Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашина Спарки идентифициране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бормашина Спарки идентифициране

    Здравейте,
    Опитвам се да идентифицирам една бормашина двускоростна, за да поръчам и заменя междинния вал. Тъй като надписа на корпуса е заличен, нямам идея как да стане по друг начин. Прикачам няколко снимки.
    В нормалния случай бих се разходил до сервизната база, но предвид ситуацията в страната предпочитам да мине всичко онлайн.
    Машината е на Спарки Елтос, предполагам по снимки в интернет BU или BUR 160 или сходен или по горен модел. Гледах и описанията по пдф-ите на сайта на Спарки Елтос, не стигам до нещо по-разбираемо Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200412_193457.jpg
Прегледи:721
Размер:389.7 КБ
ID:6588305Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200412_193249.jpg
Прегледи:708
Размер:363.6 КБ
ID:6588306Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200412_193244.jpg
Прегледи:721
Размер:396.8 КБ
ID:6588307Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200412_193448.jpg
Прегледи:618
Размер:430.0 КБ
ID:6588308Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200412_193109.jpg
Прегледи:662
Размер:404.6 КБ
ID:6588309 . Едиственото което успявам да различа на метализирания етикет е цифрата на мощността в края която е 500 или 600W.
    Може би е нужно и така да формулирам въпроса - има ли по какво друго да се ориентирам?

  • #2
    Бормашината е БУР нещо си.Превежда се като Бормашина Ударна с Регулиране, от снимките се вижда че копчето има регулиране, та няма как да е БУ.
    Пробвай да я търсиш само като Елтос, но за такава стара дрелка най-добър успех с намирането на части ще имаш ако изчакаш да отмине карантината и се разходиш до някой сервиз.Миналата година в Бургас, майстора ми извади чаркове за редуктура на BZ16A, чисто нови

    Коментар


    • #3
      Със сигурност не е BUR 162 МЕ
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        В олекса излиза ЕЛТОС Бур-2 161е 500W двускоростна ударна бормашина за 85 лв.

        Коментар


        • #5
          Най вероятно за нея имат резервни части в сервиза на Спарки в Ташев Галвинг София .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • Пенчо
            Пенчо коментира
            Редактиране на коментар
            Малко е далече от Варна

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Има телефони , куриери и тнт . 21 век сме априлския пленум отдавна мина .

        • #6
          Реших проблема генерално, минах през сервиза на БашМ., нямаха идея за каква машина иде реч и те, бяхме малко на гадаенка. Оставих им междинния за идентификация.Днес ми се обадиха че са намерили огледало (идентичен). Така че, мисля реших проблема. Мерси за мненията.

          Коментар


          • #7
            На етикета с ел.схемата трябва да има шестцифрен номер- това е идентификационния номер на машината. В сервиз на Спарки би трябвало да могат да изкарат всичко ( поне преди беше така). А означението:
            Б- бормашина
            У- ударна
            Р- реверсивна
            цифри- дължина на ротора( по далечни спомени)
            М- механичен предпазен съединител
            Е- електронно регулиране на оборотите
            Марин Райковски

            Коментар


            • #8
              Да направя малко ъпдейт и да вдигна темата с въпрос, че не ми е оставало време..Не бях ползвал скоро бормашината и затова не съм писал. - От БашМ ми намериха някакъв междинен вал за въпросната бормашина, който уж бил съгласно нова спецификация според тях.Като размери същия. ОК. Изчистих, смазах, сглобих. Горе на снимките на междинния вал който е оригиналния има две зъбни колела които са респективно отговорни за двете скорости, едното зацепва другото ако точно се изразявам,и на едното от едната страна има нещо като пружина и някаква скоба или шайба...така...на новия обаче който ми дадоха двете зъбни колела са една обща конструкция (все едно обща отливка).Все едно е същия ама не точно. Не знам поради това или друга причина - в момента едната ми скорост я няма. Бормашината работи само на едната скорост, в момента в който превлюча на другата и мотора върти на празен ход и патронника не се върти изобщо. Всичко друго функционира нормално. Ако са ми дали вал за друга машина възможно ли е да имам такъв проблем?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X