Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Страничен повдигач (подемник)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Страничен повдигач (подемник)

    Привет привет, от известно време ми се върти в главата да си стъкмя едно такова нещо:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:764
Размер:27.2 КБ
ID:6631733
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2020-02-11_12-47-23.jpg
Прегледи:747
Размер:204.1 КБ
ID:6631734
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image (1).jpg
Прегледи:820
Размер:42.9 КБ
ID:6631735
    Идеята ми е породена от това, че често се чудя как да си мия джипа след разходки в гората. Отделно, че съм решил и да консервирам дъното тази година, а за целта никой не си дава подемника (клетката) дори само за миене.
    Предимствата са, че може да си го занесеш едва ли не навсякъде, компактно е когато не се ползва и на последно място може да бъде сглобено за 2 следобеда с подръчни материали от из гаража.

    Питанката ми е дали някой е правил нещо подобно на местна почва, вЧепетления, дизайн, конструкция.

    Да видим какво мислите

  • #2
    Прав си, че ще има после много миене, от всичките масла излезли през отишли си семеринги на мостовете на това идеята му е да се ползва на празен автомобил не да гасиш двигателя и да го врътнеш.

    Ти остави миенето ами после ще трябва и разглобяване на сичкото спирчки за да се обезмасли.

    А ако ливне и от мазните в двигателния отсек и там ще стане весело.

    За миене става най-лесно с едни метални естакади(car ramps) или както се наричат на Български, вдига се предница и после с водoструйката залягаш и си готов за нула време, в Англия ги има чисто нови за 20-30кинта в БГ сигурно за толкова ще си ги направиш от 2-3 метра винкел, замисляш си едни филми за дребни ненужни неща според мен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:X-Rated-4X4-Heavy-Duty-Car-Ramps-Vehicle.jpg
Прегледи:622
Размер:32.4 КБ
ID:6631788
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      По тая логика на всеки баир на който минавам с джипката без да се обърна трябва да са ми изтекли чорбите, че често карам по дооста големи странични наклони (нямам чуство за прекатурване, страх и прочее). Единствено от ДВГ-то може да изтече нещо и то ако го вирна пне на 75+ градуса наклон, което си е кажи речи почти хоризонтално.
      Имаш право де, но с такива рампички НЕ става. Пробвах вече... Както споменах задачата е многозначима и и едно от условията е да мога да измия джипа обстойно преди да направя опита за консервация

      Коментар


      • #4
        Това на снимката ми се вижда хилаво. Дали ще издържи 2 тона джип? А и ми се вижда рисковано, да не се обърне джипа. Доста по-висок е от обикновена кола.

        Естакада нямаш ли набризо някъде?

        Тук в Пловдив знам една автомивка с подемник. По принцип имат услуга "Измиване на шаси - 20 лв." Предполагам, че ако искаш сам, няма да е проблем просто да си наемеш подемника.

        Лошото е, че за да изпръскаш шасито отдолу, трябва веднъж да го измиеш, после след няколко дни, като изсъхне, да го изпръскаш. Така, че 2 пъти трябва да се ходи.

        То и компресор ще трябва ...

        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • I.Stoyanov
          I.Stoyanov коментира
          Редактиране на коментар
          Именно!
          Аз си имам всичко необходимо, че е яка водоструйка. Само да я надупя ми трябва. А и не мисля да го вдигам колкото е на снимките максимум на метър височина от прага.

      • #5
        Ванка,аз го качвам на няколко плочки,и отдолу ми се отваря 70-80 см.Незнам дали ти върши работа това разстояние.Ако те притеснява,качи го на 8 бордюра и ще можеш да седнеш спокойно под него.

        Последно редактирано от Roninn; 05-08-20, 20:56.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • I.Stoyanov
          I.Stoyanov коментира
          Редактиране на коментар
          Анатолий не става. Баш като това съоръжение ми върши работа. Всичко останало върши попти никаква работа!

