нямам. Или ще сменям мотора или с кондензатори да подкарам трифазния.
              Кой е по удачния вариант според вас. ?
              Това че си успял да я свалиш до мазето е леко притеснително.....аз съм корав,но моята машина трима души много трудно я влачихме 5-6 метра върху три маси....На едната плота поддаде..Това преди седмица..Инвертор е правилното решение....смяна мотор и кондензаторите последно.


              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230325_191429.jpg Прегледи:0 Размер:246.2 КБ ID:6917603
              Тва тежи ужасно...Мислих телфера да закачам по едно време.Може би менгемето трябваше да сваля.Иначе разглобена я влача ,сглобявам и изправям сам....Но сглобена няма отлепяне от земята..пробвах,а би трябвало до 280-300 кила да мога да ги отлепя дори за миг.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от amdatlon Преглед на мнение
                ...Другия проблем който го знаех е с трифазния ток, нямам. Или ще сменям мотора или с кондензатори да подкарам трифазния.
                Кой е по удачния вариант според вас. ?
                Ин-вер-тор. Освен че ще служи за "адаптер" 1 към 3 фази, ще ти позволява плавно регулиране на оборотите, което е много по-ценно като функция.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                  Това че си успял да я свалиш до мазето е леко притеснително.....аз съм корав,но моята машина трима души много трудно я влачихме 5-6 метра върху три маси....На едната плота поддаде..Това преди седмица..Инвертор е правилното решение....смяна мотор и кондензаторите последно..

                  Aaaa, не бях сам двама човека я влачихме....
                  По преценка тежи 110-120 кг.
                  То инвертор е добре, ама идва повече от цената на машината
                  Обаче мястото ми е май основния проблем . Ще го мисля по нататък.
                  Благодаря ви за насоките !

                  Коментар


                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Би трябвало да е около 200+

                • #12
                  Потърси подходящ инвертор. Не бързай и ще се появи подходяща оферта.
                  Аз бих потърсил изпозван, марков.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #13
                    Има ли развитие с машината
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ако те интересува скоро ще има една такава за продаване .

                    • Roninn
                      Roninn коментира
                      Редактиране на коментар
                      Освен тази от снимките ,имам още две ....но ако е ПН 161...имам интерес

                  • #14
                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Има ли развитие с машината

                    От както я взех, успях само да я разглобя на по големите части и да я почистя. Поизлъсках колоната и сега се движи леко нагоре -надолу. И за сега отлежава в коридора, докато остане време да мисля за нея.

                    Коментар


                    • #15
                      снимки малко
                      Прикачени файлове

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X