Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обратен чук

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обратен чук

    реших да видя какво скърца - не звучеше точно като лагер. Но как да извадя полуоската? Жоро, който е монтьор и ми е приятелче, по телефона - трябва ти обратен чук - ела да ти дам! Малко се поогледах в гаража и го видях - верига+чук = обратен чук С два-три замаха полуоската изхвръкна Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0083.JPG
Прегледи:472
Размер:422.8 КБ
ID:6616012

  • #2
    Браво!
    п.с. Ама какво прави Тесла около кола?

    Коментар


    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Бай Пенчо, уж си ремонтирал ЗАЗка, а не ти идва на акъла какво прави Tesla-та покрай колата?

    • SJ410
      SJ410 коментира
      Редактиране на коментар
      Теслата щеше да направи голЕма грешка - ползвах опора в тенекийката отзад и да видя аджеба нЕма ли да излезе лагера. Почти бях сигурен, че нЕма да стане, ама да пробвам. Като почна да се огъва ламарината се отказах. Ако беше излезнал толкова лесно - трябваше целия мост да сменям май А - и тя не е обикновена тесла, а тесла с желязна дръжка

  • #3
    Прави компания на бандата чукове...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #4
      Хитро е, на мен ми хареса.При отсъствието на инструменти дето могат да се ползват като обратен чук съм ползвал джантата хваната на два болта и дърпане с две ръце, силно препоръчително е да сте седнали на земята, ако не сте при излизането на полуоската ще седнете
      Ако не става така, бой с подходящ инструмент отвътре по гумата.

      Коментар


      • #5
        Импровизациите (моментно човешко творчество) нямат край.Темата с обратния чук е отигравана от повечето във Форума,но не знам дали са стигали до крайности...........пудовка-пробиване , резба за захващане на въже или синджир и Замах-няма отърване.............
        Пропуснах да кажа, че говорим за 16кг. пудовка.
        Последно редактирано от petkov_bb; 21-06-20, 13:24.

        Коментар


        • SJ410
          SJ410 коментира
          Редактиране на коментар
          навремето съм вадил маховика на мотора със стоманени въжета 6мм и скоба - скобата нямаше как да мине зад маховика, а въжетата успяха - натягане до уплах - пат с чука и победен звън от освободилия се маховик

      • #6
        От всичко видяно, преди 1-2 години ми попадна това творчество и най-силно ме впечатли.Надявам се никога да не ми се наложи чак така да вадя дюзи

        Коментар


        • #7
          Тия са страшни тъпаци !
          За пръв път виждам някой да полз(у)ва лост от първи род наобратно !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Еее, който ползва лост от първи род наобратно, и от ластик да го направи, ще му е сè тая.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Няма такова нещо като "лост наобратно". Лоста се ползва или за по-голямо усилие, или за по-голяма скорост. В случая им трябва скорост, ако са закачили дългия му край към обратния чук. Ако не са, не са просто тъпаци, а тъпаци на квадрат и мярка за кухост.

            ...което не прави постановката по-малко тъпа де.

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Като се замисля по-задълбочено до сега не се сещам да съм използвал такъв тип лост за по-голяма скорост, все го ползвам когато не ми стига сила.
            Дългият край според мен са го закачили така, че да може опората да не смачка калника.Според мен ако постановката беше с метален лост дори с равни дължини спрямо опората и ако двигателят беше вързан с колани за подрамата щяха да имат успех.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X