Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рязане мрамор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рязане мрамор

    Трябва да нарежа малко мрамор

    Дайте акъл за читав диск, и по възможност да не струва майка си и баща си.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    Мраморът е мек. Реже се с всякакви дискове. Прахта обаче е кофти за елекромотора на флекса.

    Коментар


    • #3
      Какво е заданието...среза прав, под 45 градуса? Какво ще правиш...от това зависи.
      с флекс...с циркуляр...?

      Коментар


      • #4
        Прав срез с флекс
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          За един срез най евтината диамантина на Райдър се е утепала - аз с нея режа бордюри

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:751
Размер:36.2 КБ
ID:6631572
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            Има във всяка железария дискове за камък...към 8лв са. Ако си амбициозен...отиваш тук https://www.google.bg/maps/@42.68397...4!8i8192?hl=bg
            казваш какво ти трябва...хубавия диск е 40-50лв. Има подобни читави и в Баухаус на 202...Ако не ти се занимава, донеси го в цеха, ше ти го срежа

            Коментар


            • #7
              Райдърския го имам, реже, но не е баш.
              случайно купих някакъв лиделски комплект - ташацинарояци.

              Затова питам за нещо конкретно.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                - ташацинарояци.

                .
                Тоз израз какво ще рече? Че е супер яко или за нищо не става?!

                П.П
                Пуснах търсене в гугъла - ама не излиза точно определение...Май съм много остарял за жаргона на форума..

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  И за чеп за зеле не става

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Чепът за зеле е отговорна работа.

              • #9
                Пробвай с такъв тип https://bauhaus.bg/diamanten-disk-za...-kamak/p/12222

                Рязали сме и с такъв https://bauhaus.bg/diamanten-disk-za...lochki/p/12515
                имам предвид режещия ръб...иначе за камък.

                Коментар


                • #10
                  Питам за нещо конкретно което е пробвано и работи добре.

                  Иначе магазини бол
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • artefekt
                    artefekt коментира
                    Редактиране на коментар
                    Казах ти, ела до цеха с едно парче...ще пробваш и ще си избереш. Че темата стана като какъв джип да си купя...
                    Няма как да ти каже някой наготово като не знае ни какъв е материала, ни как ще го режеш, пък и да ти харесва.
                    Режем едни изкуствени камъни, много твърди и ползваме дискове с различен режеш ръб, че има значение дали са гланц, мат или шагре...нищо че уж е еднакъв материала в сърцевината...

                • #11
                  Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение

                  Тоз израз какво ще рече? Че е супер яко или за нищо не става?!

                  П.П
                  Пуснах търсене в гугъла - ама не излиза точно определение...Май съм много остарял за жаргона на форума..
                  "Израза" е търтеизъм, от софийско тъпо копеле. У Гугъл го нèма.

                  Относно диска, ще питам приятел който след '90-та, до преди петилетка и малко, се занимаваше само с обработка на камъни и облицовка с тях, но когато ми дигне, че бачка яко.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #12
                    Пре(я)сно инфо:

                    И той пазарува от магазина, посочен от Миро, в Овча купел.
                    Каза, че от евтините дискове нищо не става, като можеш да си вземеш диск за гранит. Каза, че в магазина ще те консултират.

                    P.S. Каза, че последният диск който си е взел струва 210€, на който му дават 8÷10 000m срез, но при него целите са други.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • artefekt
                      artefekt коментира
                      Редактиране на коментар
                      Именно...целта е определяща. Ние предимно режем под 45 градуса, големия метраж-на wather jet. Не си заслужава да се мъчиш. Като си сложиш труда и като пари е почти същото.
                      П.С. Никакъв сантимент нямам към този магазин, принципно могат да те консултират...като не се забравя, че са търговци все пак

                  • #13
                    Абе и аз знам че е най добре да го занеса на машина но няма как да стане по много причини.
                    убеден съм също че и диск за 500 кинта е идеален, ама е на, не ги копам и за конкретното дело не се връзва.

                    Затова и питах за нещо което става от бюджетните.

                    И те тъй те.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #14
                      Ако е само за един срез, всеки ще свърши работа. Иначе инвестираш в еднократна джаджа едни кинти, дет мо'ат да са изядат и изпият. Аз предпочитам непрекъснати дискове. Не ръбят толкова, особено, ако камъка е полиран. За плочкаджийската работа, също. Виж ако режеш тухли, цимент, керемиди, тогава е друга история. Ползвам сравнително бюджетни на Wert и съм сравнително доволен. Ако все пак ти наръби гланца, вземаш един обикновен неметал и му правиш лекинка фасчица, колкото да скрие наръбеното,
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #15
                        Моя професионален каменоделец пазарува от тук:

                        https://granitenpametnik.com/instrum...ni-diskove.php

                        Някакви корейски дискове са те си ги внасят и последно му вземах за R-ове на 20 мм камък и струваше 200 кинта единия.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X