Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

    Колеги, нуждая се от малко помощ. Взех си един струг СУ 400 производство в Сливен, но с проблем в бързия ход на супорта. Той се командва от едно копченце вътре в ръчката и като го натисна почва да бръмчи здраво без да се движи. Бавния ход си работи нормално. Има един малък електродвигател отдясно на супорта, но не знам дали в него е проблема и дали изобщо той отговаря за бързия ход. Ако не е той, какво задвижва бързия ход? Нямам много опит със стругове, но с малко помощ ще се оправя... Благодаря на всички отзовали се предварително!

    п.с.Ако трябва и снимки ще направя.
    п.с. 2 Ако пък някой има и ръководство няма да се разсърдя
    Последно редактирано от BukToP; 10-08-09, 13:14. Причина: п.с.2

  • #2
    До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

    Задвижва го ел мотор - и така както го описваш е точно този . Трябва обаче да се проследи ел веригата . Щом бръмчи , значи не сработва котвата на пусковия включвател. Но не е лошо да се замери и елмотора. За всеки случай. Но не е болка за умиране , оправя се - то другото да му е наред
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

      Аз за това исках схема ако има някой, та да не се лутам ама не е страшно де. Ел. инсталацията не е кой знае какво май. Уж всичко друго му е наред.
      Само да уточня, че не е точно бръмчене. Все едно нещо го е запънало и не иска да превърти. Сега прекарах малко повече време при струга и като го пусна на бавно-автматично и мотора се върти и той бавно, предполагам, че е твърдо свързан към предавката(гребена), която движи супорта. Имате ли представа какво задвижва ел.мотора вътре? . Разглабяне му е майката...

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

        Я най-напред провери дали има три фази на мотора
        Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

          Аз затова казах да му провериш тоците . Твърде вероятно е контактора да не сработва . Виж както каза колегата на входа на двигателя какъв ток идва на фазите . Ако до там си има нормално захранване - тогава вече разглобяване на мотора .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

            Следобяд поработих малко и открих следния проблем: когато включа съединителя в едната посока автоматичния бавен ход си работи навсякъде като мотора за бързия ход неще да тръгне. Когато обаче включа съединителя на другата страна патронника си обръща посоката, но бавен ход вече няма. Всичко е неподвижно, но когато натисна копчето на бързия ход почва да бръмчи мотора както и преди, но бавния ход тръгва...., което ме навежда на мисълта, че проблема е механичен....
            Тоците са наред, контактора, бушони, напрежения всичко е ОК. Мотора е забит на много сакато място и свалянето ще е малък кошмар, но първо ще отворя кутията на супорта , нещо има проблем в предавките ми се струва. Казвайте си мненията, всичко ще е полезно!

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

              Я виж,този мотор трябва да задвижва вала за бързия ход с верига.Трябва да има и фрайллафт, най-вероятно той ти прави мике.Успех.
              "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

                Колега такъв ли е струга ? Супортната кутия е голяма проклетия на тоя ми утрепа цял ден да я наредя с много псуване на един друг струг един колега доведе човек работил в ЗММ и той я събра за половин час. На този кутията е по скапана защото е от първите 1977 година следващите са с супортна кутия на новите С 11 превключвателя на самохода е много по лек и копчето на бързия ход е на него. Лошото е че и аз и механика на завода ни сме отпуска до края на месеца и практически няма от къде да взема техническата документация защото съм заключил и запечатил всичко но ще пробвам от едно друго място.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от sek.1; 11-08-09, 08:09.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

                  Да, колега това е струга, но моят е младеж. 1983г. е .... Струва ми се,че е с новите ръчки. До обед ще постна снимки на супорта, за да можеш да се ориентираш. Ако можеш да ме уредиш с документация, няма проблем, че ще е края на месеца.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

                    я да се допитам,до вас,в една фирма дето работих за малко имат струг су582 ,всичко си му е наред,обаче ръчката на съединитела неще да стои в горно/изключено/ положение,ами все пада и го пуска.Може ли да се оправи проблема,?
                    от завода искат 650лв. да дойдат и ТЕ да сменят съединитела и ръчката.
                    С 8 в различните си разновидности има ли бърз ход?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен















                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

                        От по новите е и е практически еднакъв с С 11 имам три такива работещи и един от който вадиме части за работещите. Утре моя техник ще ходи до работата понеже има аварирала машина и ще потърси из голямите прашни шкафове техническата документация на някоя от машините ако намери и ми остане време(утре) аз ще прескоча да я взема ако не в другиден. Ако не успее да намери ще остане за началото на септември аз да я намеря.
                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        я да се допитам,до вас,в една фирма дето работих за малко имат струг су582 ,всичко си му е наред,обаче ръчката на съединитела неще да стои в горно/изключено/ положение,ами все пада и го пуска.Може ли да се оправи проблема,?
                        от завода искат 650лв. да дойдат и ТЕ да сменят съединитела и ръчката.
                        С 8 в различните си разновидности има ли бърз ход?
                        Лоста на съединителя има външни фиксатори на трите положения не помня при СУ 582 как бяха трябва да погледна в работата и ще се сетя. Всички разновидности на С 8 нямат бърз ход то и машината се води нещо като полу професионална . Супортната му кутия е умалена версия на кутията на С 5 .
                        Последно редактирано от sek.1; 11-08-09, 18:55.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

                          а има ли опция да се добави бърз ход? ,а кой струг с подобни характеристики има бърз ход,изискването ми е да става за домашната работилница-не много голям,с малък мотор 2.2-5кв. за по малко разход,.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

                            Никои от малкия клас български стругове няма бърз ход.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за струг СУ 400 -Сливен

                              значи от су400 и с10 имат бърз ход?
                              има едни американски ,нови,стругове ,които са доста добри за цената от 1400лв по спомен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X