Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прахосмукачка за работилница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прахосмукачка за работилница

    Търся си нещо на разумна цена, неакумулаторно и нероботизирано за работна прахосмукачка.До днес една ракета се справяше с тези нужди, но след дълги години вярна служба забави ход, изгърмя, свали ми предпазителите и изпуши гадно.Изискванията са да е със платнена торбичка, воден филтър абе каквото и да е, стига да има възможност да се почиства и връща обратно и да не включва разни филтри и консумативи.Ако може да смуче течности без допълнително приспособление бих бил много щастлив, но не е задължително.Хвърлил съм око на лидълските, в автомивката, която ползвам работят с такава от 2 години и са доволни, аз и за 20 години едва ли ще я използвам толкова, колкото те за 2.Ако някои има впечатления нека сподели кой модел става и кой не.Отворен съм и за предложения от други марки, ако е нещо наистина добро съм склонен да отделя пари и за профи марка, въпреки че изсмукването на боклуци не ми е основна дейност

  • #2
    Аз съм с Райдърска за пепел от големите . Филтъра го издухвам с компресора. Доволен съм.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      Аз съм с лидълска за пепел, но съм махнал на филтъра плътната част и съм намотал на тялото вата. За фин прахоляк не става, че го изкарва пак, но за всичко останало е перфектна.
      (и най важното е, че не съм и чел парите).Предполагам, че и за вода не става.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #4
        Лидълската с един филтър от разпенен дунапрен смуче всичко.

        Коментар


        • #5
          Колко голяма прахосмукачка? В смисъл какво ще смучеш? И колко пари ти се дават? По принцип и лидълските стават, но мога да ти предложа и нещо по-марково. Наличието на торба не е недостатък и голям разход, има алтернативни торби 5 броя за 10-ина лева, не са голям разход, но пазят мотора да не влязат боклуци. Като се напълни я мяташ в кофата и готово.

          Коментар


          • #6
            Предпочитам нещо по-обслужваемо, жената шеташе с някаква маркова с означение тайфун,циклон нещо си и филтърът беше от рода на центрофуга, вадеше се само едно чекмедженце, от което изхвърляш боклука.Отдавна сдаде багажа и я хвърлихме, но идеята ми е там, че би трябвало да има нещо такова в класа на големите прахосмукачки.Иначе не ми трябва и да е голяма, ползва се рядко, предполагам си виждал прахосмукачка ракета и знаеш колко събира торбата, нейната я изсипвах един път в месеца, понякога и по-рядко.По този повод, повече от 200 лева не ми се дават, иначе знам че при теб има и ще остана доволен, до сега каквото съм взел от вашата стока, не ми е създавало ядове
            Просто не се нуждая от профи прахосмукачка.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              Предпочитам нещо по-обслужваемо, жената шеташе с някаква маркова с означение тайфун,циклон нещо си и филтърът беше от рода на центрофуга, вадеше се само едно чекмедженце, от което изхвърляш боклука.Отдавна сдаде багажа и я хвърлихме, но идеята ми е там, че би трябвало да има нещо такова в класа на големите прахосмукачки.Иначе не ми трябва и да е голяма, ползва се рядко, предполагам си виждал прахосмукачка ракета и знаеш колко събира торбата, нейната я изсипвах един път в месеца, понякога и по-рядко.По този повод, повече от 200 лева не ми се дават, иначе знам че при теб има и ще остана доволен, до сега каквото съм взел от вашата стока, не ми е създавало ядове
              Просто не се нуждая от профи прахосмукачка.
              Изчакай от лидъл да пуснат. Аз имам 1400 ватовата, дето като екстра има само копче за включване , е добре де и функция "изтупване" на филтъра. Ползвам я почти всеки ден в работилницата, като смуча всевъзможни неща от стружки с борьол, до прах от земята, трици от някой дърводелски инструмент, строителни отпадъци, абее всичко. Ползвам я само с хартиения филтър, кога се напълни половината леген и вече няма местене, изхвърлям в кофата и съдържанието, а филтъра продухвам с компресора и пак газ. Ся съм в строителство (довършителни работи) и има мнооого прахоляци, дребни камъчета и всевъзможни неща. Само сега я ползвам с хартиена торбичка и филтър, че финния прахоляк няма спиране. Направил съм си различно "човки" от тръба ф32 за канал, които съм оформил с пистолета за горещ въздух за трудно достъпни неща.
              Аа между впрочем и колите смуча с нея редовно. За 100-тината лева за които беше с 3-годишната гаранция е просто най-добрата сделка. Смукателната и мощ е предоволна. А за 3 години ще се изплати доволно, пък ако не ще я върнеш и ще ти я ремонтират/сменят, ако успееш да я умориш.

              Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              Предпочитам нещо по-обслужваемо, жената шеташе с някаква маркова с означение тайфун,циклон нещо си и филтърът беше от рода на центрофуга, вадеше се само едно чекмедженце, от което изхвърляш боклука.Отдавна сдаде багажа и я хвърлихме, но идеята ми е там, че би трябвало да има нещо такова в класа на големите прахосмукачки.Иначе не ми трябва и да е голяма, ползва се рядко, предполагам си виждал прахосмукачка ракета и знаеш колко събира торбата, нейната я изсипвах един път в месеца, понякога и по-рядко.По този повод, повече от 200 лева не ми се дават, иначе знам че при теб има и ще остана доволен, до сега каквото съм взел от вашата стока, не ми е създавало ядове
              Просто не се нуждая от профи прахосмукачка.
              Тичай тогава до Драгозов и огледай малкия Лавор, не е съвсем професионален, защото не можеш да включиш машина в него.

              П.П. А ако не си на зор, може да последваш съвета на Ванката за Лидл.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #9
                Имам 2 бр. - Керхер и Праксайд/Лидълски.
                - Керхера го взех около 115 лв. Основното е, че има доп. маркуч 3м за 80 лв. Смуче и мокро, но се сваля хартиената торбичка. Захвата на торбичките е калпав и кучата марка не уплътняват. Много са чувствителни на влага- 3-4 капчици вода, торбичката се разпада и връща събраното. "фирмените" са по-скъпи, но нямам проблем с тях. Изполвам я от 2г. за почистване на колите, гаража, и лични строителни дейности. на около 20 торбички е . При работа с лентов шлайф/ вибрационен шлайф - прахоляка задръства порите на нефирмените торбички и те се късат...

                - Праксайд-а го взех с идеята да изчистя "едно мазе и таван" и да го хвърля. Много е лек - върти се лесно и пада. Истинските торбички не се предлагат в БГ. Има съвместими, но лесно се "изхлузват" от гнездото си. Пропуска фин прах. Идеален е за гараж, първо почистване след ремонт. Може да смуче мокро. Изключително много се наелектризира със статично електричество при работа и лепи фин прах отвън. Конструкцията му е много удобна за съхранение - в/у основното тяло може да се сложат всички приспособления и да се навият кабел и маркуч компактно.

                Коментар


                • #10
                  За 200 лв ниските серии на Лавор, Керхер и Лидълските. За първите има части в България на достъпни цени, за вторите каквото няма, идва за седмица и всичко струва, колкото прахосмукачката. Например маркуча е 90 лв, ако си купил прахосмукачката за 130 лв няма причина да си купиш маркуча за 90 след 5 години примерно. Лидълските имат сервиз(Бушона), но след гаранцията забрави ако ти потрябва нещо. От трите смуче най-добре Керхер. Имат модели с вграден контакт за пускане на електроинструмент. Аз бих избрал Лавор, но не тези варианти по 200 лв. Вкъщи имам професионална Karcher T7, това е модел за камериерки, дълъг маркуч, дълъг кабел и хубава четка, смуче добре, но не става за вода, много компактна и лека. Цената и е 350+ лв. В службата имам Lavor Cronos, пак профи с голям казан, сухо/мокро. Вече не се произвежда, заменят я няколко модела Lavor Windy, също са ок. Два пъти съм я ремонтирал след разни майстори строители в работата, които са я докопали и са смукали шкурено от гипскартон. Това влиза всичко в мотора въпреки филтрите и си иска хубаво разглобяване и почистване. Веднъж смених кабела, веднъж щепсела и др. На десетина години е вече. Може да работи цял ден, не загрява. Струваше към 500 лв, мотора и е 80 лв, маркуча е 12 лв за метър, напълно нормални цени. аз поне такава от 200 лв не мога да си харесам.

                  Коментар


                  • #11
                    Мани ги тия реклами.
                    Мини да ти дам жив мотор за Ракетата, и да ти покажа как се прави нормален циклон за работилница без пари.

