Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да срежа превъртял болт на кофти място?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да срежа превъртял болт на кофти място?

    Здравейте, болтът на тампона на шасито е превъртял и планката ми пречи на флекса. Някакви идеи как да го срежа? И с ножовка не може.

  • #2
    Разпробий го,или също няма достъп!!!
    Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Колко мм. е дебел болта? Дремел с диск не може ли да влезе? И да се резне главата или гайката...

    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Всъщност може да не е болт, а шпилка, ако 10 мм. Превъртяла е в гредата, но не пада. Има две гайка за контра, но те слезли надолу и вече нищо не държат. Общо взето крепежът се клати като на дърт дядо к....

    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Да с дремел може и да стане, но дали им малки дискове с 2-3см. диаметър, а и нямал дремел. Само зеге.

  • #3
    Ако има снимка може и да се роди някаква идея.....
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      В най-добрия случай утре. Болтът излиза в ъглова планка, която е вероятно квадратен винкел без една страна. Може да стане със саблен трион и преставка за метал. Другото, което ми се върти е със зеге-то, но не знам дали има ножове за метал?

    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Има ножове за метал. Но ти трябва и опора за плочата на зегето. Това , дето ще го режеш не трябва да мърда !

    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Аз ще го издърпам с пръст, а зегето ще е без опора. Дано само издържи ножа. Утре ще ида да си купя, а може и да имам в комплекта ножове за метал. Трябва да проверя, даже не помня къде ми е зегето.

  • #4
    Ако позволява мястото издухай го с електрожен.

    Коментар


    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Ами ще трябва да ползвам на колега, аз такъв уред нямам. И ми звучи рисковано. Май зеге-то е най-културната опция и после разпробиване.

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      ако намериш плазмен резак и компресор, може и да стане по-безболезнено...

    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Един колега има, но не искам да ходя да се моля като просяк на тоя или оня. Идеята е да се справя сам с подръчни средства.

  • #5
    Как се разпознава дали един нож на зеге е за метал и до колко сечение може да реже - някой има ли идея?

    Коментар


    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Повечето са със синя "опашка". Зъбите са сравнително ситни. Естествено някъде си пише, че режат и желязо.

  • #6
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00029.jpg
Прегледи:653
Размер:31.2 КБ
ID:6667728








    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00030.jpg
Прегледи:634
Размер:27.5 КБ
ID:6667729
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • #7
      С лист за ножовка.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        Просто ще дръпна ножа към мен да работи само в края на хода.

      • motor_men
        motor_men коментира
        Редактиране на коментар
        Явно нямаш опит със зеге.

      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        Да, рязал съм само гипскартон и дърво. За това и питам за акъл.

    • #8
      Заварка с по-дебел болт/желязо и развиване. Плазмата лекува добре ако има място и ако има къде да се захване масата, болт в гумен тампон е доста трудно за закачане освен ако не се капне нещо на което да се закачи масата.

      Ел ножовка е много бавна и ако няма място или болта се върти и не може да се фиксира е загубена кауза, разпробиване с постоянно увеличаване дебелината на бургията е добра идея, отново ако има място и може да се фиксира детайла.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        Тук говоря счетоводно:
        Каквото и да е конструкцията, оригинално е заработена с резба в гредата. Реставрирането в оригинален вид може да струва колкото цяло МПС втора ръка. Тампонът ще го сглобя с каруцарски болт директно през пода. Даже съм взел тампон от мотокар - в пъти по-качествен от кашкаваления каучук на братушките. Ще стане бързо и вечно.

      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Коларския болт е с якост 4.8.
        По закрепването на "модерните" коли основно ползват винтове с якост 6.8 или 8.8.
        Пробий с боркорона пода над "проклетия" винт. Така ще имаш поле за действие - както за сваляне на старата гайка, така и за нова сглобка.

      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        Отгоре няма как да намеря ценъра. Трябва да пробивам отдолу, за да може да се поведе бургията. Коларският болт и на мен ми се струва кашкавален. Но и да се скъса не е фатално, само ще си загубя тампона евентуално.