      • #6
        Това упражнение съм го правил със моята първа жигула ,4 човека я вдигаме,пети подпира резервната гума точно на средната колонка и застава над 45 градуса.За джип незнам дали ще се получи,то че ще се получи е ясно,но дали няма да окриви купето или вратите.И дали заради по високото купе,няма да легне прекалено много тежест на подпиращата гума.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Да видим какво мислите
          Аз съм за (още повече че "гробищарката" е за кърпене). Тази муха отдавна ми бръмчи в иначе празния череп, но я поливах къде с "райд" къде с рАкия и си мирваше, сега ме зариби. Дай повече снимки - окачване към гумите, система за повдигане, нещо размери приблизителни......(кафе)
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • ivo-police
            ivo-police коментира
            Редактиране на коментар
            Само да вметна ,че като режеш колонките да сменяш прагове по добре е колата да си е на гумите.

        • #8
          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Аз съм за (още повече че "гробищарката" е за кърпене). Тази муха отдавна ми бръмчи в иначе празния череп, но я поливах къде с "райд" къде с рАкия и си мирваше, сега ме зариби. Дай повече снимки - окачване към гумите, система за повдигане, нещо размери приблизителни......(кафе)
          Значи сме двама вече зарибените
          Единствено от снимките може да вземем идеята. Не е космическа технология, ще я нахвърлям в 3D да видим кое как ще се получи, тамън и една симулация с натоварване ще му пусна да може конструкцията да е оптимална откъм дебелина на жеУезата и после ще споделя размерите.

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Ако го можеш туй със симулациите "гробищарка" е тон и осемстотин и към пет метра дълга, не е като "Витарка"

          • I.Stoyanov
            I.Stoyanov коментира
            Редактиране на коментар
            Начи е тамън с размерите на моя 4ръннър.

        • #9
          Аз да ви се абонирам за темата, че и аз съм се замислял за такава дивотия.

          Коментар


          • #10
            Навремето се продаваха нарочни стойки за соц автомобили.Нещото представлява рампа със панта разпробита на 4 и 5 отвора.Махат се колелата и се закрепват главините със болтове към пантите.За вдигането пет човека са достатъчни,автомобила застава на 90°.Обаче е голяма хамалогия,ползвах чалъма описан от Анатолий,като гумата която се подлага на колонката е леко отдута,за да може да поеме по-голяма площ и да не криви водостока и тавана.За чорбите за да няма изтичане,руските курници ги лягахме надясно без акомулатор.Имам доста лади изкърпени по този начин,стойките преди десетина години отидоха на вторични.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #11
              Освен джелезото, внимавай и за други неща.
              Не като тия абдали дето им продадох моя джип.
              На втория ден ми пратиха снимка :

              Коментар


              • kalin09
                kalin09 коментира
                Редактиране на коментар
                Аз затова моите съм ги запънал в стените. А тия май са се опитали да направят страничен повдигач

              • I.Stoyanov
                I.Stoyanov коментира
                Редактиране на коментар
                Оу... много неприятно. Начин да се орезилиш ВИНАГИ има ....

              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                При мен на един колега крика го анкерирахме и отгоре с по две стоманени въжета за стените щото не бяхме много сигурни в бетона отдолу . Поне 5 години качва бусове и джипове и няма грижи .

            • #12
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7534-1.jpg
Прегледи:486
Размер:2.32 МБ
ID:6632717

              Коментар


              • #13
                По добре нещо такова.....малко повече ще е занимавката,но ще става за много неща....не мога да си редактирам поста.....

                Коментар


                • #14
                  Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7534-1.jpg
Прегледи:486
Размер:2.32 МБ
ID:6632717
                  Т'ва съУрАжение как се нарича и откъде може да се закупи ?

                  Коментар


                  • #15
                    Напиши в гугъла "Mobile Hebebühne"

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X