Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за огъване на неръждаеми кръгли пръти ф10 мм.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за огъване на неръждаеми кръгли пръти ф10 мм.

    Здравейте!
    Имам намерение да се пробвам с изработването на багажник за мотоциклета ми от неръждаеми кръгли пръти ф10 мм.
    Такъв матриал мисля да използвам:
    ​​

    А детайлът, който ще се опитам да направя по индивидуален дизайн трябва да наподобява това:

    ​​

    Никога не съм използвал тръбогиб, но знам че в този случай той ще е необходим.
    Моля за съвет, дали този е подходящ?

    ​​
    Този бих могъл да го използвам под наем без да го купувам и затова точно за него питам.
    Има ли друг вариант на тръбогиб, който да е евтин и с него да е възможно огъването на кръгли пръти ф10 мм.?
    Ако някой посочи директно човек от София, който би могъл да изработи индивидуално багажник за мотора ми също ще ми е полезно.
    Тук трябва да се приспособи багажникът:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1L9A2137-00.jpg
Прегледи:182
Размер:73.2 КБ
ID:6578780
    Последно редактирано от milen_sf; 27-03-20, 11:34.

  • #2
    Трябва ти най-обикновен бигляр - това, с което огъват арматура.

    А в случая дори и без това може да се мине - трябва ти достатъчно масивно нещо с 12мм дупка + дебелостенна тръбичка с вътрешен диаметър 12мм. Или просто 2 тръбички.

    Не се шегувам - това на картинката всеки средностатистически железар ще ти го направи с подръчни средства без никакви тръбогиби и прочие неща. Конкретното от снимката дори е заварено некадърно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Не се виждат 2/3 ти от снимките и най-вече къде трябва да се приспособи багажника.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        Дървен шаблон , стяга , хубаво менгеме , и някой да ги завари.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Не се виждат 2/3 ти от снимките и най-вече къде трябва да се приспособи багажника.
          Аз нямам този проблем!

          Коментар


          • #6
            Това някакво дизайнерско решение ли е?
            Щото за багаж - не виждам как ще се справи.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Това някакво дизайнерско решение ли е?
              Щото за багаж - не виждам как ще се справи.
              Този от снимката е само за онагледяване. Моя си го представям по-практичен и стабилен.
              Надявам се, че една раница или друг багаж с тегло 10-15 килограма ще може да издържи.
              Моята идея е да се захваща при болтовете на соло седалката и за калника, там където се захваща задната част на оригиналната седалка.
              Ако ф 10 мм. ви се струва малко може да го сменя с ф 12 мм. ?!

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от milen_sf Преглед на мнение

                Този от снимката е само за онагледяване. Моя си го представям по-практичен и стабилен.
                Надявам се, че една раница или друг багаж с тегло 10-15 килограма ще може да издържи.
                Моята идея е да се захваща при болтовете на соло седалката и за калника, там където се захваща задната част на оригиналната седалка.
                Ако ф 10 мм. ви се струва малко може да го сменя с ф 12 мм. ?!
                Фито не е проблем. Проблемни ми се виждат местата за закрепване. И по точно броя им.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

                  Фито не е проблем. Проблемни ми се виждат местата за закрепване. И по точно броя им.
                  Това са предвидените места, три точки на захват (от двете страни на седалката и за калника).
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1L9A2137-01.jpg Прегледи:0 Размер:73.7 КБ ID:6578423

                  Но идеята на темата е да разбера най-вече с какъв инструмент мога да огъна желязото до желаната от мен форма.
                  Последно редактирано от milen_sf; 26-03-20, 21:58.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X