                    Коментар


                    • Kirilpm
                      Kirilpm коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ами делят ни едни 400 километра, но благодаря за предложението.Ракетата освен да и отрежа кабела и да си направя удължител друго не виждам какво мога да направя за нея.С годините взе да си губи тягата, вече не смуче както трябва, скобите някой ги потроши и сега е вързана с тел.Торбичката е шита на няколко места, беше глътнала въглени, състоянието и не оправдава ремонта.
                      Иначе за циклона ако не е трудно за обяснение сподели, приемам всякакви идеи, а този тип филтър за моите нужди е най-добрият вариант.

                  • #12
                    Ще видя да снимам утре на светло.

                    Коментар


                    • #13
                      Ето моето творение за работилницата.
                      Нямам снимки от творческия процес по изобретявнето на мързеливата ми прахосмукачка щото ме гонеше мерака да я завърша и не ми се снимаше.
                      Благодарение на китайския циклон който лови над 97-98 % от минаващите през него замърсявания не се налага да се сменя торбата в прахосмукачката и тя се запазва чиста и с висока пропускливост на въздух, което пък води до постоянна висока вамуумна мощност при работа.

                      С лекота чисти прах от шмиргел , метални и пластмасови стружки от бормашина или струг , дърводелските стърготини и козина от домашни любимци.

                      Не се налага да я носиш има си собствен превоз.

                      Отне ми 4 часа да я събера общо с пазаруването на елементите и чесането кое как.

                      Приблизителна цена на елементите около +/- 240-280 лева всичко с гаранция 24 месеца за Самсунга
                      Последно редактирано от Николай Колев; 07-11-20, 20:56.
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • #14
                        Винаги съм се кефел на добре действащи самоделки.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • Kirilpm
                          Kirilpm коментира
                          Редактиране на коментар
                          Каква самоделка? Той го е направил заводско, даже емблема си има Браво и от мен

                      • #15
                        Мойте нямат колички, щото скъпи(((

                        Прахосмукачките са от покрай кофите за буклук, и от познати, на които са им омръзнали. Проблемът на такива прахосмукачки е, че обикновенно са без маркучи. А те са проблем. Навсякъде се продават едни и същи буклуци за 10 лева и половина, които обаче са много твърди.

                        Най-добрите възможни прахосмукачки са старите съветски, особено Тайфун. Големите кръгли, които приличат на табуретки. Макар че, в класа Ракета има същите мотори. Тайната е голяма и страшна - тия неща са направени за НЕПРЕКЪСНАТА работа, което автоматично ги приравнява към днешните промишлени, които започват от 1 000 лева. И маркучите им са правилни меки.

                        Циклонът на Николай е правилен и работи, обаче иска пари и място. Секретни експерименти отпреди няколко години обаче, окончателно обезоръжават както световните корпорации, така и китайските планове за завладяване на честното занаятчийско прахосмучене.
                        Прогресивните източноевропейски прахосмукачи, правят циклоните си от празни кофи от латекс. Доколкото още не съм решил проблемът с предпазния клапан (той трябва да се отваря при запушване на маркуча, за да не се смачка кофата) просто слагам две еднакви(!) кофи една в друга. Изходния отвор е непосредствено на височината на капака. Всодният е до стената, с гофрирана канална тръба, малсо по-ниско. Закрепването е с канални уплътнители, по диаметрите.
                        Всичко излиза няколко лева.

                        Ефективността е ... Ако някой може да си представи дърводелска работилница с дърводелски машини, макар и малки, в апартамент, в която се живее ... Е, в къщата се живее нормално, въпреки тоя абсурд.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • Николай Колев
                          Николай Колев коментира
                          Редактиране на коментар
                          Аз преди време същото модернизирах една промишлена прахосмукачка с подобен циклон направих кофата от бидонче за зеле мъничко обаче коефициентът на полезно действие не можеше да се постигне повече от 70 - 80% голям процент от фините прахови частици преминаваха във филтъра на основната прахосмукачка и го задръстваха доста често. Особено когато са почистваше парното финия прах от парното направо запечатваше филтъра на прахосмукачката и трябваше да се чисти постоянно през половин-един час.

                        • Чавдар (V93)
                          Чавдар (V93) коментира
                          Редактиране на коментар
                          Аналогичен случай у наше село. Опитът за използване на подобен самоделен циклон приключи след първия опит за чистене на строителен прах. Неотдавна взех последната голяма от Лидълските и за момента съм доволен. Докога ще изкара - ще видим.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X