Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт и настройка на струг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт и настройка на струг.

    Дайте идея към кого във Варна да се обърна за ремонт и настройка на стругчето ми - руско 16Б05П.
    Има луфтове, неточности и др.
    Имам инструкцията, но нямам времето, а и не ми се занимава с това.

  • #2
    Трудна работа . Даже и тук в София сме останали на пръстите на едната ръка хората които познават българските стругове а за това руско чудо дето има две три бройки в България едва ли ще намериш кой да го оправи .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      Аз ако бях на твое място, бих тръгнал по всички стругари наоколо и бих ги питал право куме в очи, дали са склонни да ми помогнат, и ако да, щяме да уточним начин на възмездяване, някой искат в ракия, други в пари, трети в услуги, четвърти искат да те хлъзнат по пързалката, богат избор.

      И ако след десетия посетен стругар нямаш късмет, проблема не ти е в техническата част по струга, а по търговската част в теб самия

      Аз едно време ангажирах хора дето строят самолети да ми помагат бе пари дори, но им влязох под кожата с това, което исках да постигна.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • Ivan_J
        Ivan_J коментира
        Редактиране на коментар
        Аз си купих струг, за да не обикалям по стругари, ти при тях ме пращаш
        Но си прав, техническата част ми е много по-силна от търговската, но съм на принципа всеки да си върши работата.
        Ако седна да се образовам в ремонт и настройване на стругове, ще си го направя, айде да не е от първия път, но ще изгубя време, нерви и пари колкото да го направи човек, който с това се занимава.

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Ела в София да ми намериш 10 човека стругари и ще те черпя .

    • #4
      Добре де, Иване.
      В какво се състоят проблемите на стругчето, че не ти се занимава сам?

      Коментар


      • Ivan_J
        Ivan_J коментира
        Редактиране на коментар
        Основния проблем е луфта в лагерите на шпиндела.
        След като се оправи, трябва да се видят и всички други луфтове и несъосия.
        Аз го имам от 10-на год, като го ползвам спорадично.
        Миналата година сменях ремъците от вариатора към шпиндела. Изключително смотано направено - за целта се вади шпиндела. След тази процедура се увеличи луфта в лагерите и вече не е струг, а някакво подобие, не може да се работи нормално на него.
        Тъй като съм и пишман стругар, искам да го направи някой, който знае какво прави. Знам, че е трудно да се намери такъв човек, ама не може да не може.

      • ctef
        ctef коментира
        Редактиране на коментар
        Да, разбирам те. Но това че някой е стругар, не гарантира че се е занимавал с ремонт на стругове.
        Твоят струг има и български аналог с вариатор.
        Ти си технически грамотен човек. Предполагам, че си видял това, но все пак:
        http://stanki-katalog.ru/sprav_16b05p.htm
        За центровки ще ти трябват стойка и индикаторен часовник, калибри.

        П.п. Сега изгледах едно филмче точно за шпиндела. Наистина има доста тънкости и е сръткава рбота. За радиален зазор говорят за 3.5 микрона.
        Последно редактирано от ctef; 26-03-21, 16:28.

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Реглажа на шпиндела въобще не е тривиална задача . На големите по спесификация на SKF успоредността на притискащите шайби на лагерите е до 3 микрона . Такава успоредност не може да даде нито един шлайф . Навремето заради тия шайби в ЗММ бяха разработили специална шлайфмашина .

    • #5
      Вариаторът не го мисля - не работи. Още като купих струга, един лят детайл от вариатора беше счупен. Вместо да се главоблъскам как да го възстановя, купих честотен регулатор и без това енергото така и не ми пуснаха трифазен.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X