Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Махо MH 600C

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Махо MH 600C

    Здравейте колеги ,наскоро се сдобих с това неразпространено по нашите ширини изделие- Maho MH 600C .Машината е 4 осна с управление Philips 432 което смятам да заменя с нещо по-удобно за работа от сорта на Linuxcnc .Машината дойде с проблем в серводрайвъра Indramat TRK6(светят лампите "pue" и "Fue") на главния двигател. Към момента издирвам някой който се е сблъсквал с подобен проблем . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201101_170532.jpg
Прегледи:239
Размер:411.8 КБ
ID:6669536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201101_170439.jpg
Прегледи:264
Размер:392.1 КБ
ID:6669533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201101_170502.jpg
Прегледи:243
Размер:383.3 КБ
ID:6669534Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201112_104400.jpg
Прегледи:247
Размер:356.2 КБ
ID:6669535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201106_161642.jpg
Прегледи:228
Размер:373.3 КБ
ID:6669537 Също така ще се радвам на всякаква техническа документация (стига да не е на немски- такава си имам пълен комплект но не ми е от любимите за четене езици),както и някой друг дорник din 2080.

  • #2
    Щом ще сменяш управлението в момента в България най читавото за що годе нормални пари е Ета 17 на Бакалов . https://eta-17.com/ Човека е от старите фанукаджии . Имай в предвид че това е сравнително рядка за България машина и едва ли за нея някой е правил ладер диаграма . Така е като не си взе едно МС 032 с управление Фанук 6 М Там нямам нещо което да ми е непознато и инструменталните държатели са ИСО 40 . Току що говорих с един колега който каза че товойто управление е много добро и проблема с тия грешки дето ти ги изписва не са в него . Жокер провери четките на главния двигател и да няма някакво затягане някъде . Тогава чете повишени ампрери и бие аларма . Тоя съм го ял и с пренатнегнати клинове товарви повече начално сервомотора и от там пак аларма . На МСто го ядох и с изгорял охлаждаш вентилатор на главния мотор . Гореше едно бушонче на платката и бие аларма .
    Последно редактирано от sek.1; 13-11-20, 07:44.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      Най-вероятно ще заменя Philips-a със LInuxcnc (най вероятно ще е и по-евтино от ETA 17) ,информация има тази трансформация в чуждоезичните форуми на точно този тип Махо,така че и ладер-диаграми има достъпни.Оказа се че не са толкова екзотични тук ,в България,колкото си мислех,намерих хора познаващи добре тая техника ,така че до края на месеца смятам да е готова за работа,поне със Phiilipsa.Държачите са си стандартни ИСО SK40,опашките са специфични за махо,декел и навярно повечето немски машини от тоя период.Грешката дето дава е от проблемите на сервуправлението на глвания мотор.Така и не можах да намеря МС032 за добри пари.

      Коментар


      • #4
        Колегата който ги познава е иненер Митко Янков . В момента в неговата база има два Декел ФП 4 с управления Бош ; един Хаас ; един Мазак ; едно СП 161 с управление Ета и един Фелман с управление Хайденхайн . За последните 30 години сме направили доста модернизации на машини с нови управления та е наясно с всички подводни камъни около смяна на управление . Покрай тебе не може да няма хора от Райс които да са наясно с материята . За държатели видя ли при арменците ? Тия падне ли им купуват наред даже и без да знаят кое какво е и за какво е .
        Последно редактирано от sek.1; 15-11-20, 09:05.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X