    • #9
      Саблен трион реже на доста криви места. Ама ако не искаш да се молиш на приятел или да си купиш, търкаш с ножовката.

      Коментар


      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        Съгласен съм, но нямам ресурс сега за такава благинка.

    • #10
      Аз мисля, че технически теми без снимка са ерес и трябва ОП да бъде глобяван колега пусни няколко хубави снимки, не е сериозно просто да си хабим клавирите иначе
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        В тая мъгла ще пусне светкавица и ще стане една снимка. По- добре да го начертая.

    • #11

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        С какво разполагаш като техника, инструменти и умения? Ако имаш електрожен, електрода може да го въртиш както искаш и да капнеш нещо на болта или на гайката, с телоподаващо подобно ако има място. След като е капнат болта/гайката вече може да се разпробива или отвърта или дърпа в обратен чук или набива с чук и секач примерно. Може да се нагрява с горелка докато прогори де що има гума по тампона и после да се отвърти. И пак без снимка е супер тъпо да се гадае, чудя се толкова ли е трудно да направиш няколко?? Да гадаем размери, да гадаем отстояния, кабели, горивопроводи в близост точния детайл ... не постъпваш удачно с нас ми се струва

        С плазма, с дебел електрод и мощен електрожен и малко умения може да издухаш/прогориш болта/гайката, много може ама ти какво можеш и каква е ситуацията е тъмнина и мрак към момента

      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        Машината не е тук иначе и аз не бих си играл да чертая на ръка.

      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        Нямам електрожен. Имам флекс - малък, голям, перфоратор, бормашина, зеге. Чук, клещи и секач.

    • #12


      С това и бормашина ще стане ли?
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        Тези дискове с какъв диаметър са и стават ли за метал?

      • motor_men
        motor_men коментира
        Редактиране на коментар
        На тези им го пише размера , има и други размери , стават и за метал , поне един болт ще отрежат. Стига да имаш достъп за бормашина , ако нямаш , ще ти трябва гъвкав вал.

      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        Ако не стане със зегето, ще потърся такъв диск. Имат ли някакво по-специално наименование?

    • #13
      Ох бе Владко бе...
      Ще си отрежеш някой пръст, не се опитвай сам. От предишните ти изяви из форума се знае, че си напълно бос в техниката, ама, че си бил и несръчен не се знаеше.
      Съвсем добронамерен съвет-не се опитвай сам да срежеш проклетия болт. Ще се осакатиш, почти гарантирано. Иди при някой на когото това му е работата да ти го свърши както трябва.
      Ще излезеш някакви левове, ама няма да е нищо страшно.

      Хора които знам, че са с ръце растящи от правилното място са оставали без пръсти и почти без половин длан, не си го причинявай насила...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • aldr
        aldr коментира
        Редактиране на коментар
        Ха- ха ...пенсионер ...

    • #14
      Препоръчвам на потребители в пенсионна и предпенсионна възраст да се фокусират върху темите за далаверата ковид и американските избори. Техническите теми да оставят на младите. Съвсем добронамерен съвет.

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        При офроуда имам много вода и много кал постоянно. Та нищо чудно дето болтовете ръждясват.
        Другите коли обаче не са по-цвете. Химията по асфалта(за да могат все пак да се движат някак) е смърт за желязото, и развиването на болтове които са станали жертва на ковид...опааа, на ръждата, извинявайте... се оказва трудна задача.
        Аз въпреки развититие си десетки хиляди болтове и гайки понякога късам и се налага да го вадя със зор, та какво остава за грешкаджии.

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Кольо нямам спомени кога за последно съм късал болт по моя кола . Реното го докарах от Австрия където сол и калциев хлорид ръсят зимата пре богато .

      • Владо М
        Владо М коментира
        Редактиране на коментар
        Болтът не съм го късал аз, а е превъртял от вибрациите.

    • #15
      За кво возило иде реч че нещо не разбрах
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        За супер Уаза, за кое... Започна да се разпада, ама ще се реанимира докато има и молекула желязо без да е съединено с кислород.

    Активност за темата

    Свий

    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X