Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да залепя UP GF MD ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да залепя UP GF MD ?

    Фарът на Минито ( корпусът на рефлектора ) е от такъв материал ( ненаситен полиестер UP със стъклени влакна GF и минерален прах MP ) и едната му опора е счупена . С какво да го залепя ? Имам поксипол, но е старичък , така или иначе ще купя нов, та ако има нещо по- добро ще съм благодарен за информация .
    А, и стъклото беше залепено с нещо като болкит - черно и термопластично, свалих го с пистолета за горещ въздух. Ако трябва да добавя малко какво да бъде ?
    Благодаря предварително !

  • #2
    Проблемът е, че никое лепило май няма достатъчна адхезия с този материал и затова лепенето е не много успешно. С пистолет за горещ въздух + накрайник за заварка, но пръчка такава откъде...

    Коментар


    • #3
      Аз разни пластмаси си лепя с поялника, ама това не мръдва.

      Коментар


      • #4
        Упс, тя е термореактивна тази гняс.

        Тогава имам рецепта: лепиш със секундно лепило за да се фиксират частите. След това обилно пак със същото лепило, веднага поръсваш със строителни фибри (аз ги наситнявам предварително) и веднага отгоре със сода за готвене обилно. Леко натискам с телче докато стане каша и оставям да стегне. Бетон арме става🤓

        Коментар


        • #5
          Обикновената термореактивна смола включва: Полиестерна смола Винил естер смола Епоксидна смола Фенолни Уретан Най-често използваната днес термореактивна смола е полиестерна смола , последвана

          Коментар


          • #6
            Полиестерната смола няма адхезия към нищо. С епоксидна и армировка може и да стане.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              Откривам два вида строителни фибри - метални, които са 1 мм дебели , и полипропиленови. Мисля си дали и сезалът не беше ПП и дали ако го наситня ще свърши работа ?
              И все пак : с моментно лепило ( тип каноконлит ) или епоксидно ( тип поксипол) ?

              Коментар


              • Паджеровод
                Паджеровод коментира
                Редактиране на коментар
                Не, точно с каноконлит (или производните) се и завършва проектът. А фибрите са ПП. Това със содата и каноконлитът е стар номер, аз само добавих фибрите. Опитай някъде настрани първо за да видиш ефекта. А има и много клипове из мрежата за процеса.

              • сто
                сто коментира
                Редактиране на коментар
                Това със содата не го знам как работи
                Иначе за такива случаи, в които преценя че моментно стига, ползвам Akfix 705 или Soudal 2C.
                С тях зимата си лепя пясък по "гумените" ботуши от pvc, примерно, за да не се пързалям по леда и да мога в същото време да газя кишата докато разхождам кучето.

              • Паджеровод
                Паджеровод коментира
                Редактиране на коментар
                Освен сода могат да се ползват и други, не съм сигурен какво са в случая - пластификатори, модификатори... Интересни резултати като якост и здравина съм виждал с пепел от цигари например😯

            • #8
              Ще ти свърши работа и стъкломат за армировката. ПП е еластичен в някаква степен.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • Stbd
                Stbd коментира
                Редактиране на коментар
                И червен пипер трябва.

            • #9
              Направих го със сода и секунден локтайт. Сложих му и арматура - разплетох едно стоманено въже за ванти , 0.1 мм са нишките.
              С епоксидно лепило не стана категорично, дори и с пресен поксипол. Да видим содата как ще е, че още не съм го монтирал на мястото му.
              А стъклото мисля да го залепя по обратния начин - само със загряване и притискане.Тъй като не съм извърлял от лепилото мисля и да не добавям. Ако в бъдеще се появи проблем ще го мажа допълнително по ръба.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #10
                Имам притеснение само след като си го мазал с епоксидните л.....а (лепила имам предвид) да не е останало нещо, което да затрудни адхезията на локтайта

                Коментар


                • ивайло
                  ивайло коментира
                  Редактиране на коментар
                  Еее, аз не съм вчерашен - пробвах на друго място .

              • #11
                Какво стана с фара? Залепи ли се успешно?

                Коментар


                • ивайло
                  ивайло коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ами уж да, да видим колко ще издържи .

              • #12
                А содата за какво по-точно?

                ПП: Тая пластмнаса не ми се вижда с нищо специална. 2К структурно акрилно лепило би-трабвало да я лепи добре, още повече ако секундното я лепи.

                Секундно има турско Akfix със спрей за втвърдяване, на всичкото отгоре няма и конкуренция като цена. От 3-4 години, когато разбрах за съществуването му, го ползвам МНОГО, когато търся наистина бързи ремонти. Има си и активатори за полиолефини, та практически може да се лепи всичко.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Има, имааа. Въпросното лепило на Akfix е гел, а едно пръсване със спрея и е на камък. И трупаш отгоре колкото искаш.

                  Ако содата е само за това, имате много здраве от мен по отношение на здравината после.

                  ПП: Образовах се. Втвърдява се бързо от содата и на практика заприличва на структурно лепило. Просто подходящ пълнител/втвърдител.
                  Последно редактирано от sparkybg; 11-02-22, 10:25.

                • kameno karp
                  kameno karp коментира
                  Редактиране на коментар
                  Говорим за течни де.
                  След челно лепене, като се натрупа отгоре още лепилце сглобката става мноооого по-здрава.
                  Технологията е още от комунизма,та импровизации се налагаха поради ограничения асортимент на лепилата.

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да, да. Става си реакция, втвърдява се бързо и механичните качества не се променят твърде. Не съм го знаел тоя номер, та си пръсках със спрея, но определено ще се пробва при удобен случай.

                  AkFix-а го има и като желе и течно. 3-4 модела са. Особено при голяма разфасовка излиза изключително на далавера, сравнено с Jip, Attack и прочие, дето ги има масово, та за това съм му фен. А и спрея после остава, а той втяърдява всякакъв цианоакрилат. Пръсваш и го гледаш как се удървя за 2 секунди.

                  Единствения недостатък е че няма цианоакрилат, дето след втвърдяване да е пластичен, та не става съвсем за всичко. Иначе и на мен ми е редовен номер да възстановявам детайли с такова + телчета. Ако съм се подготвил, ползвам жичка от нагревател (нихром/кантал) - хем е пластично, хем е здраво за диаметъра си, хем не рърждясва, хем се лепи доста здраво. Имам няколко възстановени така танкетки на механизми за стъкла на тераното. Няма мърдане после.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X