Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв метчик и от къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв метчик и от къде?

    Уважаеми знаещи,

    Трябва да направя резба на месингова гайка, която се завива в болт с Ф 7.0мм. Това е гайката за цангите на Акумулаторен мултишлайф на PARKSIDE от 45лв, който се продава в LIDL
    Ситна резба. Не е М7х0.5.
    Измервам резбата на болта с резбомер WHITWORTH 55`- Made in Germany. Показва 40 G 1/8
    Не съм експерт и не зная от къде да купя такъв метчик. А и не зная как да го търся.
    Проверих в Евроболт-София и магазина за инструменти на бул. Христо Ботев срещу Централна гара...

    Поздрави / Румен



  • #2
    Ташев галвинг?

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Ташев галвинг?
      Скоро търсих гайки при тях M10 x1. 25 и М12 х 1.25, нямаха. Та май не са чак толкова заредени..
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


    • #4
      G1/8 резба е къде 9мм
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #5
        Румбата и Станьо, и двамата са от София, виж стругарските теми.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #6
          Купувал съм си и цанги и гайки. Отделно се продават и мини патронници (до 3мм.) със същия стандарт. Другите "упражнения" ми се виждат необосновани.

          Коментар


          • #7
            Утре ще погледна какво имам 7 мм но съм почти сигурен че в този размер имам метчици само в нашия милиметров стандарт . Румбата е човека .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #8
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2020-07-25 Einschnittgewindebohrer, ≈ DIN 352, HSS-G, BSW 1 8 x 40 VÖLKEL SHOP.png
Прегледи:424
Размер:121.5 КБ
ID:6627754
              Първоначално публикуван от roumen velev Преглед на мнение
              Уважаеми знаещи,

              Трябва да направя резба на месингова гайка, която се завива в болт с Ф 7.0мм. Това е гайката за цангите на Акумулаторен мултишлайф на PARKSIDE от 45лв, който се продава в LIDL
              Ситна резба. Не е М7х0.5.
              Измервам резбата на болта с резбомер WHITWORTH 55`- Made in Germany. Показва 40 G 1/8
              Не съм експерт и не зная от къде да купя такъв метчик. А и не зная как да го търся.
              Проверих в Евроболт-София и магазина за инструменти на бул. Христо Ботев срещу Централна гара...

              Поздрави / Румен

              нещо такова Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2020-07-25 VOELKEL_62306_DE pdf.png
Прегледи:424
Размер:63.9 КБ
ID:6627753
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Krelion; 25-07-20, 02:37.
              Дизелов Jeep, не е Jeep.

              Коментар


            • #9
              Не си вадя хляба със стругарска дейност, но мисля, че тази резба е 40 витки в цол и си е 7мм
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от roumen velev Преглед на мнение
                Трябва да направя резба на месингова гайка, която се завива в болт с Ф 7.0мм. .......Ситна резба. Не е М7х0.5.
                имам 7х1.0 ако ти върши работа ......
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #11
                  Много благодаря на всички, които ми отговориха, посъветваха и предложиха помоща си за моето питане "Какъв метчик и от къде?"

                  Трябва да направя резба на месингова гайка, която се завива в болт с Ф 7.0мм.

                  Това е гайката за цангите на Акумулаторен мултишлайф на PARKSIDE от 45лв, който се продава в LIDL

                  Ситна резба. Не е М7х0.5. Не е М7х0.75

                  Резбата на болта с резбомер WHITWORTH 55`- Made in Germany - 40 G 1/8

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.png
Прегледи:406
Размер:340.1 КБ
ID:6627993

                  Това са 24 навивки на 15мм. Пресметнато за 1 инч са около 40 навивки.

                  Не съм професионалист и видимо мога до тук...

                  Няма метчик - няма гайка!

                  Отново благодаря на всички!











                  Коментар


                  • petkov_bb
                    petkov_bb коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да,
                    Това е стъпката на резбата и е стандарт за всички машинки на дремел и бош. Резервни цанги , гайки,патронници ....се предлагат ,но Вие си знаете как и защо.
                    (може и с"часовникарски" струг да се оборудвате................https://www.hobby.store.bg/p73567/mi...modelizym.html.)

                • #12
                  Питай в Болшевик ООД Габрово и https://gwg-gabrovo.com/?lang=0

                  Коментар


                  • #13
                    Звънни на Румбата . До сега няма случай нещо колкото и нестандартно да е да го няма или да не го намери . https://offroad-bulgaria.com/forum/%...0-%D0%BC%D0%BC Мога да опитам да я нарежа на нож но на моя струг ще е голяма мъка . Голяма ми е машината С 11 МТ . Това някой с дребно стругче от рода на ТОС МN 80 ще го нареже на майтап .
                    Последно редактирано от sek.1; 26-07-20, 06:53.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • kameno karp
                      kameno karp коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не знаех, че не е проходна.

                    • roumen velev
                      roumen velev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Следвайки съвета на sek.1 изпратих съобщение до Румбата

                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Звънни му по телефона че в последно време рядко влиза във форума .

                  • #14
                    Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                    Питай в Болшевик ООД Габрово и https://gwg-gabrovo.com/?lang=0
                    Боре, това от линка и Болшевик са две различни фирми. Но и двете могат да свършат работа. GWG/РИГ са производител, другите са търговец. Продават и Volkel.
                    Иначе има още 5-6-7...найсе фирми още в Габрово за инструменти. Автора ако не се оправи с тези да вика да давам още.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • roumen velev
                      roumen velev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Погледнах в сайта https://gwg-gabrovo.com/?lang=0.
                      Но като нямам спесификация на търсения метчик, нищо не направих...
                      Затова и потърсих съвет от този форум.

                  • #15
                    Първоначално публикуван от roumen velev Преглед на мнение
                    Това са 24 навивки на 15мм. Пресметнато за 1 инч са около 40 навивки.
                    Действително е х40", обаче за такава машинка ми се струва изключително ситна При измерване (особенно ако съм бесен от това, че нещо ми се е развалило) ми се е случвало да объркам меренето, и на последно място неможе ли да се "побългари"?
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X