Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно ли е да се разпробие шестограм?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможно ли е да се разпробие шестограм?

    Здравейте, много съм бос по металообработка. Може ли в центъра на шестограм 8 мм да се разпробие отвор ф6 и на каква машина, ако да?
    Благодаря, поздрави.

  • #2
    А с каква цел? Да не би да ти трябва друг вид инструмент? Торкс с отвор? виж тук.
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #3
      На струг. И е елементарно, стига материала да подлежи на пробиване.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        За възможно да възможно е, но на нов болт ли трябва да се пробие или на съществуващ и то на място някъде заврян?

        Якостен ли е болта или обикновен и колко дълбок отвор трябва да стане?

        Иначе най общо казано не е никаква сложнотия да се разпробие отвор в шестограм като се вземат в предвид тези особености.
        Ако не е нужна особена точност за съосие на отвора с болта може и на менгемето с дрелката да се пробие с малко внимание и сръчност без да е нужен струг.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          Трябва ми допълнителен ключ за едно табло, който представлява това на снимката. Не ми идва на акъла от какво друго може да се направи, освен от шестограми, които са закалени...

          Коментар


          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Намери си т.нар. глух ключ

        • #6
          Може от незакален материал, от китайски незакалени "шестограми" или от дълга гайка с такъв размер.

          Коментар


          • #7
            Купуваш си удължена гайка.
            ако изобщо трябва да се разшири отвора става и на ръка, или с обикновена колонна бормашина.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • NovemberCharlie
              NovemberCharlie коментира
              Редактиране на коментар
              Първото, което и на мен ми дойде на ум

          • #8
            Добра идея за гайката, мерси, ше погледна

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Купуваш си удължена гайка.
              ако изобщо трябва да се разшири отвора става и на ръка, или с обикновена колонна бормашина.
              Ще трябва да се разширява - трябва му 8мм с дупка 6мм, а дори за 6мм болт, гайката хем е 10мм, хем е с по-малък от 6мм отвор.

              ...ноооо, има и такива готови накрайници, макар и малко трудно намираеми. Възможно е и някой Torx с дупка да може да ги замести - това е по-лесно намираемо.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                Ще трябва да се разширява - трябва му 8мм с дупка 6мм, а дори за 6мм болт, гайката хем е 10мм, хем е с по-малък от 6мм отвор.

                ...ноооо, има и такива готови накрайници, макар и малко трудно намираеми. Възможно е и някой Torx с дупка да може да ги замести - това е по-лесно намираемо.
                Виж снимката.
                слагам 5 кинта че стената е повече от 1мм.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

                  Виж снимката.
                  слагам 5 кинта че стената е повече от 1мм.
                  ОК, ама 8-ца гайка е за болт 5мм, и дупката е 4мм. Дупката на снимката категорично не е 4мм.

                  Не че е важно де - менгеме, дрепка и нужната бургия и готово. За 2 минути работа.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #12
                    Тайната ми мисъл е че не е ясно колко е фито на насрещника. Демек има реален шанс да стане и без двете минути дупчене.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #13
                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Тайната ми мисъл е че не е ясно колко е фито на насрещника. Демек има реален шанс да стане и без двете минути дупчене.
                      A, това да.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #14
                        Според снимката дупката е 65-70% от размера на шестостена.

                        Коментар


                        • #15
                          Шестостена е 6 мм външно, отвора е може би ф4,5, нямам шублер.
                          Тайната ми мисъл е че не е ясно колко е фито на насрещника. Демек има реален шанс да стане и без двете минути дупчене.
                          Твърде вероятно.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X