Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струг C 11 МВ - РМЦ 2000 мм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Струг C 11 МВ - РМЦ 2000 мм

    Здравейте,

    скоро се сдобих с подобен струг и моля за помощ от къде мога да си набавя нормалните и допълнителни принадлежности/консумативи за този модел.
    Вече са останали много малко малко подобни машини в задоволително техн.състояние и желанието ми се удовлетвори да се сдобия с подобна читава .
    Да си припомня неща който съм учил / практикувал преди 20 + години .... защото вече унищожиха мех.техникумите и на универсалните машини работят беловласи майстори на 80+ години .
    Доста се е скъсала приемственоста мъжду поколенията и стремежа ми е да го приведа в изряден вид, да понауча сина един ден да го ползва и да му го оставя за да ме псува )

    На въпроса - липсват ми и бих желал да си набавя докато/ако е възможно следните неща ;

    Важни части :
    - Комплекта съединител ( мисля че някъде го срешнах като номенклатура "Сигма 2 " - моля някой ако знае да сподели дали е коректна тази сигнатура и по какви параметри да го търся съединителния пакет. Предполагам че народното стопанство вече не произвежда подобни по обективни причини и дали случайно не произвеждан по лиценз на някоя западан компания и все още може да се намери аналог например )
    -предпазния палец на съединителя
    -двуделната гайка
    Аксесоарите :
    - лира, люнети, конусен линеал ,
    - според документацията - "Устройство за повторно попадане в стъпка при нарязване на резба " и " Устройство за механично копиране към конусния линеал ",

    Много моля, колегите с някаква информация и опит за този тип струг да отделят малко време и споделят !
    Ще бъда безкрайно задължен за споделяне на каквато и да е информация по въпроса- като се надявам това да катализира интересна тема.

    Лека вечер на всички !


  • #2
    Дай няколко снимки да видим с какво си се сдобил,адмирации за желанието което имаш.

    Коментар


    • #3
      Съединителя докато съществуваше ВСК Кентавър Велинград струваше около 600 лева без ДДС . Иначе така се казва . Стоманен многодисков съединител тип Сигма . Предполагам че ЗММ Сливен още ги произвежда . Не е зле колегата първо да си изясни понятията в главата кое какво е и за какво е в един универсален струг и тогава да търси . Конусния линеал съм го настройвал един път за 30 години и то защото го имаше на струга иначе спокойно можех и без него . Той е екстра която се поръчва допълнително в завода . Същото е и с "Устройство за повторно попадане в стъпка при нарязване на резба" Освен че е допълнителна екстра ти трябва евентуално ако серийно ще нарязваш резби на нож на струга . Иначе в стъпката се влиза за секунди с хода на напречния (малкия) супорт с една лупа ако си вече кьорав като мен .
      Последно редактирано от sek.1; 14-02-23, 05:47.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        Благодаря за отговорите !

        Към Валкис - само тази снимка имам за момента, когато премествах струга .Благодаря за подкрепата !
        Към Sek.1 - в мометна се опитвам да си припомяна термини, техники и понятия отпреди доста години .. нямам претенцията че ще стана достатъчно компетентен в областа на металообработката . На нас младите инженери ни се смееха откровенно старите майтори на глупостите който чертаехме/ проектирахме. Това имам предвид като казвам че се е загубила огромна приемственост и практически знания между поколенията. Материална и машиина база може и да се възстановят но много натрупано знание е безвъзвратно загубено...
        Това е за добро или зло действителноста в момента.

        Отново благодаря и на двамата за обратната връзка и ще бъда благодарен и за друга възможна информация по въпроса !

        П.П

        Организират ли се някакви тематични и/или регулярни срещи реално на хора участващи във тази тема на форума ( Имам предвид .,машини, металообработка и тн.. )
        ?
        би било чудесно ако съществува подобна ?
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2950.JPG Прегледи:0 Размер:810.1 КБ ID:6912373
        Последно редактирано от jendema; 15-02-23, 06:53.

        Коментар


        • #5
          Дай телефон за да се чуем.

          Коментар


          • jendema
            jendema коментира
            Редактиране на коментар
            Изпратих лично съобщение

        • #6
          За организиране навремето Стефан имаше разни идеи . Иначе поне в София тия които работим в тия сфери се познаваме и си помагаме кой с каквото може .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • jendema
            jendema коментира
            Редактиране на коментар
            Да - това имам предвид !
            Да се запознаем и да обменяме информация,опит, контакти, че способните хора са все по-малко и по-малко...

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X