Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странна гресьорка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странна гресьорка ?

    Сдобих се машика, която има плоска гресьорка - наравно с повърхността на детайла за гресиране, ф8 , със съчма в средата. По документация, дават гресиране както с грес, така и с масло през тези гресьорки. Питането ми е с какъв инструмент става ?

  • #2
    По струговете има такива.
    И аз не съм виждал накрайник за такива гресьорки.
    На струга по супорта имам няколко и с една малка отверка натискам съчмата и с масльонката накапвам масло когато се сетя.
    Не е по технология но ми върши работа.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      Стар модел гресьорки, вече не се използват, ама машините конструирани по времената когато са били на мода тези гресьорки са вечни, та ти е попаднала една.
      Надали вече може да намериш такъв накрайник, та се ориентирай към слагане на обикновена гресьорка.
      Чрез преходник, ако резбата не позволява директна замяна, или ще сваляш гресьорката, ако пречи на работата, и ще я слагаш само за гресиране.

      Всъщност намерих такъв накрайник, явно още се търсят, щом има предлагане:

      https://tonex1.com/%D0%B0%D0%BA%D1%8...12%D0%BC%D0%BC
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Машинката е от миналия век. Гресьорката е почти "на нула" спрямо повърхността и закачане, закопчаване, е невъзможно. Най-вероятно гресьорките са набити в отвора си. Поставянето на нов модел "стърчащ" тип, не става.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Пааак не съм доразбрал. Моя грешка, извинявам се.

    • #4
      С това си смазвам струга. Накрайникът натиска сачмата и нещата се случват.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        И аз се сдобих с подобна днес! За 12-13лв. - маслопровода/тръбичката/ изпускаше в двата края и ги уплътних с тефлонова лента.

    • #5
      Благодаря зя снимката! Това нещо пуска ли грес?

      Намерих в нета подобна за грес - контейнерче за 80-100 гр. грес и ръчна "спринцовка"

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:grease1.jpg
Прегледи:387
Размер:87.6 КБ
ID:6875484
      Последно редактирано от stefsab; 09-07-22, 23:22.

      Коментар


      • #6
        Това по струговете плоското със сачмата е пресмасльонка . По принцип си има специална машинна масльонка с която се нагнетява масло но става и с новите които са с конусен накрайник отпред .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          Случайно да имаш около теб такова - за снимка ?

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Имам . Ако не забравя днес ще го снимам .

      • #7
        Стара стъклена спринцовка от битака. Направих на върха 2 много плитки каналчета на кръст с триъгълна пиличка и си смазвам безгрижно.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #8
          Това са виновниците за питането ми: Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220711_092620.jpg Прегледи:0 Размер:349.5 КБ ID:6875914

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Това не е ли само за наливане на масло? По струговете ги има в изобилие, ама не съм виждал някой да слага грес там, все с масло работят.
            Може и да греша де, казвам каквото съм виждал.

          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            Това е задно седло на струг. На този модел, по документацията в 90% от пресмасльонките се смазва с масло. Но има лагери, които се смазват с грес през същия тип пресмасльонки - около 10% от точките за смазване.

        • #9
          Това не е гресьорка, а е за масло. Скрапхийпа е показал снимка на такава.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            При цялото ми уважение към теб, в документацията изрично е посочено грес за няколко точки. По случайност, днес отворих няколко от тези точки, и там наистина си имаше грес!
            Колкото до смазващия инструмент, става с 2 различни модела - за масло и за грес.

        • #10
          Съжалявам че се месят в темата на колегата но случайно да знаете къде мога да купя такива за моя струг?

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Не ми се занимава, ама едно гуглене за 30-40 секунди със сигурност ще ти даде бая отговори.

        • #11
          Такова такалмитче може да си вземеш от накой магазин на Хускварна. Отпред е конус който натиска съчмата и с помпане напред-назад вкарва грес при резачките се използва за гресиране на лагера на шината и този на водещото колело.

          Коментар


          • #12
            Ха, да видим сега колегите какво ще намерят. Преди мноооого време Спарки беше взимал от кентавър, няма ги вече. Правят се само на едно място змм Сливен. Цена с поръчка от 13 до 19 евро зависи от размера

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X