Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от съвет за вибромаса и нейната изработка или закупуване!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужда от съвет за вибромаса и нейната изработка или закупуване!?

    Поради необходимост от закупуването на горният уред за нуждите на фирмата в която работя,ми се налага да се запозная с технологията на изработка на същият както и неговото използване.
    Възможно е да закупим готова такава както и да я произведа с нужните ми размери.
    Не знам обаче къде са тънкостите и кое е важно да се гледа при избор на елементите като вибромотора например.
    Понеже предполагам има хора тук занимаващи се пряко или косвено с подобни дейности ще помоля за насоки от къде да закупя частите или направо цяла готова маса.
    Размерите трябва да са 2000/1000мм тъй като ми ще да мога да обработвам по два калъпа от детайл на веднъж.
    Очаквам скоро и връзка с технолог който да сподели вече колко време ще е нужно за ползване на вибро масата и т.н. технология на изпълнение,но ако има кой да помага със съвети съм отворен за предложения.
    Чертежи или поне снимки от които мога да се ориентирам също не бих върнал.
    Споделяйте смело.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    Преди известно време правихме една асемблираща машина, но колегата се занимаваше с вибробункерите. Ще го попитам за някакви идеи.
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • #3
      Електромотор на 1500 0борота, 2 бр. ремъчни шайби, 2 бр черупки с лагери за вала и противотежети. Вала с черупките се хваща за масата а мотора настрани или отдолу.. Пускаш-друса.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • santaclash
        santaclash коментира
        Редактиране на коментар
        Няма ми го бетонджията под ръка да го питам, ама не беше толкова просто. И за това има формули. Масите са бавнооборотни и друсат повече време. Иглените вибратори са високочестотни- там на 12-15 хиляди оборота и времето е някакви секунди. Има си някаква зависимост между честотата на друсане и времето. Конкретно игленият вибратор ако се държи повече време, се влошаваше характеристиката на бетона.

    • #4


      http://masterskayapola.ru/trotuarnay...mi-rukami.html

      Последно редактирано от коко келеша; 17-06-20, 18:47.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #5
        с честотен регулатор на променливотоков мотор, може да се гласят режимите

        Коментар


        • #6
          За какво ще се ползва ?
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #7
            За изработка на бетоно.ви капаци с приблизителни размери максимум 2000/500мм.Същите ще имат и винкелова рамка за подсилване ако има значение.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #8
              150-200 кила единия

              Коментар


              • #9
                само добавям, че на силоз за гипс ( тези който ги слягат по строежите, напр. Baumit), видях фабрично изделие монтирано отвън, което да вибрира гюма.

                Коментар


                • #10
                  Има ли развитие по темата?
                  Имам точно това, което ти трябва. Ако си наблизо до Шумен, може да дойдеш на място да видиш-пробваш и да решиш. Имам и готова маса, която не използвам от доста време, но е по-малка от нужните за Вас размери.

                  Коментар


                  • #11
                    Развитие има, но не мога да го снимам.
                    Поради естеството на кофража се наложи да ги правя без вибромаса, а със помощта на вибратор и разни допълнителни приспособления.
                    Станаха прилично.
                    Наложи се доста ползване на добавка за бетона с цел повишаване на неговият клас,а и по бързото му набиране на якост.
                    Надявам се скоро да не ми се налага пак да правя...
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X